Tarıma elverişli olmayan alana topraksız sera organize sanayi bölgesi kurulacak

Malatya Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, Yazıhan ilçesinde kurulacak 'Topraksız Sera Organize Sanayi Bölgesi' ile hiçbir işe yaramayan alanı tarımsal potansiyeli yüksek, verimli seralara dönüştüreceklerini belirtti.

Tarıma elverişli olmayan alana topraksız sera organize sanayi bölgesi kurulacak
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığının desteği, Malatya Valiliği, Yazıhan Belediyesi ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde tarıma elverişli olmayan arazide Topraksız Sera Organize Sanayi Bölgesi kurulması için iş makineleriyle altyapı çalışmalarına başlandı. İlk etapta 25'er dönümlük 15 parselde toplam 375 dönümlük alanda üretim yapılması planlanan bölgeye, 700 dönüm alan tahsis edildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit, Yazıhan ilçesinin tarımsal potansiyelinin yüksek olduğunu söyledi.

SERACILIK YAYGINLAŞMAYA BAŞLADI

Macit, şunları kaydetti: "Malatya'da seracılık yaygınlaşmaya başladı. Bilindiği gibi ülkemizde seracılık daha çok sahil kesimlerinde yapılıyor. Yazıhan ilçemizde de son yıllarda seracılık yapılmaya başlandı. Hazineye ait tarıma elverişli olmayan alana Topraksız Sera Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmamızı Bakanlığımıza gönderdik. Bakanlığımızın onayıyla faaliyete başladık, hiçbir işe yaramayan alanı tarımsal potansiyeli yüksek, verimli seralara dönüştüreceğiz. Kurulacak seralar tarım ve istihdama katkı sağlayacaktır."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251