" />

Tarım ve hayvancılıkta artık kendi kendimize yetemiyoruz!

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini belirterek, Van'da Erciş Şeker Fabrikasının dışında tarım ve hayvancılıkla ilgili bütün yatırımların kapatıldığını kaydetti. Türkiye'nin mercimekten nohuta, pirinçten fasulyeye birçok tarım ürününü dışarıdan ithal eden bir ülke haline geldiğini dile getiren İlhan, " Tarım ve hayvancılıkta artık kendi kendimize de yetemiyoruz" dedi.

Tarım ve hayvancılıkta artık kendi kendimize yetemiyoruz!
banner200
banner217

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı'nın Ağustos Ayı İl Divan Toplantısı, il yönetimi ve ilçe başkanlarının katılımıyla parti binasında yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Van İl Başkanı Özay İlhan, uygulanan yanlış politikalardan dolayı Türkiye'nin tarım ve hayvancılıkta artık kendi kendine yetemediğini belirtti.

İlhan, şunları kaydetti:

"Van'da da tarım ve hayvancılığa yönelik Van Süt, Van Yem, Van Et Balık Kurumu, Van Kundura Fabrikası ve Erciş Şeker Fabrikasını yaptık. Bugün Erciş Şeker Fabrikası dışındaki fabrikalar ortada yok. Van Süt ve Van Yem çok önceden, Van Kundura Fabrikası ve Van Et Balık Kurumu da mevcut iktidarca satıldı. Allah rızası için gidin bakın Van Süt'ün yeri ne durumdadır? Van yemin durumu ne, kundura fabrikası ne olmuş? Van Et Balık Kurumu'nun yeri ne haldedir? Emin olun tarım ve hayvancılıkta geldiğimiz noktanın ne olduğunu bu fabrikaların yerlerine bakarak göreceksiniz"

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251