Tarım Kredi’den prim esaslı sözleşmeli üretim modeli! Üç üründe alım garantili prim desteği verilecek! 

Tarım Kredi Kooperatifleri, sözleşmeli üretim modelinin yaygınlaştırılması için önemli bir adım atarak, belirlenen ürünleri eken çiftçi ortaklarına alım garantisi vererek, ürünün fiyatına ilaveten prim desteği verecek.

Tarım Kredi’den prim esaslı sözleşmeli üretim modeli! Üç üründe alım garantili prim desteği verilecek! 
banner282

Tarım Kredi Kooperatifleri Ankara Bölge Birliği, bölge birliğine bağlı Ankara, Kastamonu, Çorum, Çankırı ve Kırıkkale illerinde 2022 yılı ekiliş sezonunda sözleşmeli üretim kapsamında dane mısır, yağlık ayçiçeği ve çeltik ekimine alım garantisi getirerek, bu ürünlerin alım fiyatına ilaveten prim desteği verileceğini duyurdu. 

ANKARA BÖLGE BİRLİĞİNDEN AÇIKLAMA 

Ankara Bölge Birliğinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Ortaklarımızın tarımsal faaliyetlerinde kullanılmak üzere her türlü ihtiyaçlarını en uygun şartlarda temin etmeyi görev edinen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, tarımsal üretimin artırılmasına katkıda bulunmak, ortak ürünlerini değerlendirmek ve üreticilerin ihtiyaç duyduğu her türlü tarımsal girdinin kaliteli ve uygun fiyattan karşılanmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

SÖZLEŞMELİ ÜRETİM MODELİNİN YAYGINLAŞTIRILMASI AMAÇLANIYOR

Tarım Kredi Kooperatifleri Ankara Bölge Birliği de bu büyük ailenin bir parçası olarak bölge çiftçisine hizmetlerini her geçen gün arttırarak faaliyetlerine devam ediyor. Bu minvalde Bölge Birliğimize bağlı Kooperatiflerde 2022 yılı ekiliş sezonunda, Sözleşmeli üretim modelinin yaygınlaşmasına katkı sağlanması, ortaklarımızın ekonomik menfaatlerinin korunması, dengeli piyasa fiyatlarının üretici lehine oluşmasına katkı sağlanması, bölgemizde ekilebilir tarım alanlarının değerlendirilmesi amacıyla; Dane Mısır, Yağlık Ayçiçeği ve Çeltik ürünlerinde Prim Esaslı Sözleşmeli Üretim yapılacaktır.

DANE MISIR, YAĞLIK AYÇİÇEĞİ VE ÇELTİK'E PRİM DESTEĞİ

Sözleşme yapılan ortaklarımızın ürün alım fiyatlarına ilaveten, Dane Mısırda ton başına 130,00-TL/Ton, Yağlık Ayçiçeğinde 300,00-TL/Ton, Çeltikte ise 130,00 –TL/Ton prim ödemesi yapılarak ortaklarımıza ek katkı sağlanacaktır.  Bölge Birliğimize bağlı Ankara, Kastamonu, Çorum, Çankırı ve Kırıkkale illerindeki Kooperatif ortaklarımızı; Dane Mısır, Yağlık Ayçiçeği, Çeltik ürünlerinde Prim Esaslı Sözleşmeli üretim yapmak için Kooperatiflerimize bekler, hayırlı ve bereketli bir üretim sezonu geçirmelerini dileriz.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 13:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gereksiz
Gereksiz - 3 ay Önce

Merkez Birliği personelin üzerindeki mobingi çekmez ise bunları yaptıracak ve dahi kredi kullandiracak personel kalmaz. Gece gündüz demeden çiftçiye hizmet götürmek için canla başla çalışan kooperatifcilerin iş yükünü hafifletmek yerine hafta sonu bir de market gibi çalışma işi çıkarıyor bu kişilerde insan sayın genel mudur hatırlatırım personelin bir hafta sonu tatili var onu da tam yapamasa da onu da elinden almaya kalkmayın zararlı siz çıkarsınız

Üretici
Üretici - 3 ay Önce

Allah kimseyi sizin elinize düşürmesin. Yani kiloda 13krş yazsanıza adam gibi piriminizi. Adamı kandıracağınızı satanıyor sunuz tonda yazıpta. Bilmeyenlere iyi para veriliyor algısımı. Maliyeti kg da 5 TL ye dayanmış o 13 krş sizin olsun.

Yeni Genel Müdür harika
Yeni Genel Müdür harika - 3 ay Önce

Tedbiri mekan da ferahlık vardır. Darısı diğer iştiraklere başta tarım kredi yem, lidaş, gübre taş, tarnet yeni Genel Müdürümüz raporlamayı tamamlasın ilk önce tarım kredi yem genel müdürlük

ÇİFTÇİ
ÇİFTÇİ - 3 ay Önce

Bu mazot fiyatları ile bu gübre fiyatları ile ekelirse alacak çok olur, prim verende çok olur ama bu maliyetlerle Ekim çok zor

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Ne 300 lirası ya taştaş mı geçiyosunuz bizimle.kiloya 30 kuruş ney lan.17 tl olmuş ayçiçeğinin kilosu.sakın sözleşme şartlarını okumadan imzalamayın.sonra imzaladın malını bize vermezsen ceza parası ödersiniz falan demesinler.

Hasan
Hasan - 3 ay Önce

Tarım kredi çalışan lari devletin memuru fabrika işçisi Sozlesmelimi çalışıyor..çiftçiye gelince sözleşmeli üretim ülkenin en aşağılık insanı köylümu..

tekir dağlı
tekir dağlı - 3 ay Önce

tarım krediye sakın mal vermeyin geçen sene ayçiçeğini avans fiyat ile alım yaptı 5400 tl ile verdik aldık babayı sakın mal vermeyin sürünsün çiftçi düşmanı

Hasan
Hasan - 3 ay Önce

Tarım kredi de çalışanlar sözleşmelimi çalışıyor. Devletin memuru fabrika işçisi sözleşmelimi çalışıyor..çiftçi ye oyun oynamayın.


banner151