Tarımdan Haber gündeme getirdi kıyak ücret artışı Genel Müdür için uygulanmadı!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 'Çiftçiye değil kendilerine kıyak!' haberinden sonra geri adım attı. Tarım Kredi'nin iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkanlarına uygulanan kıyak ücret artışı Fahrettin Poyraz'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı GÜBRETAŞ'ta uygulanmadı.

Tarımdan Haber gündeme getirdi kıyak ücret artışı Genel Müdür için uygulanmadı!
banner200

ÖZEL HABER/ Aldığı yüksek maaşla gündeme gelen Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, iştiraklerde yönetim kurulu başkanlarına uygulanan ücret kıyağında geri adım attı. Tarımdan Haber'in Tarım Kredi'nin iştiraklerinde yaşanan skandal ücret kıyağını gündeme getirmesi üzerine aynı karar, Fahrettin Poyraz'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı GÜBRETAŞ’ta uygulanmadı. Tarım Kredi'nin diğer şirketlerinde uygulanan kıyak ücret artışının GÜBRETAŞ'ta uygulanmaması, 2393 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararının iştiraklerde 'ücret kıyağına' bir kılıf olarak kullanıldığını da belgelemiş oldu.

FAHRETTİN POYRAZ'IN HUZUR HAKKI ÜCRETİ 10 BİN LİRADAN 12 BİN LİRAYA ÇIKARILDI

GÜBRETAŞ'ın 8 Nisan'da yapılan 2020 yılı olağan genel kurulunda, Yönetim Kurulu Başkanının aylık huzur hakkı ücreti 10 bin liradan 12 bin liraya, yönetim kurulu üyelerinin huzur hakkı ücretleri ise 8 bin 500 liradan 10 bin liraya çıkarıldı. 

KIYAK ÜCRET ARTIŞINA CUMHURBAŞKANLIĞI KARARININ GEREKÇE GÖSTERİLMESİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan GÜBRETAŞ'ta yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin huzur hakkı ücretlerine normal bir artış yapılırken, GÜBRETAŞ'ın dışındaki diğer iştiraklerin yönetim kurulu başkanlarının huzur hakkı ücretleri ise KİT'ler için çıkarılan 2393 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı gerekçe gösterilerek 2 kat birden artırılmıştı. İştiraklerde Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin huzur hakkı ücretinin belirlenmesi tamamen iştiraklerin genel kurulunun insiyatifinde olmasına rağmen, kıyak ücret artışına 2393 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararının gerekçe gösterilmesi tepki çekmişti.  

TARIMDAN HABER İŞTİRAKLERDEKİ KIYAK ÜCRET ARTIŞINI GÜBRETAŞ'IN GENEL KURULUNDAN 3 GÜN ÖNCE ORTAYA ÇIKARDI

Tarım Kredi'nin iştiraklerinde uygulanan kıyak ücret artışı kararının GÜBRETAŞ'ta da uygulanması bekleniyordu. Ancak Tarımdan Haber 5 Nisan’da şirketlerdeki huzur hakkı ücreti kıyağını ortaya çıkarması üzerine aynı karar GÜBRETAŞ’ta uygulanmadı. (ÇİFTÇİYE DEĞİL KENDİLERİNE KIYAK! HABERİ İÇİN TIKLAYIN) 8 Nisan’da yapılan GÜBRETAŞ’ın 2020 yılı olağan genel kurulunda yönetim kurulu başkanının huzur hakkı ücreti 10 bin liradan 12 bin liraya çıkarıldı. Diğer şirketlerde uygulanan kararın burada da uygulanması durumunda GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz’ın huzur hakkı ücreti 10 bin liradan 20 bin liraya çıkacaktı. 

İŞTİRAKLERDE UYGULANAN KIYAK ÜCRETİ ARTIŞININ KEYFİ BİR KARAR OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

KİT’lerdeki yönetim kurulu başkanlarının huzur hakkı ücretlerini belirlemek için çıkarılan 2393 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararının diger iştiraklerde uygulanıp GÜBRETAŞ'ta uygulanmaması, bu kararın keyfiliğini de gözler önüne serdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 01:17
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eski personel  olarak biz dedikodu dur dedik geçtik inanmadık
Eski personel olarak biz dedikodu dur dedik geçtik inanmadık - 6 ay Önce

