Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne atama

Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne Kerim Üstün atandı. Genel Müdürlük için 4 isim gündeme gelirken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Bakanlık dışından bir isim arayışında olduğu gündeme gelmişti.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne atama
banner200

Geçtiğimiz ay Hasan Özlü’nün görevden alınmasıyla birlikte boşalan Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne Kerim Üstün atandı. Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne atanan Kerim Üstün, görevine başlarken devir teslim töreni yapıldı. Hasan Özlü’den sonra geçici bir süreliğine Genel Müdürlüğü yürüten Bekir Engürülü, görevini Kerim Üstün’e devretti. Kerim Üstün, yaptığı açıklamada Bakan Pakdemirli ile Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’nin tensipleri nedeniyle teşekkür etti. 

GENEL MÜDÜRLÜK İÇİN 4 İSİM GÜNDEME GELMİŞTİ

Hasan Özlü’nün görevden alınmasıyla birlikte Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Metin Türker, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu ile TKDK Başkanı Muhammed Adak’ın ismi gündeme gelirken, Bakan Pakdemirli’nin ise Bakanlık dışından bir isim arayışında olduğu kaydediliyordu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 02:11
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Galip
Galip - 6 ay Önce

Daha evvel görev yapan Genel Mudurlerimizi hizmetleri icin tesekkur ederiz, yeni Genel Mudurumuze başarilarinin devamini dileriz, yapacak cok iş var tüm Taşra teşkilatlarinin zamana uygun olarak yeniden organize olmasi gerekiyor bu teskilat orgazinasyon yapisiyla tasra nufus mudurlugunden farksiz islevsiz kaliyor, üretime seyirci kaliyor

Mağlup
Mağlup @Galip - 6 ay Önce

Tarım ve Orman Bakanlığında bazı kişiler Allah tarafından sürekli olarak yönetici olsun diye yaratılmış. Yönetici olsun da şurası burası kurumu başkanlığı genel müdürlüğü farketmez. Bu arkadaslara Bakanlık elitleri diyebiliriz. Ancak yine de iyidir. Diyanet, Emniyet, Milli Eğitim, Belediye vs. Kurumlardan veya direkt parti teşkilatında atanabilirdi.

reform
reform - 6 ay Önce

İsabetli bir atama olmuş, Tarım sektöründe reform yapmak üzere kurulmuş bu genel müdürlüğün önce kendisini bir reforme etmesi şarttı. Malum son yılarda çok dağılmış bir birim. Bu iş için, Genel müdürlük dışından, fakat devleti, bakanlığı iyi bilen birisi lazımdı. Bu anlamda Kerim ÜSTÜN doğru bir tercih olmuş...

Niye ki?
Niye ki? @reform - 6 ay Önce

Genel Müdürluk içinden devleti ve kurumu bilen kimse yok mu?

Adem
Adem - 6 ay Önce

Körler sağırlar birbirini ağırlar hep aynı hep aynı camia ataması devam edin devam

Kurum Personeli
Kurum Personeli - 6 ay Önce

Haber ve haberdeki isimden bağımsız olarak Akparti ve lideri 20 yıllık iktidarında olusturdugu tarım bürokrasini kendisi beğeniyor mu? Beğenmiyorsa anlayış ve yöntem değiştirme ihtimali var mı?

Tarimci
Tarimci - 6 ay Önce

Kurumların her kademesine kurum içinden atamalar olmalı. Liyakat olmalı. Sanki kurumların içi bosaldi

banner151

banner251