Tarımda kardeş ilçe projesi!

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Antalya'nın tarımsal üretimde edindiği bilgi birikimi ve teknolojiyi diğer illere bağlı ilçelerle paylaşmak için 'Gelin Kardeş Olalım' projesini hayata geçirdi.

Tarımda kardeş ilçe projesi!
banner200

'Gelin Kardeş Olalım' projesiyle ilgili olarak yapılan açıklamada, Antalya'nın özellikle yaş sebze meyve üretiminde lider konumunda olduğu ve üretim aşamalarında yoğun bilgi ve teknoloji kullanıldığına dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi: “Antalya sahip olduğu bu bilgi ve teknoloji birikimini ülkemizin değişik yerlerinde uygun ekolojiye sahip ilçelere aktararak ülkemizin tarımsal üretim potansiyelinin arttırılması noktasında katkı sağlanması hedeflemektedir. Birçok uzman tarafından içinde bulunduğumuz çağ bilgi çağı olarak adlandırılmaktadır. Bu bilgi çağı içerisinde bilgi ve teknolojiye Antalya kadar erişim şansı bulamamış olan ülkemizin değişik bölgelerinde bulunan ilçelerimizin potansiyellerini harekete geçirmek hedeflenmektedir”

ANTALYA'NIN TARIMSAL ÜRETİMDEKİ BİRİKİMİ İLÇELERLE PAYLAŞILACAK

Proje ile Antalya'nın örtü altı üretim başta olmak üzere yaş meyve, sebze, süs bitkileri, mantar üretim ve ihracatındaki bilgi birikiminin kardeş ilçelere aktarılması amaçlanıyor.

Gelin Kardeş Olalım Projesi ile Antalya'nın 16 ilçesine kardeş olmak isteyen ilçelerin Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü web sayfasından 24 Aralık'a kadar başvuru yapabilecekler.

Projeye başvuracak ilçeler; Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat ve Serik olmak üzere 16 ilçe arasından en fazla 3 ilçe seçebilecekler.

Başvuruların ardından İl Müdürlüğünce kurulacak proje komisyonunda değerlendirmeler yapılarak kardeş ilçeler belirlenecek.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Okuyunca kardeş ilçe ile proje yapılmış bir yerden fonlanmış diye anladık. Bir yarışma düzenlemiş antalya il müdürlüğü kendilerine en kardeş ilçeyi belirleme yarışması galiba. Yarışmacı arkadaşlara pardon ilçelere başarılar dileriz

Antalya
Antalya - 3 yıl Önce

Antalyada garilari gezdirioz ne projesi allah askina bir is yapiliormu hayir siz buna projemi diyorsunuz komik yakismiyor antalya ya

- 3 yıl Önce

Yahu bu nasıl kardeşlik. İnsan doğarken kardeşini seçebilir mi. Olsa olsa bu ortaklık fayda sağlama gibi filan olur

Tebrikler
Tebrikler - 3 yıl Önce

Güzel proje. İnşallah güzel eşleştirme yapılır.

banner251