Tarım Orman Şurası başlıyor 23 bin görüş geldi

Tarım orman sektörünü daha ilerilere taşımak adına, tüm paydaşların bir araya geleceği 3'üncü Tarım Orman Şurası, 18 Kasım Pazartesi günü (yarın) Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla başlıyor.

banner255
Tarım Orman Şurası başlıyor 23 bin görüş geldi
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Türkiye’de tarımsal ve orman ürünleri üretimini arttırmak, güvenilir gıda teminini, doğal kaynaklarımızın sürdürülebilirliğini, çiftçilerin refahını ve planlı üretimi sağlayacak çalışmalar yapmak ve stratejiler geliştirmek amacıyla, gerçekleştirilecek Tarım Orman Şûrası Ankara’da yapılacak.

Şura tanıtım lansmanının yapıldığı 17 Temmuz 2019’dan bu yana gelen yaklaşık 23 bin (22 bin 918) görüş 21 çalışma grubunda tek tek ele alındı ve raporlar hazırlandı.

Bu kapsamda, Cumhuriyet tarihinin en büyük plan proje kütüphanesinin oluşturulduğu, 21 Kasım’da ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sonuçlarının açıklanacağı Tarım Orman Şûrası ile tüm paydaşlardan gelen bilgi ve öneriler damıtılarak, ortak akıl ve bilimin önderliğinde bir yol haritası çizilecek. 

Şura ile tarım ormancılıkta, önümüzdeki beş yıl planlanacak ve gelecek 25 yıla ışık tutulacak."
 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Ünsal sorgun yozgat
Ömer Ünsal sorgun yozgat - 1 yıl Önce

1-Tarımın sürdürülebilir olması için oncelikle miras hukuku nda düzenleme yapılmalı kim tarımla uğraşıyordu arazi değerinde uğraşan verilmeli. Bu ister dededen kalsın ister babadan ister anneden gerçek yapana verilmeli prosodurler en aza indirilmesi.
2-ormanlar karışık dikilmeli ormanda yabani hayvanlarda düşünülerek ceviz badem mutlaka dikilmeli çok tür olmalı.
3-yeteri kadar yeri olmayana ahir vs.meradan ücret karşılığında taşlı,kis., kayalık,verimsiz yerler köylüye verilmeli.
4- çiftçiye bakabilecegi kadar hayvan kredisi verilmeli mera dikkate alınmalı .
5- kurslar açılarak insanlar mutlaka eğitilmeli. En içten saygilarimla

tarımkredi
tarımkredi - 1 yıl Önce

Ülkenin kanayan yarası faiz yuvası Tarımkredi yi de adam edecek mi zeki müren de poyrazı görecek mi?

Ep
Ep - 1 yıl Önce

Bunu gidin cumhurbaskani yardımcısına söyleyin çıkıp tv larda ciftcinin geliri yükseldiği icin süt pirim desteklerini dusurduk diyor Allaha havale ediyoruz bu ciftciyi bu duruma dusurenleri

Avrupadan
Avrupadan - 1 yıl Önce

Sayin cumhurbaskanim ciftci bu ulkenin temel tasidir ve secimlere en cok.etki eden kisimdir benim.dusunceme gelince baskanimiz ciftcinin borclarini af edin yada yapilandirmaya gidin faizsiz bir sekilde gercekten perisan inanin bu kanunu.cikartirsaniz bu millet sizi basina KRAL yapar....

Melahat
Melahat - 1 yıl Önce

Bu kadar ziraat mühendis atama bekliyor bu kadar kadro boş niye arama yapilmiyor

Köylü
Köylü - 1 yıl Önce

Tarım ne halde tarım şurası yapıyorsunuz şişirme laflarla rakamlarla geçiştiriyorsunuz dinleyince sanki başka bir dünyadayız.çiftçi hiç bir zaman bu kadar zor durumda kalmamıştı.Aldığımız pahalı sattığımız ayak altında alırken vergi satarken vergi halada tepemize biniyorlar tarımdan çekilen şehre göçen köylüyü tekrar tarıma döndüremezssiniz.

Yavuz
Yavuz - 1 yıl Önce

Karaca

Yücel kayan
Yücel kayan - 1 yıl Önce

Tarımsal sulamada kullandığımız Eletrik fyatları çok yüksek.

banner151

banner251