Tarım küçüldü Tarım Bakanı sessizliğe büründü! 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), geçen yıla ilişkin üretim yöntemiyle hesaplanan gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) sonuçlarını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sessizliğe büründü. 

Tarım küçüldü Tarım Bakanı sessizliğe büründü! 
banner282

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), geçen yıla ilişkin üretim yöntemiyle hesaplanan gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Türkiye ekonomisi 2021'de yüzde 11, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 9,1 büyüme kaydetti. Ekonomi yüzde 11 büyürken, tarım sektörü yüzde 2.2 küçüldü. 

TÜİK VERİLERİNİN ARDINDAN BAKAN VE BAKANLIK SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ!

TÜİK’in büyüme rakamlarının ardından her seferinde sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin tarım sektöründe yaşanan küçülmenin ardından bugün bir paylaşımda bulunmayarak sessizliğe bürünmesi dikkat çekti. Pakdemirli'nin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığının resmi sosyal medya hesaplarından da TÜİK’in 2021 GSYH sonuçlarına ilişkin hiç bir paylaşımda bulunulmayarak, görmezlikten gelindi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2022, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Genişletilmiş
Genişletilmiş - 3 ay Önce

Türkiye'nin Tarımını yönlendiren bütün yöneticiler Antalya'da Genişletilmiş koordinasyon toplantısı adı altında toplandılar. Boy boy resimleri kutlama havası vardı. Başarısızlığı kutlamıyorlardır .
O kadar da değil.

Fettah
Fettah - 3 ay Önce

Bakanimizi Allah başımızdan eksik etmesin, bu dönemde her şeyde birinciyiz. İnanıyorum ki bakan bey ciftcide rekor düzeyde dua alıyor. Bu ona yeter .

Anonim
Anonim @Fettah - 3 ay Önce

Tüm Türkiye'den... Ama atamalara devam

üretici
üretici - 3 ay Önce

ne yapmış tarım, küçülmedi battı battı,,

Personel
Personel - 3 ay Önce

Devasa tarim bakanlığında görev yapan ziraat mühendisi 15 binmiydi veteriner hekimler 14 binmi neydi sayin bakanım açıklamıştı. Birde acikogretim mezunu ne kadar bilsek. Tarimi yöneten her kademesinde öğrenim durumu nedir bilsek. Bir ara tigemde yazılmıştı acikogretim mezunları çok diye. Eeee ne bekliyoruz buyusunmu tarim

Yusuf ünlü
Yusuf ünlü - 3 ay Önce

Sn. Bakan bunlar bakanlıktaki yolsuzluğun ve hırsızlığın verimidir. Bu doğumu eken sizsiniz, umarım ki beğenmişsinizdir gurur duy.

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Bakan gorevini ve ulkeyi ithalat cenneti yapti...danismanlari koseyi dondu zaten kendisi ve bakan yardimcilari hakkinda bir suru iddia varken gorevden alamiyo kimse konusup ne yapacak aman konusmasin zaten konustukca sacmaliyor...

EMRE
EMRE - 3 ay Önce

TÜİK YAVAŞ AT CİV CİV LERİ ÖLDÜRECEKSİN,TARIM % 70 KÜÇÜLDÜ,AYNI ENFLASYON TAHMİNİN GİBİ,BOŞ BELEŞ BİR KURUMSUN.

Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Editör kuraklık olduğunu herkesin kabul ettiği bir yılda tarım nasıl büyüsün? Adam gibi eleştiriler yapın