Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Kinay: Yemdeki yolsuzluk yargıya intikal ettirildi!

Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, Denizli Yem Fabrikası ile Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi arasında tespit edilen yolsuzluğun yargıya intikal ettirildiğini açıkladı.

Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Kinay: Yemdeki yolsuzluk yargıya intikal ettirildi!
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, Denizli Yem Fabrikası ile Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi arasında yaşanan ve müfettişler tarafından tespit edilen yemdeki 20 milyon liralık yolsuzlukla ilgili olarak açıklama yaptı. 

YOLSUZLUK AÇIĞA ÇIKARILARAK YARGIYA İNTİKAL ETTİRİLMİŞTİR

Milli Gazete’nin ‘Yemde büyük vurgun!’ başlıklı haberine açıklama yapan Tarım Kredi Yem Genel Müdürü ve eski Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, soruşturmanın bizzat kendisi tarafından verildiğini belirterek, “İç denetim müdürlüğümüz ile Tarım Kredi Kooperatifleri Müfettişleri tarafından yolsuzluk açığa çıkarılmıştır” dedi. 

Milli Gazete’nin resmi twitter hesabında söz konusu haber paylaşımına yorum yaparak açıklamada bulunan Kinay, şunları kaydetti: “Soruşturma bizzat tarafımdan verilmiş talimatla yürütülmüştür ve İç Denetim Müdürlüğümüz ile Tarım Kredi Kooperatifleri Müfettişleri tarafından yolsuzluk açığa çıkarılmıştır. Bir ay önce konu yargıya intikal ettirilmiştir. Sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler devam etmektedir”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Müfettiş
Müfettiş - 8 ay Önce

Hasan Fehmi Kinay’ın merkez birliği müfettişlerine talimat verme yetkisi var mı acaba. Bundan önceki ve hali hazırdaki ihbarlara da bir talimat verde görelim bakalım.

çiftçi
çiftçi - 8 ay Önce

güzel örnek oldunuz, inananların boynunu büktünüz, size ,islam inancınız yazıklar olsun Allah bildigi gibi yapsın. sizleri ve gibileri Allaha havale ediyorum. tarım kredinin yaptıgını hic bir düşman beceremezdi.

kim bunlar?
kim bunlar? @çiftçi - 8 ay Önce

Balıkesirde 3 liraya kendi sattıkları zeytini 9 liraya tkk ya satın almaya zorlayan kimse varmı? Tkk bu olayın ardında tağşişle şöhret bulan kişiler ve onu daha sonrada holdinge taşıyan sırdaş idareci var deniliyor.

Atmaca müfettiş
Atmaca müfettiş - 8 ay Önce

Atmaca gibi bir müfettiş geldi, fabrikanın üstünde uçtu, uçtu da vurdu..

DOĞRUCU NET....
DOĞRUCU NET.... - 8 ay Önce

İZMİR BÖLGENİN KADERİMİDİR BİLEMEM AMA GERÇEKTEN ÇOK VASAT MÜDÜRLER GELMEKTE..BUNLARIN BAŞINDA EN VASAT ŞUANKİ BÖLGE MÜDÜRÜ HEM PERSONEL BASKISI HEP SEVİLMEYEN BİR İMAJ ÇİZMESİ MALESEFF ÜZÜCÜ BİRDE ADI BU GİBİ YOLSUZLUKLARA GEÇİYOR AMA HALA GÖREVDE VİCDANI RAHATMI HALEN BU İNSANI GÖREVDE TUTAN İNSANLARIN. YAZIKLARR OLSUN.. ADALET NE ZAMAN İŞLEYECEK NE ZAMAN....

