Tarımda siyaseten güçlü Bakan istenmiyor! Kabine değişiminde şok iddia!

Kabineye yönelik değişim sürekli gündemde tazeliğini korurken, muhtemel bir kabine değişikliğinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile ilgili Ankara kulislerinde bomba bir iddia gündeme geldi.

Tarımda siyaseten güçlü Bakan istenmiyor! Kabine değişiminde şok iddia!
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Bilindiği üzere uzun bir süredir hükümette kabine değişikliği bekleniyor. En son AK Parti’nin Büyük Kongre sonrasında kabine değişimine kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak 104 amiralin bildirisi ile gündem biranda değişirken kabinedeki değişim de rafa kaldırılmıştı. Gelinen noktada kulislerde kabine değişimine yönelik beklentiler yine artarken, Tarım ve Orman Bakanlığı ile ilgili konuşulanlar ise dikkat çekiyor. 

Kabineye yönelik değişim sürekli gündemde tazeliğini korurken, muhtemel bir kabine değişikliğinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile ilgili Ankara kulislerinde bomba bir iddia gündeme geldi. Bu iddia son günlerde kulaktan kulağa yayılırken, ‘itibarlı bir işadamı’ üzerinden Bakan Pakdemirli’nin yerinde kalması, değişecekse de yerine siyaseten güçlü bir ismin atanmaması için güçlü bir lobi faaliyeti yürütüldüğü kaydediliyor. Ankara’nın derin kulislerinde konuşulan bu iddianın merkezinde ise GÜBRETAŞ’ın altın madeni hikayesinin bulunması dikkat çekiyor. 

Muhtemel kabine değişiminde Bakan Pakdemirli’nin değişeceğini düşününler kadar değişmeyeceğini düşünenler de var. Ancak son günlerde kulislerde dillendirilen bir iddia Pakdemirli’nin Bakanlıktan alınıp alınmayacağından ziyade kimin Tarım Bakanı olması gerektiğiyle ilgili güçlü bir lobi faaliyetinin yapıldığına yönelik iddialar kabinede değişim beklentilerini de daha anlamlı hale getirdi. Bu iddiaların merkezinde de GÜBRETAŞ’ın altın madeni hikayesinin bulunması dikkat çekiyor.

KİM BU İTİBARLI İŞ ADAMI?

Özellikle ‘itibarlı bir işadamı’ üzerinden kabine değişimine yönelik süreç yakından takip edilirken, bu süreci takip edenlerin muhtemel kabine değişiminde Tarım Bakanlığına siyaseten güçlü bir ismin Bakan olarak atanmaması için farklı lobi faaliyetleri yürüttükleri kulaktan kulağa aktarılıyor. Bu kesimin Bakan Pakdemirli isminden hiçbir rahatsızlıkları bulunmadığı ancak değişmesi durumunda yerine gelecek isimle yakından ilgilendikleri belirtiliyor. Siyaseten güçlü bir ismin Bakan olarak atanmasını kesinlikle istemeyen bu kesim, kendilerini garantiye almak için de ‘itibarlı iş adamı’ üzerinden eski bir bürokratın ismini Beştepe’ye ilettikleri vurgulanıyor. 

TARIM BAKANININ BELİRLENMESİNDE ÜLKENİN TARIM POLİTİKASI MI YOKSA GÜBRETAŞ'IN ALTIN MADENİ SAHASI MI ETKİLİ OLACAK?  

Ankara’nın derin kulislerinde konuşulan bu iddiaların ne kadar gerçekçi olup olmadığını zaman gösterecek ancak bir kesimin, ülkenin tarım politikalarından ziyade GÜBRETAŞ’ın altın madeni sahası üzerinden kimin Tarım Bakan olması gerektiğiyle ilgili güçlü bir lobi faaliyeti yürütmesi manidar bulunuyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 15:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 7 ay Önce

Gübretaş özel bir şirket,ne alaka anlayamadım?

