Tarım Platformundan DEDAŞ'a tepki! Çiftçi küserse bir daha tarlaya dönmez!

Türkiye Tarım ve Hayvancılık Platformu Başkanı Tuncay Albayrak, elektrik borcunu ödemeyen çiftçilere elektrik vermeyeceklerini açıklayan DEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Atalay'a tepki göstererek, sağduyulu olmaya davet etti. 

Tarım Platformundan DEDAŞ'a tepki! Çiftçi küserse bir daha tarlaya dönmez!
banner282

Türkiye Tarım ve Hayvancılık Platformu Başkanı Tuncay Albayrak, elektrik borcunu ödemeyen çiftçilere elektrik vermeyeceklerini açıklayan DEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Atalay'a tepki göstererek, sağduyulu olmaya davet etti. Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Albayrak, "Sayın Atalay'ın, 'Çiftçilerin, borcunu ödemesi lazım. Borcunu ödemeyen çiftçiye önümüzdeki sene, elektrik vermeyeceğiz' ifadesi maksadını aşan, talihsiz bir söylemdir!" dedi. 

ÇİFTÇİLERİMİZ BU İFADELERİ HAK ETMİYOR

Albayrak, açıklamasında şunları kaydetti: "Milyonlarca çiftçimiz adına esefle karşılıyorum! Çiftçilerimiz asla bu ifadeleri hak etmiyor! Milyonlarca çiftçimiz sonuçta, sizin yıllardır müşteriniz. Ülkemizde ki tarım girdilerinin fahiş fiyat düzeyinde olması, yaşanan kuraklık nedeniyle, çiftçilerimizin beli bükülmüş durumda. Enerji olmadan çiftçilerimiz nasıl tarımsal üretim yapacak, nasıl borçlarını ödeyecek?
Çiftçi tarlaya bir küserse, hiç kimse yeniden çiftçiyi tarlaya döndüremez! Bu yüzdendir ki herkesin aklını başına devşirmesi gerekir!

Sayın ATALAY’I sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bu ara da yetkililerden, ivedilikle Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlu olan çiftçilerimizin  temerrüt faizlerin sıfırlanarak, ana borçlarının 5 yıl süre zarfında eşit taksitle,yeniden yapılmasını talep ediyorum. Bu ülke hepimizin, başka TÜRKİYE yok!" 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
üretici
üretici - 7 ay Önce

dedaş kalkmasın yakında chp gelir atalaymısın nesın aynen inşaAllah evinın yolunu tutarsın biz çiftçiler sayesında ekmek yiyebiliyorsun ve o ekmeğe ihanet etme sanki çiftçinın cebi doludurda size borcunu üdemiyor atalay efendi hangi çiftçi icralık deyil süylermısın hepside senıngibi katıl gürünümlü kişilerın yüzünden defol başımızdan dedaşa verecek tek kuruşumuz yok ...

misafir
misafir - 7 ay Önce

birileri çalsın birileri ödesin
bende çiftçiyim hırsızlara hakkımı helal etmiyorum

Çilekeş çiftçi
Çilekeş çiftçi - 7 ay Önce

Yıllardan beri faturalarımizi gününde ödüyoruz aylık parayı borç ediyoruz kaçak kayıpla hiç mücadele edilmiyor derdimizi anlatacak bir yetkili yok şikayet dilekçesini veriyorsun bir hafta sonra yetkili yerine sekreterle muhatap ediliyoruz bizi adam yerine koyup görüşmüyor bey efendiler sen benim sayemde o koltukta oturuyorsun

banner151