Yazık
Yazık - 8 ay Önce

Yediniz bitiremediniz haram zıkkım olsun

Acil ve önemli
Acil ve önemli - 8 ay Önce

İhbar gelmese ve kapatılamayacak derece büyük olmasa, inanın buda kapatılır giderdi. Çiftçi Tkk malıdır diye hemde pahalıya aldığı, düşük rasyolu yemle ayrıca dolandırılmış olmasın sakın! Evde hanım başı beklemeyelim diye kurumlara idareci olmak peşinde koşan kimseye birşey olmadan bu olayda geçip gidecek. Siz 20 trilyonuda geçen yolsuzlukta nerdeydiniz, yardımcılarınız, yönetim, denetçiler, holding neredeydiniz? Herkes gelsin Külliye bunları kovsunu bekliyor. Merkez Birliği yönetimi iştirakten önce yanıbaşında yüzbinlerce lira aylık gelirle birşey yapmayan, arabalarının yakıtını bile kuruma ödetip, ailecek tatile gidenleri kovmassa daha çok duyarız bu haberleri. Kaybedeceğiniz aylık 4 asgari ücrettir ama şeref ve haysiyetletnize değer biçilemezdir. İnanıyor ve güveniyoruz sizlere. Acilen toplanın ve çftçinin temsilcileri olduğunuzu gösterin artık.

Fahrettin beye sorular.
Fahrettin beye sorular. - 8 ay Önce

Fahrettin bey, olay bu noktaya gelinceye kadar duymayan, bilmeyen Yem idarecileri hakkında ne yapmayı düşünüyorsunuz? Suçlu sadece fabrika müdürü deyip, bitirecekmisiniz? Holding'te konuyu tespit edemeyenlere yol vermeyi düşümürmüsünüz?

Ertgrl
Ertgrl - 8 ay Önce

Son iki yılda tavan yaptığına göre bu işin altında Antep’i yeyip bitiren İzmir Bölge Müdürü m.a nın, Sarayköy kooperatif müdürünü nasıl kolladığını herkes biliyor , tüm kooperatifler şahit

Hsn Akgn
Hsn Akgn @Ertgrl - 8 ay Önce

Troller bu gece çalışıyor ama geç kaldılar. Sahte beğeni veya beğenmeme peşindeler. Konu Savcılıkta ve Trollerde belki izleniyordur. Mehmet Aksoy da mutlaka hesap vermeli.

Gerçek
Gerçek @Ertgrl - 8 ay Önce

G... pardon öźé dönüş. Burdaki kimse kendi ismi ile veya belli edecek şekilde yorum yapmıyor. O yorumu başkasının yaptığı aşikarken konu saptırmaya çalışmak, müfettışĺerın doğru yolda olduğunun kanıtıdır.

Önce içerden, şimdi dışarıdan bakış!
Önce içerden, şimdi dışarıdan bakış! @Ertgrl - 8 ay Önce

6 milyonun hesabını vermeden! Konu saptırmak yok. Gerçeklerin eninde sonunda ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. Şu an olan bu. Tabiki En üst İdareciden Silsile olarak direk veya endirekt dahli olanlar hesap verecek. ( Devletin tarzı budur; bilirim çünkü bu devlete 33 sene hizmet ettim)

öze dönüş
öze dönüş @Ertgrl - 8 ay Önce

sizler idareciydiniz. şu anda görevden alındınız diye etrafa saldırıp birilerine çamur atmaya kalkmak yanlıştır. aynı koop müdürüne beni bölge müdürü yap diye gidende sizdiniz. ne oldu paşinyan gibi ne oldu ertuğrul demek gerekiyor galiba. Ürün alın tahsilat yapın diye sıkıştırdığınız kooperatifçilere uygun mevzuatlara göre işlem yaptıklarında hedef tutmazsa nasıl yaparsan yap diyenlerde sizsiniz. arkasında duramıyacağınız işlerde şifai olarak bile talimat vermek vebal gerektirir. o suçladığınız kişilerin haramla ve boş oturmayla işleri olmaz. Uzmanlık maaşı bile harama girer çok dürüst arkadaşlar. biraz insaflı olun lütfen. Önemli olan çıktığınız yere inmeyi bilerek hergün çalışarak kazanmaktır.

ayyaş ertgrl
ayyaş ertgrl @Ertgrl - 8 ay Önce

adama sorarlar ayyaş olduğunu koca izmir bölge biliyor.. alkolik ve katalog olduğun için mi m.a arkanda durmadığı herkes biliyor ?


banner151

banner251