Kriter
Kriter @Mehmet - 7 ay Önce

Ruhsar Pekcan kendi şirketinden mal aldı diye görevden alındı. Oğluna devrettiği şirketiyle başında bulunduğu şirkete milyonlarca liralık iş yapan, dayısının mandırasından marketlerine mal aldıranlara birşey olurmu prki?

Yasin turp
Yasin turp - 7 ay Önce

Bu gitsin kim gelirse gelsin, bakanlık ve taşra bogazına kadar batmış, yolsuzluk almış başını gidiyor, Reisicumhurmuza bu adamın verdiği zararı hiçbir fert vermiyor, işi gücü belgelerle şark kurnazlığı yapmak, bakanlığı ele geçirmiş kulisleri yapan bu fetöcü ler, Reisicumhurumuz bunu göremiyorsa vah vah vah ilk seçimde karşılığını görecektir. Bunu samimice söylüyorum başka bir partili değilim Ak Partiliyim. Bu kişi den ülkeye fayda gelmez yazık dürüst ak partili bürokratları görevden uzaklaştırdı tayyip baba bunu tutarsa bakanlıkta tarihinin hatasını yapmış olur.

deniz kara
deniz kara - 7 ay Önce

Faruk Çelik siyaseten güçlü değil miydi? Ne oldu? Tüm Bakanlığı 3 kişi ile yöneteceğini zannetti. Kızağa çekildi. Tarım böyledir. Anlaman gerekir, 3-5 kişi ile götüremezsin. Anlayan genel müdürler gerekir. Cesaret gerekir. Birilerin tekerine çomak sokmak gerekir. Sanayi zaten kötü, tarım da kötüye gidiyor. Dikkatli olmak lazım, tarım elimizden kayacak.

Oooo süper
Oooo süper @deniz kara - 7 ay Önce

Faruk Çelik cok işten anlayan bir müsteşar getirmişti. O müsteşar nerdeyse bulup getirip Bakan yapmak lazım. Yerli ve milli

Zihniyet Degisecek
Zihniyet Degisecek - 7 ay Önce

Merkez ve taşra kokuşmuş. Menfaat tavan yapmış. Yasin Turp bey biraz yazmis Ak parti kaybetmeye devam ediyor. Önce zihniyet değişecek, tarımdan anlayan birisi gelecek, dürüst olacak, fetö ile oynaşmamış olacak... Yeni bakan MHP li olacak. Yazin buraya yeni bakan MHP li. Hayırlı olsun.

Yasin turp
Yasin turp - 7 ay Önce

Sn. Reisicumhurumuz bu bakanın ( pakdemirli) yapmış olduğu yolsuzluk belgesini istiyorsa kendisine verebilirim. isterse bakan bunu okusun bu belgeri istiyorsa onada vereyim. Samimice yazsın buraya kendine vereyim. Yorum yazsın ben görür kendisine ulaştırırım ve yalan yazmadığımıda görür. Sn. Risicumhurumuzada verebilirim. Kım reisi düşünüyor kim düşünmüyor ortaya çıkar. Samimi ise bakan çıksın ortaya ... hadi hodri meydan

Yasin turp
Yasin turp - 7 ay Önce

Saýın editör bu belgeleri bakan bey istiyorsa cevap yazın sizin aracılığınızla da kendisine arz edeyim. Bu kadar yürekli ise sn. Bakan hatta haber yapın bu yorumlarımı bakan beye çıkar veririm nerde bunu yaptığını samimi olsun yeter artık şar kurnazlığı ve gerçek dışı belge tanzim etmeleri. Ama bakan bey bu ......

Yasin turp
Yasin turp - 7 ay Önce

Sizde gerçek bir haber anlayışlığı varsa bu yazdıklarımı haber yapın. Bakan bey gerçeği isterse çep tlf. baksın görüşüp kendine bile vereyim. Biz gerçeklerden kaçmayız sanimi istesin çep tlf. Baksın

Vay be
Vay be - 7 ay Önce

Pakdemirli degirmenimize çomak sokamıyor o kalmalı!!! Kalmıyorsa biz gelelim!!gelemiyorsak değirmenden küçük birisi gelsin !!


banner151

banner251