Tarımla Anadolu’nun görkemini dünyaya tanıştıralım

Ekonomist Cem Seymen'den tarım üniversitesi çıkışı geldi. Seymen, “İlla fark yaratan bir üniversite açacaksak Tarım Üniversitesi açalım. Anadolu'nun görkemini dünyaya taşıyalım” dedi.

Tarımla Anadolu’nun görkemini dünyaya tanıştıralım
banner200
banner217

Sosyal medya hesabı üzerinden tarımla ilgili değerlendirmelerde bulunan Seymen, “İlla fark yaratan bir üniversite açacaksak Tarım Üniversitesi açalım. Anadolu’nun görkemini dünyaya taşıyalım. El kadar Hollanda’nın dünyanın en pahalı muzunu satıp halkını zenginleştirmesini alkışlayacağımıza kendi ürettiğimiz bilimin sayesinde ulaşacağımız refahı konuşalım” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 23:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Böyle batılır.
Böyle batılır. - 1 yıl Önce

Tarım Kredi idarecilerini görün de anlayın görkem neymiş? Millet eşini dostunu arkadaşını idareci yapıyor iki sene görevde kalsan milyonluk ev, son model araban olur; sonra da basar gidersin geldiğin kuruma diye... İş bilgisi, idarecilik yeteneği, tecrübe!!! O da ne? İktidar böyle yozlaşır ve çöküşler bu tavırlar yüzünden olur; duyun bu sesi ve aslı var mı yok muyu iki tane adamınıza kontrol ettirin.

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Zihniyet değişmedikçe, liyakat ön planda olmadıktan sonra tarım üniversitesi açsan ne değişecek? Mevcut ziraat, veteriner fakülteleri ne kadar faydalı? Gerçek anlamda bir hukuk devleti olmadan tarımda kalkınma çok zor.

hakan
hakan - 1 yıl Önce

Üzülüyorum bazen bu adama, yıllardır kurtaramadı şu tarımı hayal kura kura..
Kardeşim biz daha desteğimizi kurtaramamışız devletten , sen neyin peşindesin.
Önce sistemin arızalarını gidermeyi başarsınlar, sonra hayal kurmak yapmak filan bakılır.

O kadar Ziraat fakültesi var sonuç ortada
O kadar Ziraat fakültesi var sonuç ortada - 1 yıl Önce

Ziraat üniversitesi de var. Araştırma sevmez kim ne duymak isterse onu soykeyen tıp bunlar. Ger ekleri kounsalim. Ülkenin ziraat mühendisi kalitesini, atanan mühendislerin tarım konusundaki bilgisizliği.

bu ne
bu ne - 1 yıl Önce

Türkiyede tarım ünüversitesi var ki bu neyin kafası

Ülkede tarım üniversitesi olsa ne olacak
Ülkede tarım üniversitesi olsa ne olacak - 1 yıl Önce

Birileri yolunu bulup boğa bakıcısı kadrosu ile atanıp rahat edecek. Boğa bakıcısı atanıp bir de hem maaş alıp hem okuyacak mühendis boğa bakıcısı olacak. Fakir çocuğumu bu insan yok neden bu insanlar yerine tırnağı ile çabalayan atanmaz. Boga bakmayacak niye böyle kadro açıp bunları atıyorsun.

Mestan Cengiz
Mestan Cengiz - 1 yıl Önce

Fizik bilimindeki meşhur “bileşik kaplar yasası” nda olduğu gibi, ülkemizde de sistemler, organizasyonlar, kurumlar adeta bu kurala uygun çalışır. Yani, birkaç sektör/kurum/bakanlık çok iyi olupta diğerleri berbattır diyemeyiz. Üç aşağı beş yukarı hepsinde de benzer kokuşmuşluk, başarısızlık, yozlaşma, yolsuzluk vs. vardır. ÇÜNKÜ BALIK BAŞTAN KOKAR...
Kısacası, tarım sektörümüz çok kötü de eğitim sistemimiz çok mu iyi,... hadi canım sende....

Nihat Ağan
Nihat Ağan - 1 yıl Önce

Yanılmıyorsam Konyada Gıda ve Tarım Üniversitesi adında bir vakıf üniversitesi kuruldu.


banner151

banner251