Tarımdaki tecrübemizi Azerbaycan’a aktarmak istiyoruz!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin tarımdaki tecrübesini Azerbaycan'la paylaşmak istediğini belirterek, Azerbaycanlı mevkidaşı ile daha çok bir araya gelme kararı aldıklarını bildirdi.

Tarımdaki tecrübemizi Azerbaycan’a aktarmak istiyoruz!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bakü'de Azerbaycan Tarım Bakanı İnam Kerimov'la bir araya geldi. Görüşmede tarım sigortaları alanında iş birliği protokolü imzalanırken, Bakan Pakdemirli, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki tarımsal ticaretin istenilen seviyede olmadığına işaret etti.

İki ülke arasındaki tarımsal ticaretin daha iyi seviyelere gelmesi için görüş alış verişinde bulunduklarını kaydeden Pakdemirli, Türkiye'nin tarım sektörü açısından Avrupa'da birinci, dünyada ise 7'nci ülke olduğunu hatırlattı. Türkiye'nin bu tecrübesini kardeş ülke Azerbaycan'la paylaşmak istediğini vurgulayan Pakdemirli, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki tarımsal ticaretin istenilen seviyede olmadığını söyledi. Bu ticaretin artması için de Azerbaycanlı mevkidaşıyla daha çok bir araya gelme kararı aldıklarını ifade eden Pakdemirli, özel sektör firmalarının bir araya gelmesinin de bu ticarete renk katacağını vurguladı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ithalat
Ithalat - 3 yıl Önce

Acil tarim bakani ithal etmemiz lazim sifir gumrukle

- 3 yıl Önce

sayın bakanım anadoluyu bir gezin çiftçi yanıyor cebinde ekmek parası yok gercekleri bu,

- 3 yıl Önce

vallahi haberimiz yokdu demekki biz çiftçiler farklı bir dünyada yaşıyoruz yeni ögrendim,

- 3 yıl Önce

Lütfen tecrübelerinizi aktarmayın.Bizi yaktın bari Azerbaycanlı kardeşlerimiz yanmasın

Başlık
Başlık - 3 yıl Önce

Kandırın bakalım bu milleti ver mehteri ver avrupa birincisiymişiz yüzsüzlük resmen bu tarımı bitirdiniz

Ata sözü
Ata sözü - 3 yıl Önce

Sayın bakan 2019 yılına girerken çok güzel bir ata sözü buldu bu ülkenin civtcisine üreticisine tarım ve hayvancılık ile uğraşan paydaşlarımiz adına hiç unutulmayacak bir ata sözü, civtci.ÇOOK.. ÇOOK...ÇALIŞIR AZ AZ KAZANIR, evet güzel ülkemin alın teri ile geçinmek için çaba sarf eden sabahın erken saatlerinde kalkıb ahıra gidib hayvancılık ile uğraşan tarlasında çapa yapan civtci kardeşim, sayın bakan bu böyle gelmiş böyle gider dedi mualesef böyle dedi , bu ülkede demek oluyor ki tarıma dayalı üretime değer verilmiyor, saygılar

- 3 yıl Önce

sevğili tarım bakanımız iyi şeyler söylüyorda tarım kredinin afet sebebiyle ertelenmiş borclara uyguladığı faiz yüzde kırk iki bankalar öyle bizim girdiler yüzde bilmem kac zamlandı ürünümüz aynı hayvanları kestirecek yer bulamıyoruz fiyat karkas 26 düşdü anadoluda çiftçi cok cok zor durumda çiftçinin haline bakmak lazım yazık allah için

- 3 yıl Önce

Soylediği yalana kendisi de inanıyor bunlar. İki uc kagıt gösterirler rakam sunarlar o kadar. Halk kazanıyor mu diyen yok. Allaha havale.


banner151