Tarım Kredi’de Fahrettin Poyraz'a büyük şok! Sayılı saatler kaldı!

Çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatiflerinde hareketli saatler yaşanıyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinde 4 yıldır hukuksuz bir şekilde görev yapan Fahrettin Poyraz’ın görevden alınması bekleniyor.

Tarım Kredi’de Fahrettin Poyraz'a büyük şok! Sayılı saatler kaldı!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım Kredi Kooperatiflerinin yönetim kurulu üyeleri ile sessiz sedasız görüşürken, bu görüşmenin ardından Yönetim Kurulu üyelerinin Beştepe’den de çağrıldığı ortaya çıktı. Beştepe’deki görüşmenin yönetim kurulu üyeleri için çok stresli geçtiği kaydedilirken, yaşanan bu hareketlilik dikkat çekti. 

ÇİFTÇİ İNTİHAR EDERKEN POYRAZ SERVETİNE SERVET KATTI!

Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinde son günlerde yaşanan hareketlilik, görev yaptığı 4 yıllık süre içinde ülkenin tarımsal sorunlarına hiçbir çözüm üretemeyen ancak buna karşılık kurumun bütün imkanlarını kendi çıkar ve menfaatine kullanan Poyraz için sayılı günler kaldığını gösteriyor. 

KANUNSUZ FAİZ 2018 VE 2019’DA ÇİFTÇİYE BÜYÜK DARBE VURMUŞTU

Tarım Kredi Kooperatiflerinin özellikle 2018 ve 2019 yıllarında uyguladığı yüksek faizler, ortakların borçlarının katlanarak artmasına neden olurken, bu sorunun çözümü konusunda Cumhurbaşkanlığı nezdinde bir girişimde bulunulmaması tepkilere neden olmuştu. Ardahan’da 34 yaşında bir çiftçinin Tarım Kredi Kooperatiflerine ve özel bankaya olan borçlarını ödeyememesinden dolayı bunalıma girerek intihar etmesi de kamuoyu vicdanında derin yaralar açarken, Tarım Kredi’nin 2018 ve 2019 yıllarında uyguladığı yüksek faiz sorununu yeniden gündeme getirmişti.

ÇİFTÇİNİN DUASINI DEĞİL BEDDUASINI ALAN GENEL MÜDÜR OLARAK ANILACAK!

Fahrettin Poyraz, 4 yıl boyunca hukuksuz bir şekilde görev yaparken, bu süre içinde paravan şirketler üstünden servetine de servet kattı. Yüksek maaş, ikramiye, yolluk, harcırahlarının yanı sıra İran’daki Razi şirketinden aldığı aylık 7 bin avro huzur hakkı ücreti ile yetinmeyen Poyraz’ın, gizli sahibi olduğu bilinen İris Akademi’de maaşlı çalışanlar üstüne kurdurulan paravan şirketler üstünden de büyük bir vurgun yaptığı ortaya çıkmıştı.

EŞİNİN ÜSTÜNDEKİ BİNAYI BİLE HÜLLEYLE TARIM KREDİ’YE KİRAYA VERDİ!

Poyraz’ın Ümitköy’de yarı hissesi eşinin üstünde bulunan binanın önce paravan şirkete satılması daha sonra bu paravan şirket üstünden Tarım Kredi Kooperatiflerine kiraya verilmesi, çiftçi kuruşunun yağmalanmasında hiçbir sınır tanınmadığını gözler önüne sermişti. 

GÜBRETAŞ HİSSELERİNDEN BÜYÜK SERVET ELDE EDİLDİ!

İris Akademi’nin resmi ortaklarından Adnan Yüce’nin Tarım Kredi Kooperatifleri ve özellikle Tarım Kredi Holding’deki sıkı ilişkileri ‘gizli kasa’ iddialarını gündeme getirirken, Adnan Yüce’nin sadece Gübretaş hisselerindeki işlemlerinden dolayı büyük bir servet elde ettiğine yönelik güçlü iddialar, Ak Parti içinde bile büyük tepkilere neden olurken, büyük vurgunun boyutunu ortaya çıkarmıştı.

ADNAN YÜCE GİZLİ KASA İDDİALARINA NEDEN SESSİZ KALIYOR?

Poyraz’ın gizli sahibi olduğu bilinen İris Akademi’nin resmi ortalarından Adnan Yüce ve Abdullatif Beyberk Uysal’ın ‘gizli kasa’ iddialarına karşı kamuoyuna bir açıklama yapamaması da buradaki kirli ve gizemli ilişkiyi gözler önüne seriyor. Özellikle Adnan Yüce’nin banka hesaplarının incelenmesi durumunda Gübretaş hisseleri üstünden haksız bir şekilde nasıl bir servet elde edildiğinin ortaya çıkacağı kaydedilirken, bu konuda Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve MASAK’ın yapacağı incelemelerde bütün kirli ilişkilerin ortaya çıkacağı vurgulanıyor.

PARAVAN ŞİRKET SAHİPLERİ DE SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ!

Diğer yandan Tarım Kredi Market çalışanlarının taşeron işini alan Yusel İnşaat’ın sahibi Mehmet Uslu ve Tarım Kredi Kooperatifleri Memurları Emekli Sandığı Vakfına ait, GMK Bulvarı üstündeki 7 katlı binayı satın alan BESA Eğitim Şirketinin sahibi Emrah Yılmaz’ın da paravan şirket iddialarına karşı derin bir sessizliğe bürünmesi manidar bulunmuştu. Her iki şirket sahibinin de İris Akademi’nin maaşlı çalışanı olması Tarım Kredi’nin kılıfına uydurularak nasıl yağmalandığını belgeleriyle ortaya koymuştu.

TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜRLE GİZLİ ZEYTİNYAĞI FABRİKASI KURDULAR

Paravan şirket sahibi Mehmet Uslu’nun, Balıkesir’de rant değeri yüksek bir bölgede büyük bir zeytinyağı fabrikası alması dikkat çekerken, fabrikanın bütün ürün alım satımıyla tağşişli genel müdür Yavuz Mehmet Bulut’un ilgilenmesi ise kirli ilişkilerin hangi boyuta geldiğini gözler önüne seriyor. Yusel İnşaat’ın sahibi Mehmet Uslu’nun hangi para ile milyonluk bir fabrika aldığı merak edilirken, tağşişli genel müdür Yavuz Mehmet Bulut’un resmiyette görünmemesine rağmen zeytinyağı fabrikasının bütün işleri ile ilgilenmesi buradaki kirli niyeti de ele veriyor.  

DEVLET DENETLEME KURULU YAPILAN YOLSUZLUKLARI CUMHURBAŞKANINA RAPOR ETTİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevlendirilen Devlet Denetleme Kurulu’nun Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaptığı incelemede yapılan yolsuzluklarla ilgili derin bilgilere ulaşıldığı ve bunun da bir rapor halinde Erdoğan’a sunulduğu kaydediliyor.

SAYILI SAATLER KALDI

Fahrettin Poyraz’ın her an görevden alınması beklenirken, gizli kasa Adnan Yüce’nin de elinde bulundurduğu Gübretaş hisseleri ile ilgili nasıl bir işlem yapacağı da soru işaretlerine neden oldu.

HUKUKSUZ KARARLARLA MİLLİ GAZETE SUSTURULMAYA ÇALIŞILDI!

Fahrettin Poyraz, hukuksuz atanması ve tağşişli genel müdür haberleri başta olmak üzere yapılan haberlerin hepsi belgeli olmasına rağmen yaptığı kirli işlerin ortaya çıkmaması için Milli Gazete’yi hukuksuz kararlarla susturmaya çalışması da anlamlı bulunuyor. Belli hakimlikler üstünden aldırılan tekzip ve erişim engeli kararları ile kendisini aklamaya çalışan Poyraz’ın bu oyununu Anayasa Mahkemesi’nin verdiği ihlal kararı ile bozuldu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2022, 18:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Acil
Acil - 4 ay Önce

Bölge müdürleri daire başkanları ve iştirak genel müdürlerinin acilen görevden el çektirilmesi gerekiyor usulsüz iş ve işlemlerde hepsinin payı var

nur
nur @Acil - 4 ay Önce

torun sevme yaşı gelen adamı kurumda tutarsan icraati yuva dağıtmak olur

Acil
Acil @Acil - 4 ay Önce

Antalya bölge müdürü ve yardımcıları
Tayinlerle ve tehditlerle personel aile hayatını yok etmiştir.

Kont
Kont @Acil - 4 ay Önce

Başta Ankara Bölge Müdürü değişmeli abisi Davutda gitti sığınacağı yeri kalmadı

Babür
Babür @Acil - 4 ay Önce

yeni genel müdür bunları yapmazsa bir Arpa boyu yol alamaz

Kont
Kont - 4 ay Önce

Haksızlık yapıp adamına göre iş verenler görüşeceğiz.

Kont
Kont @Kont - 4 ay Önce

Ankara dada haksızlıklar var adamına göre iş

Kontrolör
Kontrolör @Kont - 4 ay Önce

Ankara B.B. haksız adaletsiz iş dağılımı

Şapşikler
Şapşikler - 4 ay Önce

Yusuf yusufsunuz şuan biliyoruz odalarınızı toplayın .... Gidin

Hopa Şinananaynay
Hopa Şinananaynay - 4 ay Önce

Tarımdanhaber ekibi Sadettin bey size ayrıca teşekkürler

ADALET
ADALET - 4 ay Önce

BUNUNLA BİRLİKTE GÖREV YAPAN GENEL MÜDÜRLÜK BÖLGE BİRLİKLERİNDE EMEKLİLİĞİ DOLMUŞ BÖLGE MÜDÜRLERİ UMUMİ TEMİZLİK ŞART BÖLGE BİRLİĞİNDE ADI YÖNETMEN ŞEF OLUP ICRATI SIFIR YAGCILAR VAR TORPİLLE BÖLGE MÜDÜR YARDIMCISI OLUP HAVASINDAN YANINA VARILAMAYAN GÜCÜNÜ MAKAMINDAN ALANLAR VAR BUNLAR DAHİL ADAMINA GÖRE DENETİM YAPAN KONTROLÖR LER VE TÜM BUNLARA İMZA ATAN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BUNLRI ONAYLAYAN YÖNETİM KURULU DEGİLMİ

Baysal
Baysal - 4 ay Önce

Sınan baysalın babasının daha vahdettın dernegınden yollayacagı cok adam vardı Yuksek maas ve rutbelerle ıstıraklerde ıse baslatacagı onlar acıktamı kalacak..yada baysalın akrabaları okul arkadaşları vs hangi ıstıraklerde hangi görevlerde calısıyor ajanlık yapıyor merkez bırlıgıne laf tasıyor...

Hepsinin hesabını soracam inşallah
Hepsinin hesabını soracam inşallah - 4 ay Önce

Yeni ekip ile beraber inşAllah hepsinin hesabını soracam inşAllah. Adalet eninde sonunda tecelli eder. Bunu unutmayın F.P. Ve H.F.K. ve ekipleri geliyoruz. Son güler İyi güler unutmayın.

Emekci
Emekci - 4 ay Önce

Yolu cehennem olsun