Tarımdan Haber gündeme getirdi GÜBRETAŞ üre gübre satışlarını kısmen açtı!

Yaklaşık 10 gündür bayilere üre gübresi vermeyen GÜBRETAŞ, Tarımdan Haber’in ‘Gübre fiyatları çiftçinin canını yakıyor’ haberinden sonra, bayilere gübre satışını kısmen açtı. Ancak bayilere taleplerinin çok altında bir ürün verilmesi yine tepkilere neden oldu. 

Tarımdan Haber gündeme getirdi GÜBRETAŞ üre gübre satışlarını kısmen açtı!
banner200

ÖZEL HABER/Dolar kuru 8.5 lira iken 46 azotlu gübrenin fiyatı 2400 lira iken, dolar kuru 7.4 lira seviyesinde olmasına rağmen gelen zamlarla birlikte 46 azotlu gübre fiyatlarının tonu 3000 liraya dayanması çiftçiyi kara kara düşündürüyor. Fiyatların artmasının yanında çiftçi iştiraki olan GÜBRETAŞ’ın bayilere yaklaşık 10 gündür üre satışlarını kapalı tutması da dikkat çekiyordu. 

HABERİMİZ TARIM BAKANLIĞINI HAREKETLENDİRDİ 

Tarımdan Haber’in çiftçinin son günlerde özellikle üre gübresinde yaşadığı sıkıntıyı gündeme getirmesi Tarım ve Orman Bakanlığını hareketlendirirken, GÜBRETAŞ’ın da 10 gündür kapalı tuttuğu üre gübresini kısmen açması dikkat çekti. 

ÜRE GÜBRESİ 2785-2795 TL OLARAK GÜNCELLENDİ

GÜBRETAŞ, bugün itibariyle bayilere verilecek üre gübre fiyatını 2785 ile 2795 TL arasında güncelleyerek satışları kısmen açtı. Ancak bayilerin talebinin çok altında bir ürünün verilmesi, sahada yaşanan soruna bir çözüm olmadı. 

500-1000 TON TALEP EDEN BAYİYE 20 TON ÜRÜN VERİLDİ

GÜBRETAŞ, üre gübresi satışlarını kısmen açsa da, 500 ton talep eden bayiye ancak 15-20 ton ürün vermesi yaşanan sıkıntıyı da gözler önüne serdi. 

ÇİFTÇİNİN SORUNUNU EN İYİ ÇİFTÇİ DİLE GETİRİR

Çiftçinin üre gübresinde yaşadığı mağduriyeti sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla gündeme getiren Ziraat Mühendisi ve aynı zamanda çiftçi olan Faik Toy, GÜBRETAŞ'ın üre gübre satışlarını kısmen açtığını duyururken, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: "GÜBRETAŞ bugün satışları kısmen açtı ve üre satışını 2795 TL açıkladı. Bildiğiniz gibi üre fiyatları 3000 TL'yi görmüştü ve 3000 TL'nin üstünü zorluyordu üstelik fabrikalar bayilerin siparişlerini almıyorlardı ve satışlar kapalıydı. Çiftçinin sorununu en iyi çiftçi dile getirir" dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aksaçlı
Aksaçlı - 11 ay Önce

1.Gübretaşın kamyonları 27 tondur.
2.Stokçuların temmuz ayında mal çektiklerinde gübretaştada herkese istediği miktarda mal temini yapıldı.
3.%75 i TKK ait olan Gübretaş elbette TKK siparişlerine öncelik vermek zorunda
4.Rakiplerinin şu anda bayilere kaç TL den üre gübresi verdiğini neden yazmıyorsun
5.Stokçuların gübretaşın rakiplerinden 2000 TL aldığı gübreleri şu anda 2900 den sattıklarını neden yazmıyorsunuz.
6.Gübre fiyatlarının yurtdışı piyasalarının yükselmesinden kaynaklı zamlandığını, Türkiyedeki dövizin düşüşünün yurt dışı piyasalarından daha az olduğunu neden söylemiyorsunuz.
7 Dünyadaki en fazla gübre tüketen Hindistan ve Pakistandan sonra kalan ülkelere yüksek fiyattan satıldığını neden söylemiyorsunuz.
Azıcık araştırın tavsiyemdir.

Gübretaşmı ney o
Gübretaşmı ney o - 11 ay Önce

Arkadaşlar en ucuza veren gübre markası kimse ondan gübrenizi alın,,yok artık enayi çiftçi ,,,hepsi yurtdışından geliyor sakın ha kanmayın ,,kim 1 krş aşağı veriyorsa o gübreyi alın,,yok satışı durdurmuş falan filan bizi irgilamaz ,,parayı biz veriyoruz kaynak biziz bunlar bizim emrinizde olacaklar ,,bey mey yok ,,itaat edecekler efendilerine,,,mal onunda para senin..ucuz verenden al....ama gübretaş ucuz Verde alma bunlara güven yok her haltı yaparlar..hile eksik azot fosfor potas kilo gibi...gübretaş alma ne alırsan al..

saraydaki osmanlı
saraydaki osmanlı - 11 ay Önce

saraydaki bu gübredeki saçma mantıksız fiyat artısını görmüyormu ....soğan ve patates fiyatları arttığında depodaki mal sahiplerini terörist ilan ediyordu......şimdi bu gübre fabrikaları terörist oluyormu olmuyormu bunu bir açıklasın saraydaki padişah..bu yorumumuda yalakanın biri akp kollarına ulaştırsın beni mahkemeye versinler..zerre kadar korkum yok padişahtan.. yalakalar duyurun bu yorumu

Ramiz
Ramiz - 11 ay Önce

Ne olduda bu fiyatlar arttı Tayyip TV ye çıkıp açıklasın böylemi uçuracaktın memleketi,,belediyeden gelen adamı ülkeye başkan yaparsan amaca betona kafa yorar

hacı
hacı - 11 ay Önce

herkes farkındaa

sedat
sedat - 11 ay Önce

olması gereken fiyat 2300 ama

Gurkan
Gurkan - 11 ay Önce

Olayımız ı bitirdiniz bune 1000 liraya arpa sat 135 liraya gubre al

Gübre miktarını düşürdük
Gübre miktarını düşürdük - 11 ay Önce

Yariyariya gübre kullanımınızı düşürcez biz böyle çıkıyoruz işin icinden


banner251