Tarımda Milli Birlik Projesinde Bakan sessizliği!

Tarımda Milli Birlik Projesine yönelik kamuoyunda oluşan tepkilere günlerdir sessiz kalan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 23 Nisan resepsiyonunda da konuyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Tarımda Milli Birlik Projesinde Bakan sessizliği!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, kamuoyunda günlerdir tartışılan Tarımda Milli Birlik Projesi’nin taslak çalışmasına yönelik hiçbir açıklamada bulunmaması dikkat çekiyor.  

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un ev sahipliğinde TBMM Şeref Salonunda düzenlenen 23 Nisan resepsiyona katılan Pakdemirli, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kamuoyunda büyük tepki çeken Tarımda Milli Birlik Projesine yönelik yine bir açıklamada bulunmayan Pakdemirli, Türkiye'nin 2023 tarım hedefleri politikasına ilişkin plan ve programlarını Ramazan ayından önce açıklayacaklarını söyledi. 

Türkiye'de tarım alanında yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Pakdemirli, şunları kaydetti: "Kolay çözülebilecek sorunları zaten çözüyoruz. Diğer sorunlar ile ilgili bazıları için bir sene, bazıları için iki sene, bazıları için ise üç sene sürecek programlar hazırladık. Her şey takvimlendirildi. Tarımda 2023 yılına kadar yapılacak her şey takvimlendirildi. Bu takvim hızlı bir şekilde işleyecek. Tarıma ilişkin 2023 vizyonumuzu ve bunun yol haritasını açıklayacağız. Bu programlarımızı ramazan ayından önce açıklayacağız."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 12:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Coşkun Yılmaz
Coşkun Yılmaz - 3 yıl Önce

Sayın bakanımız mualesef üzülerek söylüyorum tarım bitti çünkü bu girdi fiyatları ile tarımın hangi alanında üretim yapsanizda korkunç zarar eden bir üretici var, bakın ben 17 yıllık bu iktidar partisinin mahalle başkanı olarak söylüyorum bu iktidar belki de korkunç teşvikler verdi civtciye ama bu teşviklerin hiç birisi gerçek üretim yapan civtciye faydalı olmadı bugün bir çuval yem 105 TL olmuş bir litre mazot 6 TL'yi geçmiş bir çuval gübre 107 TL olmuş bu ülkede nasıl üretim yapılır üstelik enflasyonun en büyük suçlusu olarak da bu ülkede üretimi yapan taraf oluyor, peki nasıl olacak bu ülkede üretim , açıkçası bizler de bilmiyoruz ve çok acı olan tarafta bu ülkede tarımla uğraşan tüm kesimi tam bir borç batağına saplanmış vaziyette Allah sonumuzu hayır etsin, saygılar sevgiler

Remzi
Remzi - 3 yıl Önce

25 Nisan’da açıklanıyor, hayırlı olsun... ufkumuzu açacak bir proje bu...

Hasan demir
Hasan demir - 3 yıl Önce

Seçimden önce tehdit ettiler 4,5 sene baltayız dediler....merak etmesinler 4.5 senede geçecek....İstanbul Ankara yı nasıl kabettilerse Türkiye'yi de kaybedecekler....onlar şimdi dolarlarınıı değerlendirsinler....sende bu dolar artışıyla üretecek diye düşün dur.....yakında elinden topraklarında alırlar....nasıl madencilere belediyelere tarlaları kurban ettiklerini unutma...bunlardan tarıma fayda gelmez..gelmeyecektir....buğdaydan para kazanan varsa buraya yazsın....

Ahmet yıldız
Ahmet yıldız - 3 yıl Önce

Dolar 5885 bu ülke bitmiş....adam seçimden sonra 4,5 sene ben varım tehdit anlamında konuşmasını.....tek adam devri işte böyle kıtlık olur.....bu dolar çıkarsa ki çıkacak bittin vatandaş.....soğan 8 lira ....yakında ekmek de 5 lira olursa kimse ağlamasın......hak hak tır....ekmeğin üretildiği buğday azot fosfor potasyum mazot ilaç la üretiliyor ve bunların tamamı ithal....herşey korkunç olacak vaziyet al bekle....gör....kıtlığı.....fakir din Türkiye fakir.....kendini kandırma.....doyuramadık bizi yönetenleri...

Remziye cvp
Remziye cvp - 3 yıl Önce

Ne ufuk ama. Pazarlama ufku

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 3 yıl Önce

Sayın Bakanımız göreve geleli daha bir yıl olmadı. Yıllardır hasır altı edilen, ötelenen, görmezden gelinen sorunları önünde buldu. Sayın Bakanımız çokta yalnız bir durumda sanki. Allah işini kolay kılsın. Tahmin edebiliyorum. Ama şu anda Tarımın başındaki yetkili olarak sorumluluk onda. Ama yardımcı olmaz herkesin görevi. Bunları bilerek eleştiri yapalım.

ziraatci73
ziraatci73 - 3 yıl Önce

İnsanlar parasızlıktan veya üretim yetersizliğinden dolayı açlık, veya ürün bulamama endişesine kapılmamalı.Bu çok kötü olur.Tarım dibe vurmuş.Planlama yok, üretciye destek yetersiz.Çiftçi örgütlü değil.60 bin ziraat müh.boş geziyor.Niteliksiz 976 bin kişi bir kalemde devlete alınıyor.Ne faydaları olacak.Neye çare oldular.6 yıldır tarım bakanlığı zir.müh. almıyor.bu genç nitelikli elemanları al sorumluluk ve yetki ver.10551 ziraat müh. alınacaktı maliye bakanlığı kadro vermiyormuş.Bu bakanlık ülkeyi ekmeye muhtaç etmeyi düşünüyor galiba. her ay 10- 20 bin kadro dağıtıyor.Çok acilen 20 bin ziraat müh. açıklanmalıdır.