Tarımda hibe ile alınan makineye zam yapana büyük cezalar geliyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hibe ile makine alan çiftçinin aldığı ürünlere zam yapanlara büyük cezalar kesileceğini belirterek, "Bununla ilgili özel kalemimi arayın, kimsenin üreticimin payından çalmaya hakkı yok" dedi.

Tarımda hibe ile alınan makineye zam yapana büyük cezalar geliyor!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, aldıkları şikayetler üzerine harekete geçerek tarımsal alanda hibe ile makine alan çiftçinin aldığı ürünlere zam yapanlara büyük cezalar kesileceğini belirterek, “Bununla ilgili ben açık açık söylüyorum, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı arayın, özellikle özel kalemi arayın. Kimsenin benim üreticimin payından, hibesinden çalmaya hakkı yoktur” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sinop'ta Orman Bölge Müdürlüğünün açılışına katıldı. Sinop Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Pakdemirli’ye Vali Erol Karaömeroğlu tarafından Hamsilos Tabiat Parkı görselli fotoğraf takdim edildi. Bakan Pakdemirli daha sonra “Sektör Toplantısı” ile Sinoplularla buluştu. 

KİMSENİN BENİM ÜRETİCİMİN PAYINDAN HİBESİNDEN ÇALMAYA HAKKI YOK

Bakan Pakdemirli, aldıkları şikayetler üzerine harekete geçerek tarımsal alanda hibe ile makine alan çiftçinin aldığı ürünlere zam yapanlara büyük cezalar kesileceğini duyurdu. Pakdemirli, “Bununla ilgili ben açık açık söylüyorum, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı arayın, özellikle özel kalemi arayın. Nerde ne problem varsa, hangi satıcı size bunu yapıyorsa biz ilgili bakanlıklarımız ve Ticaret Bakanlığı dahil olmak üzere onlara Rekabet Kurumu üzerinden büyük cezalar kesilmesini sağlayacağız. Biz bir şeyin yüzde 50’sini veriyorsak gerçekten yüzde 50 vermemiz lazım. Kimsenin benim üreticimin payından, hibesinden çalmaya hakkı yoktur. Kusura bakmasın makine üreticileri” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2022, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem öz
Adem öz - 4 ay Önce

Sayın bakanım siz asıl gupre fiyatını dusurunuz

Yunus fidancı
Yunus fidancı - 4 ay Önce

2021 YILI köy bazlı tarsım sıgorta verim kaybı ödenmedi ödenmesi için ne yapmam gerekiyor devletin ödediği 80 dekara sadece 4550 TL. Bu parayla gübre i alın mazot mu ey yetkili makam sahipleri sorunlara çare bulun

Hacer yıldırım
Hacer yıldırım - 4 ay Önce

Üretmek

Harun
Harun - 4 ay Önce

Bu tarz desteklemeler, çiftçiye tam ulaşmıyor. Vergiler nasıl tabana yayılıyorsa, desteklemelerde tabana yayılmalı. Adaletsizlik》kul hakkıdır.

Ali. Aslan
Ali. Aslan - 4 ay Önce

Merhabalar mazot, ğübretesteklemesi, hanğiayda, verilecek

mehmet baki
mehmet baki - 4 ay Önce

degerli bâkanime gubre ye gucumuz yetmiyor bir care bulunsun az atariz oda verim kaybi olur saygiler

Hamza  halici
Hamza halici - 4 ay Önce

Girdiler çok çok pahalı olduğu için çok zorlanıyoruz böyle giderse cifciligi bırakırız. Maliyet çok ağır cifciyi destekleyin teşekkür ederiz

Muhammet kara
Muhammet kara - 4 ay Önce

Sayin bakanim simdiye kadar alanlar ne olacak peki birakin tarim aleti aldigimiz yerleri danismanlar bile bizi soyuyor ben 165 bin destek aldim bunun 13 binlirasini danisman aldi elimizden hic bisey yapamadik kimi kime sikayet edelim olan ciftciye oluyor