Tarımdan Haber gündeme getirdi Tarım Bakanlığı çiğ süt prim desteğinde hatadan döndü!

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiğ süt prim desteğinde hatadan döndü. 15 Mayıs’a kadar çiğ süt prim desteği 1 TL olarak uygulanacak. 

Tarımdan Haber gündeme getirdi Tarım Bakanlığı çiğ süt prim desteğinde hatadan döndü!
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığı 18 Mart’ta yaptığı açıklamada çiğ süt prim desteğinin Mart-Nisan-Mayıs ayları için 20 kuruştan 1 TL’ye çıkardığını duyurmuştu. Ancak dün Ulusal Süt Konseyi toplantısından sonra yapılan açıklamada çiğ süt desteğinin 1 Mayıs’tan itibaren 1 TL’den 20 kuruşa düşürüldüğü açıklanmıştı. Desteklemede yapılan bu kalem oyunu üreticinin tepkisini çekmişti. 

ÜRETİCİNİN HAKKI KORUNMUŞ OLDU

Tarımdan Haber, çiğ süt desteğinde yaşanan bu skandalı 'Süt fiyatları düşürüldü! Küçük hesap üreticinin gözünden kaçmadı!' başlığı ile gündeme taşıdı. Haberin ardından Bakanlık harekete geçerken, akşam saatlerinde de hatadan dönüldü. Ulusal Süt Konseyi, dün yaptığı açıklamada düzeltme yaparak 15 Mayıs 2022 tarihine kadar çiğ süt priminin litre başına 1 TL olarak uygulanacağını, bu tarihten sonra ise 20 kuruş olarak ödeneceğini belirtti.

TARIM BAKANLIĞININ 18 MART'TA PAYLAŞTIĞI BU GÖRSEL HATADAN DÖNÜLMESİNDE ÖNEMLİ UNSUR OLDU!

'Süt fiyatları düşürüldü! Küçük hesap üreticinin gözünden kaçmadı!' başlıklı haberimizde kullandığımız Bakanlığın 18 Mart'ta yaptığı çiğ süt prim desteğine yönelik açıklamanın görseli hatadan dönülmesinde önemli bir unsur oldu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2022, 10:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rozcan
Rozcan - 2 hafta Önce

Ne fark etti şimdi, bütün mesele 15 günü kurtarmak mı? Üretici bu desteği 20 kuruşa düşürmeyi değil 1,5₺’ye çıkarmayı bekliyordu, demek ki kur korumalı mevduat, enflasyon korumalı tahvil ve müteahhitlere ödenen garantili kullanım bedellerine 80 kuruş aktarılıyor. Yazıklar olsun, yazıklar olsun ve yine yazıklar olsun. Sayın bakan tek yapacağınız bu çiftçinin 2006’da çıkarıp 16 yıldır uygulamadığınız çiftçi destekleme ödemeleri kanunu derhal uygulamanızdır. Gerisi boş laf, lütfen hamaset yapmayın, çiftçinin boş lakırdılara karnı tok!

Ciftci
Ciftci - 2 hafta Önce

Olur böyle vakalar Türk çiftçisi yakalar

Mehmet eve
Mehmet eve - 2 hafta Önce

bırakın sutmüş çiftçilik bitirdiz hala bizde ne bekliyorsunuz bir çuval un olmuş olmuş.700 tl bir çuval.gübre olmuş 1500 tl bir teneke margarin mutfak yağı olmuş.700 bir litire mazut olmuş 24 tl hala çiftçilerde baş ediyorlar ama çifçiler hepsi bedua ediyor bir kilo şeker olmuş 100 tl

özdal bayram
özdal bayram - 2 hafta Önce

be nasıl iş 1 lirayı niye 20 kuruşa düşürüyorlar böylemi üretimi çiftçiyi destekliyorlar beh

Ciftci
Ciftci - 2 hafta Önce

Sayin bakanım siz bu kadrolarla devam ettiğiniz sürece değişen bir şey olmayacak gibi. Kendi kadronuz buysa sözümüz yok bu tür uyarıları kendi personelinin yapmalı sanirim