Tarım Kredi’den borç yapılandırma açıklaması! Çiftçiye ölümü gösterip sıtmaya razı edecekler!

Tarım Kredi Kooperatifleri, günler sonra borç yapılandırmasıyla ilgili bir açıklama yaparak ortaklarına mesaj attı. Mesajda Torba Kanununda Tarım Kredi borçlarının yapılandırma kapsamında olmadığı belirtilirken, icra takibinde olan çiftçiler kooperatiflere davet edildi.

Tarım Kredi’den borç yapılandırma açıklaması! Çiftçiye ölümü gösterip sıtmaya razı edecekler!
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri, günler sonra borç yapılandırmasıyla ilgili bir açıklama yapmazken, bugün ortaklarına bir mesaj attı. Mesajda Torba Kanununda Tarım Kredi borçlarının yapılandırma kapsamında olmadığı belirtilirken, mevcut ödeme planı için çiftçiler kooperatiflere davet edildi. Ancak mevcut ödeme planındaki korkunç faiz, çiftçiye ölümü gösterip sıtmaya razı etmekten başka bir anlam taşımıyor.   

Torba Kanunu’nda Tarım Kredi borçlarının yapılandırma kapsamına alınmadığı halde Anadolu Ajansı başta olmak üzere ulusal medya organlarında Tarım Kredi borçlarının da yapılandırma kapsamında bulunduğuna yönelik günlerce haber yapılmıştı. Bu süreçte tabanda borç yapılandırması bekleyen çiftçinin kafası ciddi bir şekilde karışmış olmasına rağmen Tarım Kredi Kooperatifleri konuyla ilgili olarak günlerdir sağlıklı bir açıklama yapmamıştı.  

GÜNLERDİR SESSİZ KALAN TARIM KREDİ BUGÜN NİHAYET AÇIKLAMA YAPTI

Günlerdir yaşanan bilgi kirliliğine karşı sessiz kalan Tarım Kredi Kooperatifleri, bugün nihayet bir açıklama yaptı. Ortaklarına bugün bir mesaj gönderen Tarım Kredi Kooperatifleri, borç yapılandırmasının Tarım Kredi borçlarını kapsamadığını belirtti. 

ORTAĞI OLDUĞUNUZ KOOPERATİFLERE BEKLİYORUZ!

Diğer yandan çiftçiye gönderilen mesajda, borç yapılandırmasına Tarım Kredi borçlarının dahil olmadığı belirtilirken, borçlu çiftçilerin mevcut ödeme imkanlarından faydalanmak için ortağı oldukları kooperatiflere gitmeleri istendi. 

BU FAİZ ORANI DOĞRUYSA ÇİFTÇİNİN VAY HALİNE! 

Çiftçiye faydalandırmak istedikleri mevcut ödeme imkanındaki yüksek faiz ise dikkat çekti. Alınan bilgilere göre, kanuni takibe düşmüş borçların yüzde 19 faizle bir yıl erteleneceği kaydediliyor. Çiftçi, borcunun yüzde 25'ini ödemesi kaydıyla geri kalan borcu yüzde 19 faizle bir yıl ertelenecek. İcra takibinde olan çiftçinin borcunun bu kadar yüksek faiz oranıyla bir yıl ertelenecek olması, ölümü gösterip sıtmaya razı etmekten başka bir anlam taşımıyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Kizilkaya
Yusuf Kizilkaya - 9 ay Önce

Bu tarım kıredi özel bankaları geçti
Çiftçinin sahib-i yok Allah'tan başka Allah yardımcımız olsun

m salih çiftsüren
m salih çiftsüren - 9 ay Önce

günlerdir yapılandırma konuşulurken,ne ziraat odaları ne vekiller kimse çiftçiyi gündemine almadı.kanun herkese imkan tanırken çiftçilere övey evlat muamelesi yapmayi reva gördü

Cemk
Cemk - 9 ay Önce

Buraya borcunu zamanında ödeyen aptal ilan edilmiştir.ödemeyen ödüllendirilmiştir.....buranın düzeni hep böyledir..borcunu ödeyenler ortaklıktan ayrılsın onlara heryerde kredi var..bırakın tkk ödemeyenlerle devam etsin....siz aptalmisiniz ödüyorsunuz

Cemk
Cemk @Cemk - 9 ay Önce

Hem benim sözüm borcunu ödeyene sen neden üstüne almıyorsun.ödeyen arkadaşlar size heryerde kredi var ayrılın tkk dan diyorum

Cemk
Cemk @Cemk - 9 ay Önce

Ne halt yediğin beni ilgilendirmez,ödeyeceksin ödemeyeceksen kullanma kredi

Çok ayıp
Çok ayıp @Cemk - 9 ay Önce

8 uçakla Kıbrıs'a pikniğe gittik. Nereden çıkacak bunun parası

Gkursun
Gkursun - 9 ay Önce

Bu adam poyraz çiftçiyi bitirmeyi kafaya koymuş fakat iktidarı da bitirdi

Halim ediz
Halim ediz - 9 ay Önce

Burada bir yalnış var koyĺü milletin efendisi değil kölesidir bu böyledir eker biçer yok pahasına satar egemeği boşa gider

Aydın
Aydın - 9 ay Önce

Köylü milletin efendisidir ne varsa zengine gariban zaten gariban

Hüseyin kuru kuru
Hüseyin kuru kuru - 9 ay Önce

bu şekilde kuru tarımla uğraşan çiftçi ödeyemez

GKURSUN
GKURSUN - 9 ay Önce

Şemsi baba yalan oldu 65 yaşa takıldı herhalde kimlerin başkanı olduğunu unuttu


banner151

banner251