Tarım Kredi Yem'de yolsuzluk soruşturması devam ediyor! Genel Müdür Yardımcısı da görevden alındı

Son dakika! Yolsuzluk iddialarıyla çalkanan Tarım Kredi Yem’de Genel Müdür Yardımcısının iş akdi müfettiş raporları üzerine tazminatsız feshedildi. Daha önce de Denizli Yem Fabrika Müdürü Cem Karataş görevden alınmıştı.

Tarım Kredi Yem'de yolsuzluk soruşturması devam ediyor! Genel Müdür Yardımcısı da görevden alındı
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan ve eski milletvekillerinden Hasan Fehmi Kinay’ın Genel Müdürlük yaptığı Tarım Kredi Yem’de ortaya çıkan yolsuzluk, müfettişler tarafından derinlemesine incelenmeye devam ediliyor.

MÜFETTİŞLER 20 MİLYON LİRALIK BİR VURGUN TESPİT ETMİŞTİ

Müfettişlerin yaptığı incelemelerde İzmir Bölge Birliğine bağlı Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi ile Denizli Yem Fabrikası arasında toplam 20 milyon liralık bir vurgun tespit edilmişti. Bu incelemeler sonucunda Denizli Yem Fabrika Müdürü Cem Karataş, görevden alınırken, Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi Müdiresi Gülşen Kocabaş da geçici bir süreliğine açığa alınmıştı. Müfettişler yolsuzluğun tam boyutunu tespit etmeye çalışırken, 31 Aralık itibariyle Merkez Birliğine ek bir rapor sunulduğu kaydediliyor. 

DOĞAN ERDOĞAN'IN İŞ AKDİ TAZMİNATSIZ FESHEDİLDİ 

Müfettiş raporlarının Merkez Birliğine sunulmasının hemen ardından Tarım Kredi Yem'de uzun yıllardır görev yapan Genel Müdür Yardımcısı Doğan Erdoğan'ın iş akdine tazminatsız bir şekilde son verildiği ortaya çıktı. Tarım Kredi Yem Genel Müdür Yardımcısı Doğan Erdoğan'ın iş akdinin tazminatsız bir şekilde feshedilmesi, Tarım Kredi Yem'de sürdürülen yolsuzluk incelemelerinin boyutunu gözler önüne koydu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 20:53
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üveys
Üveys - 7 ay Önce

ŞANLIURFA Şube müdürü Hatay da ikamet eder kurumun arabası ile gider gelir,
Elâzığ Şube müdürü Yozgat da ikamet eder kurumun arabası ile gider gelir,
Balıkesir Şube müdürü Sakarya da ikamet eder kurumun arabası ile gider gelir,
Kurumun her zerresi sömürülüyor. Bunu da mı bilmiyoruz diyecekler acaba.

Denizli Yem soruyor
Denizli Yem soruyor - 7 ay Önce

Fahrettin bey ve teftiş kurulu : muhasebeden sorumlu genel mdr yrdısı bunları bilmiyormuydu? Ahhh Ömer Ahhh kuş uçsa haberin var şimdi uyuyamı yattın muhasebe müdürün aşkın atasever le neden fabrikalarda ki dönen bütün dümenlerin üzerini kapattın açığa çıkmayacakmı sandınız? Muhasebe müdürü aşkın atasever Balıkesir fabrika ve Sivas fabrikaya arkadaşlarını neden muhasebe şefi yaptı Denizli muhasebe memuru aşkın atasever e defalarca söylemesine rağmen neden sustu? Aşkın efendi Elazığ müdürü emreyi neden Sivas fabrikaya göndertti Melas melas? Denizli yeme defalarca giden aşkın atasever ve Muhammet çığ neden oradaki personeli tehtit etti? Muhteşem dörtlü neden halen teftiş kurulu tarafından sorgulanmadı? Gnl müdürlük te bu muhteşem dörtlü nün yaptıkları incelendi mi? Fabrika kadroları ve müdürleri bunların ekibi neden onlar halen oradalar? Tek suçlu doğan Erdoğan mı kurdukları kadrolar? Müfettişler fabrikalara bekleniyor hesap döner keser döner hani sizin kadrolar daha neler neler....