Soru-1: Tarım kredi yem oluşan dedikodularda olduğu üzere mali krize girdi mi ??
Soru-2: henüz üretmediğimiz yemin parasını bölgelerden alır hale geldiğimiz doğru mu ??
Soru-3 yapımı tamamlanarak faaliyete alınan 2 adet fabrika kaç milyon liraya mâl oldu ?
Soru-4: 2020 yılı içerisinde alımı gerçekleşen ortak ürünlerin parası ödenemeyerek kaç milyon lira finans maliyeti yüklendi ??
Soru-5: fabrika yapımında kullanılan kredi var ise ödenen faiz miktarı nedir??
Soru-6: yeni iş merkezine kira bedeli olarak kaç bin lira kira ödenmektedir??
Soru-7: kurumda genel müdür hükmü mü önce gelir mali işler genel müdür yardımcısının hükmü mü önce gelmektedir ??
Soru-6: faaliyetine yeni başlayan 2 fabrika dan istifa etmek zorunda kalan müdürler mi eksik
kalmıştır sistemsel sıkıntılar mı mevcuttur ??
Soru-7: Ödemiş te temeli atıldığı söylenen tesis hangi aşamadadır??
Soru-8: fiskoslarda konuşulduğu üzere tedarikçi firmalara ödemeler 2-3 ay düzeylerine çıkmış mıdır ??
Soru-9: Atamalar mali işler genel müdür yardımcısı mali işler müdürü ve mali işler şefi tarafından mi belirlenmektedir ??
Soru-10 şube müdürlerine ve birim müdürlerine tahsis edilen araçlar; kullananlar tarafından aile gezmeleri şeklinde de kullanılmakta mıdır ??
Soru-11 bugüne değin kooperatiflere gönderilmek üzere yapılan yaptırılan promosyon ürünlerin ihaleleri mevcut mudur ?

Aynen dogrudur
Aynen dogrudur @Eski personel olarak biz dedikodu dur dedik geçt - 6 ay Önce

Allah rızası için bir babayiğit yokmu su yazılanlar doğrumu diye araştıracak ve hepsi 100 de 100 doğru ne yazıkki vay memleketin hâline

Soruyoruz cevap beklemeden!
Soruyoruz cevap beklemeden! - 6 ay Önce

Bunların tek derdi var; giderken Karun'a arkadaş olmak! İki soru soralım: Cevap beklemiyoruz, gereğini yapacak İrade'nin de bu ülkede olmadığını bilmekteyiz. Soru 1- Razi'den alınan ücret ve temettüler toplamı yıllık ne kadardır? Soru2- Gübretaş hissesinden kim kaç milyon kazandı; kimler adına hesaplar açıldı? Kim/ler bu Kurumu arpalık gibi görmekte?

Onur ve umur
Onur ve umur - 6 ay Önce

Ak Parti'nin nasıl Anap'laşıp buhar olduğunu yazarken Tkk'ya da bir parağraf açılır sanırım. Ak Parti'nin oy deposu çiftçi kesiminden nasıl kopartıldığı,tabanın nasıl yok edildiğini birileri ele alır! Kurum idarecilerinin şahsi hırsları uğruna, çiftçiyi nasıl unuttukları; iştirakler yoluyla kurulan saltanatlar, eş dost kayırmacılığı, dükkan kiralamadan, hammadde alımına kadar bile dönen dolaplar, borsadan yapılan milyonluk kazançlar, oğluna bıraktığı işyeriyle milyonlarca liralık iş yapmayı sürdürenler, kurumda geçen süreyle 8 yıllık çalışma süresini doldurduğu gün 2 numaralı koltuğa oturtulup, liyakatin olmadığını gösterenler, temettü adı altında milyonları pay edenler... 30 bin liralık aylık araç kiralamaları vs. Ak Parti bağırsaklarını temizlemezse millet Ak Parti'yi temizleyecek ama umuru duyan yok!

Yiyin efendiler yiyin.
Yiyin efendiler yiyin. - 6 ay Önce

Siyah plakalı aracı aile gezmelerinde dikkat çekmesin diye bölgeye sivil plaka araç aldırarak şehir şehir Eyice gezenler var diye duyduk :) tabi dedikodu olmalı yoksa genel müdürlük müsade eder mi??

Kıyak çiftçilere yapılmalıdır.
Kıyak çiftçilere yapılmalıdır. - 6 ay Önce

Tarım kredi kooperatifleri bence 150 yıldan fazla geçmişi olan Bir kürüme olarak ilk defa bu dönemde en çok tarım ile ilgisi olmayan insanların bir araya geldiği, adamına göre muamele yapıldığı, işi bilen değil işten anlamayanların bir yere geldiği, milletvekili danışmanlarının merkez birligin de genel müdür yardımcısı müdür olduğu, bu insanların daha önce bu kadar büyük bir kurumlar da da çalışmamışlar, yolsuzlukların olduğu, işi bilen az insanlar üzerinden bir çok insanın olduğu Bir dönem oldu. Maalesef ama şu bir gerçek Allah c.c. diyor kimsenin hakkı hem bu dünyada hemde diğer dünya da kalmaz. Herşeyin bir sonu olduğuna göre bunların da sonu gelmiştir. İnşAllah

Görev
Görev - 6 ay Önce

Fahrettin Ak partiye oy verilmemesi görevini çok güzel yapıyor. Duy artık Reis.

Borsa
Borsa - 6 ay Önce

hissesinden milyonlar kazanan Tkk idarecileri kimler? İçeriden bilgi alma suçu işlendimi? Bursatv.c

Profesyonel
Profesyonel - 6 ay Önce

Arkadaşlar bunlar ne kadar profesyonel yiyici ise bunları burada tutanlarda en az okadar yiyici , değilse mümkün mü bu yiyicileri burada bekletirlermi onun için iktidar değişmeden bunlara bisey olmazzz. Hepsi aynı amiri memuru müdürü yiyen yiyene gariban çiftçinin hakkını yazıklar olsun


banner151

banner251