Tarımda yaşanan sorunlarla ilgili Cumhurbaşkanına verilmek üzere kapsamlı rapor hazırlandı

Edirne Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'nca Uzunköprü Ziraat Odası'nda gerçekleştirilen toplantıda çiftçilerin sorunlarına ilişkin olarak hazırlanan rapor, Cumhurbaşkanlığı makamına sunulmak üzere Ak Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'ya teslim edildi.

Tarımda yaşanan sorunlarla ilgili Cumhurbaşkanına verilmek üzere kapsamlı rapor hazırlandı
banner200

Edirne Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'nca çiftçilerin sorunlarına ilişkin olarak hazırlanan raporda, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin borç yapılandırılması ve faiz oranları, Tarımsal sulamada kullanılan elektrik faturalarının yüksekliği, desteklemelerin zamanında ödenmemesi, süt primleri ve hayvancılıktaki sıkıntılara yer verilirken, üreticinin tüm zorluklara karşı büyük çaba sarf ederek üretime devam ettiğine dikkat çekildi. 

RAPOR AK PARTİ EDİRNE İL BAŞKANINA TESLİM EDİLDİ 

Edirne Hudut gazetesinden Sevcan Kalıpçinden Elmacı'nın haberine göre, Edirne Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'nca Uzunköprü Ziraat Odası'nda gerçekleştirilen toplantıda çiftçilerin sorunlarına ilişkin olarak hazırlanan rapor, Cumhurbaşkanlığı makamına sunulmak üzere Ak Parti İl Başkanı Belgin İba'ya teslim edildi. Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'nda mutabık kalınan çiftçilerin sorunları başlıklar halinde rapor olarak hazırlanarak Ankara'da Ak Parti İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanlığı makamına sunulmak üzere toplantı bitimi kendilerini ziyaret eden İl Başkanı Belgin İba”ya teslim edildi.

Edirne Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'nun açıklamasında raporda sözü edilen başlıklar şöyle sıralandı:

“1-Tarım Kredi Kooperatifleri'nin borç yapılandırılması ve faiz oranları ile ilgili üreticilerin yaşadığı sıkıntılar iletildi.

2-Tarımsal sulamada kullanılan elektrik faturalarının yüksek oluşu iletildi. 

3-Destekleme zamanında ödenmemesi (2020 yılı Sertifikalı tohum kullanım desteklerinin ödemesinin yapılmadığı fakat 2021 yılı müracaatlarının başladığı) Hububat olarak birleştirilen buğday, arpa, ve çeltik tohumunun süresinin ayrıştırılması;

4-Süt primlerinin ve hayvancılık desteklerindeki sıkıntılar iletildi.

5-Hububat gümrük vergisini 0 faiz ile Nisan ayına uzatılması hakkında görüşler iletildi. 

6-Edirne ilimizin yaşamış olduğu Pandemi ve olağanüstü kuraklık olumsuz koşullarına rağmen üreticinin üretime elinden gelen zorluklara karşı büyük çaba sarf ederek üretime devam ettiği İl Başkanı Belgin Iba'ya teslim edildi.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Son ümüt
Son ümüt - 11 ay Önce

İnşAllah reisi yanıltmak İcin birilerini kurtarmak İcin yanlış rapor verilmemiştir. Üreticilere sorulmuştur folumcülere değildir.

Yokedici
Yokedici - 11 ay Önce

Yokediciye rapor verseniz ne olacak 18 yıl önceki tarım alanları kaç dönümdü şimdi kaç dönüm ,,bu yok edilen tatların altında yokedici in imzası var,,mütaitler inşaat yapsın maden açsın altın bulsun vs saymakla bitmez yokedici in yaptıkları..son olarak Denizli Aydın otoyolu eşibenzeri olmayan topraklardan geçiriliyor,,,

Ciftci
Ciftci - 11 ay Önce

Edirne vekilleri ne iş yapar

ferda
ferda - 11 ay Önce

Cozum cok basit bakan ve bakan yardimcilarini reis gorevden alirsa ciftcinin sorunu biter

Han ı yağma
Han ı yağma - 11 ay Önce

Tkk idarecilerinin beceriksizlikleri, yetersizlikleri, iş bilmezlikleri, kötü niyetleri Gübretaş'ın sahibi olduğu maden sahasında 46 milyar tl'lik altın bulunmasıyla gene görmezden gelinecek. Çiftçiye değil, idarecilere ve yakın yandaşa yarayacak bu gelişme. Gübretaş hissesinden milyonları zaten kazandılar dahasıda gelir. Gübretaş'ı, Razi'yi, bu maden sahasını birileri kazandırdı kuruma, ya bu beyfendiler ne kattılar denirse, cevap hiçtir. Skandallar, tağşişler, yolsuzluk haberleri vs

Kadir
Kadir - 11 ay Önce

2021 de ülke genelinde ciddi verim kayıpları olabilir kuraklık pandemi borç batağı birleşince kıtlık kaçınılmaz dir

banner151

banner251