Tarım Orman Şurası’nda hayal kırıklığı!

Büyük umutlarla yapılan Tarım Orman Şurası, tarım camiasında büyük bir hayal kırıklığına neden oldu. Tarım Orman Şurasının tarım camiasının beklentilerini karşılayıp karşılamadığına yönelik yapılan anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Ankete katılanların yüzde 60’ının ‘Beklentilerden uzak’ ve ‘Hiçbir beklentiyi karşılamadı’ cevabını vermesi tarım camiasında yaşanan hayal kırıklığını gözler önüne koydu. 

banner255
Tarım Orman Şurası’nda hayal kırıklığı!
banner200

Tarımdan Haber tarafından yapılan ve büyük bir ilgiyle takip edilen ‘Tarım Orman Şurası ve alınan kararlar tarım camiasının beklentilerini karşıladı mı?’ başlıklı anket çalışmasından çarpıcı sonuçlar çıktı. Ankete katılanların yüzde 60'ı hayal kırıklığını ortaya koyarken, yüzde 24.7’si de tarımda yaşanan sorunların şura ile çözülmesinin mümkün olmadığını beyan etti. 

‘Tarım Orman Şurası ve Alınan Kararlar Tarım Camiasının Beklentilerini Karşıladı mı?’ sorusuna ankete katılanların yüzde 31.4’ü ‘Beklentilerden Uzak’ cevabını verirken, yüzde 27.9’u ‘Hiçbirini Karşılamadı’ cevabını verdi. Tarım camiasının yüzde 24.7’si’de ‘Bu Şura Çözüm Değil’ görüşünde. 

YÜZDE 100 KARŞILADI DİYENLERİN ORANI SADECE YÜZDE 2.4 OLDU 

Tarım Orman Şurası ve alınan kararların tarım camiasının beklentilerini yüzde 100 karşıladı diyenlerin oranı ise sadece yüzde 2.4 oldu. Beklentilerin yüzde 20’sini karşıladı diyenlerin oranı ise yüzde 7.6 çıktı.  

Bu sonuçlara göre, ankete katılan bin 350 kişiden yüzde 83.9’unun büyük bir umutla yapılan Tarım Orman Şurası’nın ve alınan kararların tarım camiasının beklentilerini karşılamadığı ve bu şuranın çözüm olmayacağı görüşünde yoğunlaşması dikkat çekti. 

TARIM ORMAN ŞURASINA YÖNELİK BÜYÜK BEKLENTİYİ ORTAYA KOYDU 

Ankete katılanların yarıdan fazlasının 'Beklentilerden Uzak' ve 'Hiçbirini Karşılamadı' cevabında yoğunlaşması aslında Tarım Orman Şurasına yönelik tarım camiasında ciddi bir beklenti olduğunu ancak yapılan şuranın ve alınan kararların bu beklentiyi karşılamadığını ortaya koydu. 

TARIM CAMİASI HÜKÜMETTEN ŞURA DIŞINDA KARARLAR BEKLİYOR 

Diğer yandan, ‘Bu Şura Çözüm Değil’ cevabını verenlerin oranının da yüzde 24.7 ile hiç de azımsanmayacak bir oranda çıkması da dikkat çekti. Buna göre, tarım camiasında hükümetten sektördeki sorunlara karşı şuranın dışında bir beklentinin de olduğunu gösteriyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 19:16
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 1 yıl Önce

Bunlarin tek doğruları yalan söylemek tarımı bitiren bir hükümet ne kadar dogru yu söylüyor ola bilirki

NAMIK KEMAL
NAMIK KEMAL @Ep - 1 yıl Önce

Hayalle yaşayanı takviyeli halledelim....

Gokce
Gokce - 1 yıl Önce

Kendi danismanlarindan basla sayin bakanim..o kadar cok saibe varki kimin canina okudunuzki bu zamana kadar

Omar Omar
Omar Omar - 1 yıl Önce

Şurada Bakanlığın taşra yapılanması ortaya konacak zannediyorduk ama yine olmadı. Bakanlık kurulalı 18 ay oldu fakat taşra teşkilatı hala resmi olarak kurulmadı. İl müdürlükleri ve Bölge Müdürlükleri hala mülga yani korsan. Kuruluşu olmayan müdürlüklere karaname ile müdür atanıyor. C.başkanı da farkında olmadan bu il müdürü karanamelerini imzalıyor. Halbuki il tarım ve orman müdürlüğü diye bir kurumun resmi kuruluşu yok.

T M
T M - 1 yıl Önce

Bu tur anketlere ve analizlere ihtiyac oldugunu dusunuyorum. Kaleminize saglik

Hüseyin sönmez
Hüseyin sönmez - 1 yıl Önce

Dedem vefat eti bizler büyükşehirlere göçtük köyde kalanlara bakıyorum tarlalar ekilmiyor niye ekmiyosunuz diyorum verdikleri cevap sür dürmek tohum gübre biçer hepsini geri alıyo boşa çalışıyoruz diyorlar eksik olanı ben görüyorum ta burdan devlet neden görmüyor.

adem demirel
adem demirel - 1 yıl Önce

tabiki tarım biter hibeleri yandaşlarına verirse tarımda biter hayvancılıkta biter birde tarımda utanmadan ilk 10 da olduklarını iddia ediyorlar nasıl tarımsa samanı hudubatı hep dışardan alıyoruz bari milleti kandırıpta garibanların umutlarıyla oynamayın yazık günah birde bu toprağın alt tarafı var...

Arif hasan meriç
Arif hasan meriç - 1 yıl Önce

Berberlerin caycıların bile odası var .fiyat alıyor geçiriyorlar. Çiftçiler ortalıkta başı boş

Şükrü Balkan
Şükrü Balkan - 1 yıl Önce

Bu tarım şurasında saman fiyatının yeri yokmu, yem fiyatlarının yeri yokmu.


banner151

banner251