Tarım Kredi Yem'in ürettiği 1500 ton hatalı yem piyasadan toplatıldı!

Tarım Kredi Yem'in İzmir Fabrikasında üretilen yaklaşık 1500 ton hatalı yemin, sessiz sedasız toplatıldığı ortaya çıktı. Yemi kullanan hayvanlarda bir zayiatın yaşanıp yaşanmadığı ise bilinmiyor.

Tarım Kredi Yem'in ürettiği 1500 ton hatalı yem piyasadan toplatıldı!
banner200

ÖZEL HABER / Tarım Kredi Yem’in İzmir Fabrikasında üretilen yaklaşık 1500 ton hatalı yemin piyasadan toplatıldığı ortaya çıktı. Söz konusu hatalı üretimin, yeni kurulan laboratuvarda hammadde ve mamul madde analiz edilmeden üretimin yapıldığı ve piyasaya sürüldüğü iddia ediliyor. Yine iddialara göre, amonyum sülfat içeren hammaddenin fazla kullanılarak beslemede faciaya neden olacak yüksek üreli yemler üretildiği, bunun da sahada ciddi bir soruna neden olmasından dolayı fark edildiği kaydedilirken, söz konusu yemlerin sessiz sedasız toplanmasına karar verildiği dile getiriliyor.

HAYVAN ZAİYATINA NEDEN OLUP OLMADIĞI BİLİNMİYOR!

Söz konusu yüksek üreli yemlerden dolayı hayvan zayiatının yaşanıp yaşanmadığı bilinmezken, hatalı 1500 ton yemin sessiz sedasız toplantılması dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 23:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
hayırlısı
hayırlısı - 10 ay Önce

........ sormuşlar oda nerem doğruki demiş.... başka bişeyde beklemek hayalperstlik olur.

sorun yumağı
sorun yumağı - 10 ay Önce

Tkk idarecileri Gübretaş hissesinde milyonlarca lira kazanmanın sarhoşluğunu bıraksalar da çiftçinin sorunlarıyla ilgilenseler.

SARAYKÖY TARIM KREDİ
SARAYKÖY TARIM KREDİ @sorun yumağı - 10 ay Önce

Bu vurgunda yemlerdeki oranlarla oynanmadı mı? 20 trilyonluk yem vurgununun bilançosu 1500 ton hatalı yem oldu. noktaaaaaa.

Tarım kredili
Tarım kredili - 10 ay Önce

Ne güzel sakal bırak dindarım görüntüsü ver gariban çiftçinin kanını eme eme bitiremediniz yazık size acaba yatağa yattığınız da hiç dusunuyormusunuz. Sizin inancınız olduğu ada inanmıyorum çünkü inanan insanda vicdan olur oda sizde yok

Dilvin
Dilvin - 10 ay Önce

150 bin TL maaş alan Müslüman soruşturma açar mı hayır tabiki. Bu zarar ziyanin sorumlularından tahsil edilmeli. Fahoyu biran evvel görevden alınmalı.

Allah c.c. çiftçilerin yardımcısı olsun
Allah c.c. çiftçilerin yardımcısı olsun - 10 ay Önce

VAllahi Sayın çiftçiler ortağı olduğunuz şirkete sahip çıkın başta yolsuzluk olayını elimdeki tüm yetkililere rağmen göremeyen Mali ve idari işler GN Mdr Yrd Ö.M. ve İnsan kaynakları müdürü F.E. görevden alınmalıdır. Sözde Arge-kontrol müdürü ne işe yarıyor. Bence Tarım Kredi yem Sayın Genel Müdürü başta Mali ve idari işler genel müdür yardımcısı, İnsan kaynakları müdürünü, ARGE kontrol müdürünü ve şefleri görevden almalıdır

Haldun
Haldun - 10 ay Önce

Tarim Kredi asli isinden uzaklasip yandadlari zengin etmekle medgul.Marketlesmede oldugu gibi.Seker fabrikalarinin istiraki olan Turkseker bu alanda guzel hizmetleri mevcut.Bir cifci olarak yakindan takip ediyor ve urunlerini gonul rahatligi ile kullaniyor ve cevreme tavsiye ediyorum.Emegi gecen ve vesike ilanlara tesekkur ediyorum.Gule gule Tarim Kredi...Hosgeldin Yurkseker

Vedat
Vedat - 10 ay Önce

H.F nin eşinin yeğeni Kütahya’dan bu fabrikaya mı tayin oldu ki niye analiz yapılmamış ayrıca tiredeki bu fabrikada halen niye flake üretilmiyor Kütahya şubenin satışları düşer diye mi

yem personeli
yem personeli - 10 ay Önce

tarım kredi yem personeli (balıkesir bölgede) ek olarak özel bir firmanın yem katkısını satmakta . ilgi ve bilginize beyler..


banner251