Denizli Yem soruyor
Denizli Yem soruyor - 7 ay Önce

Babalarının çiftliği muhteşem dörtlü öyle kadro kurmuşki hasan bey eyvah eyvah hepsinin altında birer makam arabası mazot beleş tatile, memlekete vs her yere giderler aşkın atasever ankarada çalışır evi yozgatta gider gelir, Elazığdan emre yozgata gider gelir vs araç takip yok neden ki? Muhteşem dörtlünün gnl mdlük teki ve şubelerdeki kadroları kim? Arge çalışmalarında neler oldu? Hangi firmalarla ticaret yapılıyor? Gnl mdr yardımcısı Ömer Musa ile muhasebe müdürü aşkın atasever muhasebe proğramında neyi nasıl sildiler? Fabrikalarda yapılan üretimler incelendi mi? Aşkın efendi her ay üretimde hangi hammadde leri yok ettirdi? Aşkın atasever ve ev arkadaşı doğan Erdoğan hangi muhasebe evraklarını yok etti? Aşkın atasever muhasebe elemanlarını neden telkin etti yani anlaşılıyorki değerli teftiş kurulu hasan bey muhasebe ekibi fabrikada ki bunların kadroları Fabrika müdürleri sizleri ayakta uyuttu diğer fabrikalara Bi gidin bakalın acaba muhteşem dörtlünün daha ve şube müdürlerinin Daha neleri ortaya çıkacak ve budamı diyeceksiniz teftiş kurulunu şube müdürlerinin yaptıkları ve babalarının çiftliği gibi kullandıkları o makam arabaları ve keyflerini muhteşem dörtlünün ekibi size on yıldız ama mahşerde görüşürüz

Mağdur ciftci
Mağdur ciftci - 7 ay Önce

Sayın Fahrettin Poyraz Bey tarım kredi yem genel müdürlüğündeki Mali ve idari işler genel müdür yardımcılığı birimini ve İnsan kaynakları müdürlüğü birimini ve tüm tarım kredi yem fabrikalarındaki müdürleri komple görevden alsın bir genel temizlik yapılsın mesele hemen çözülür.Doğru dürüst çalışan yemeyen kişileri getirin. Gerçi dürüst çalışanları da barındırmaz lar inşAllah bundan sonra hak edenler oturur o koltuklar da.Hasan fehmi beyde mevcut çalışanı başka fabrikaya gönderip kendi akrabalarını yerlestirdi adalet mi bu bunlarda incelensin.

Mali İşler genel müdür yardımcısına ne olacak
Mali İşler genel müdür yardımcısına ne olacak - 7 ay Önce

Sayın Fahrettin POYRAZ Bey size açık çağrı yapıyoruz. Şube müdürünün bağlı olduğu idari ve Mali İşler genel müdür yardımcısı niye görevden alınmadı. Muhasebe ve finans müdürlüğü Ö.M. bağlıdır. Adam kayırma yapmıyalım.

Hammadde Alım Şefi
Hammadde Alım Şefi - 7 ay Önce

Şubelerin hammadde alımlarını ve Genel müdürlükte hammadde alımları tek tek incelendiğinde, neler çıkacak neler,

Mesele çok basit
Mesele çok basit - 7 ay Önce

Sayın Fahrettin Poyraz Bey tarım kredi yem genel müdürlüğündeki Mali ve idari işler genel müdür yardımcılığı birimini ve İnsan kaynakları müdürlüğü birimini komple görevden alsın mesele hemen çözülür.

Vedat
Vedat - 7 ay Önce

Madem is bu kadar buyuk ve cetrefilli Tarim Kredi Yem genelmudurlugundeki Omer musa bey, Dilsat Celebi ve Junior ismail ciddi presto uzerinden butun subelerin hareketlerini izleyebiliyor neden fark etmediler bunlari yada etmek istemediler yakin donemde Junior ismail tire fabrikaya muhasebe sefi yapildi yoksa bu bi kiyakmiydi, bu sorusturma derinlesmeye baslarken denizli subenin hesaplarina genelmudurlukten mudahale oldu mu acaba arastirilmali junior un kullanici hareketleri incelenmeli ve en onemlisi en iyi dedikleri yer burasi ise diger subeler geriye donuk detayli sorusturulmali musebbibleri ve onlari kollayanlar hesaba cekilmeli


banner151

banner251