Tarımda Milli Tarım Projesi gitti Milli Birlik Projesi geliyor!

Tarım sil baştan! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2016 yılında açıklanan Milli Tarım Projesi rafa mı kaldırılıyor? Tarımı şaha kaldıracak proje olarak sunulmasına rağmen son dönemde Milli Tarım Projesi'nin gündeme gelmemesi dikkat çekerken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımda Türkiye'nin 25-30 yıllık yol haritasını belirlemek için yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Tarımda Milli Tarım Projesi gitti Milli Birlik Projesi geliyor!
banner200

Tarımı şaha kaldıracak proje olarak sunulmasına rağmen son dönemde Milli Tarım Projesi'nin gündeme gelmemesi dikkat çekerken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımda Türkiye'nin 25-30 yıllık yol haritasını belirlemek için yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde, 'Tarımın Ajandası' oturumunda konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin tarımsal hasılada Avrupa birincisi olduğunu hatırlattı. Yine Türkiye'nin küçükbaş hayvan sayısında Avrupa'da birinci, büyükbaş hayvan sayısında ise Avrupa'da ikinci olduğunu dile getiren Pakdemirli, ancak buradaki başarının ülkeyi ileri taşımayacağını ifade etti.

Pakdemirli, "Bu başarı bizi ileriye taşır mı? En önemli soru bu. Bu başarı bizi ileriye taşımayabilir çünkü önümüzdeki 20-25 yıl içinde yüzde 50 daha fazla gıdaya ihtiyacımız olacak. Bu anlamda bu başarı bizi ileriye taşımayacak gibi gözüküyor. Yapısal problemlere de neşter atacak bir şekilde tarımda bir vizyon ortaya koymamız gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

MİLLİ TARIM PROJESİNİN YERİNE MİLLİ BİRLİK PROJESİ GELİYOR

Türkiye'yi tarımda ileriye taşıyacak yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını dile getiren Pakdemirli, "Tarımda Milli Birlik adında bir projemiz var, bunu da inşallah nisan, mayıs ayı içinde açıklıyor olacağız. Alt detaylarını da şu anda doldurma aşamasındayız, yüzde 90-95 oranında bitirdik. Tarımın Türkiye'deki yol haritası, bundan sonraki 25-30 yıllık süreç belli." şeklinde konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
VAN GÖLÜ CANAVARI
VAN GÖLÜ CANAVARI - 3 yıl Önce

Van’ın müdürünü değiştirin başka bişey istemiyoruz

milli
milli - 3 yıl Önce

Milli tarım projesini incelediniz mi? eğer incelemişseniz yazın lütfen. Ben bilmiyorum, bana göre zaten yapılan işler paketlenip milli tarım dendi.

- 3 yıl Önce

milli demenin anlamını bilmiyorum ithalat lobisi şişsin üretiçi anasından dogduguna pişman olsun bir daha üreitiçiye ürettirmeyelim anlamına geliyor mu acaba

- 3 yıl Önce

tarım bakanımız söylemler güzel ama ilk önce şu tarım kredi kooperetifinin faizlerini düşürünüz şu an faizler yüzde 30 u buluyor bu faizle tarım biter söylediklerinizi hangi çiftçiyle yapacaksınız saygılar

Tabi
Tabi - 3 yıl Önce

Tarim saha kalkacak inaniyuruk

- 3 yıl Önce

pensilvanyaya selam gönderen müdürlerle milli birlik projesi olmaz.

- 3 yıl Önce

ninni dinliye dinliye büyüdük artık her şeyin yalan oldugunun farkına vardık çünki büyüdük beyler

Raha
Raha - 3 yıl Önce

Çiftçiyi rahatlatmış gübre mazot tohum ilaç 100 de 100 artmış nohut elimizde kalmış oh be ne rahat bakan bey keşke bire bir çiftçiyle görüşebilsen birileri sana yanlış bilgi veriyor herhalde


banner251