Tarım Kredi Yem'de pastalı kutlama!

Yetiştirici yem fiyatlarından dolayı ciddi bir mağduriyet yaşarken, çiftçinin iştiraki olan Tarım Kredi Yem, Türkiye’nin en 500 büyük sanayi kuruluşu içerisinde 127'nici sıraya yükselmesini gerekçe göstererek, kendi aralarında pastalı kutlama yaptılar. Ancak Tarım Kredi Yem'in asıl patronu çiftiler olmasına rağmen, pastalı kutlamaya hiç bir çiftçinin davet edilmemesi dikkat çekti.

Tarım Kredi Yem'de pastalı kutlama!
banner200

Tarım Kredi Yem A.Ş.’nin Türkiye’nin en 500 büyük sanayi kuruluşu içerisinde 127. sıraya yükselmesi, Kütahya’da pasta kesilerek kutlandı. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tarım Kredi Yem’in Kütahya Fabrikası’nda Tarım Kredi Kooperatiflerinin Hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı etkinlikle kutlama programı gerçekleştirildi. Pastalı kutlamayı, çiftçi ortaklarından kimsenin davet edilmemesi dikkat çekti. 

144'ÜNCÜ SIRADAN 127'NCİ SIRAYA YÜKSELDİ

Programda konuşan Tarım Kredi Yem A.Ş. Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, kurumlarının 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 127. sırada yer aldığını kaydetti. Kinay, "Göreve geldiğimiz günden bu yana 980 bin tonluk kapasitemizi geçen yıl 1 milyon 200 bin tona taşıdık. Bu yıl da hedefimiz 1 milyon 400 bin ton. Bu kadar büyük bir kapasite bizi sektörde ileri noktalara taşıdı. Türkiye’nin ilk 500 sanayisi içerisinde 144. sıradan bu yıl 127. sarıya yükseldik. Biz yeni fabrikalar kuruyoruz. Mevcut olan fabrikalarımızı rehabilite ediyoruz. Her zaman yönetim kurulu üyelerimizin ve genel müdürümüzün desteğini arkamızda hissettik. Bu büyük atılımın gerçek mimarı Tarım Kredi Kooperatifleridir.

Vermiş olduğunuz destek ve güven olmasaydı bunları gerçekleştiremezdik. Çoğu fabrikamızın rehabilite edilmesi gerekiyordu. Kapatılmaya yüz tutan fabrikalarımızı yeniden ihya ettik. Silo kapasitemiz 57 bin tondu, ilave 70 bin daha kapasite gerçekleştirdik. Toplam çelik silo kapasitemizi 127 bin tona çıkarttık. Hasat dönemindeyiz. İnşallah bu yıl kuraklığa rağmen bereketli bir yıl olacak" diye konuştu.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin Hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz da, Tarım Kredi Yem’in sektördeki 600 firma arasında lider konumunda olduğunu ifade etti. Poyraz, "Tarım Kredi Yem’in en önemli özelliği ve misyonu yetiştiricilerin ihtiyacı olan yemi kaliteli ve uygun fiyata vermesidir" şeklinde konuştu. Kütahya Şube Müdürü Hüseyin Durmuş, tören sonrası yönetim kurulu üyelerine fabrikayı gezdirerek faaliyetlerle ilgili bilgiler verdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 20:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarım kredi ortakları ve Tarımdan habere önemli açıklama
Tarım kredi ortakları ve Tarımdan habere önemli açıklama - 6 ay Önce

Sayın tarım kredi ortakları ve Tarımdan haber yaptıkları yaptıkları projelere önceki Genel müdürlerin ve Şimdiki Bakan, Bakan yardımcıları ve önceki Bakan ve yardımcılarının projelerdir. Ve kurum kültürünü geliştirmek ve tarım kredi ortaklarının iyi hizmet alabilmesi için canla başla çalışan personelerin projelerdir. Tüm yaptıkları projeleri doğrudan Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve ekip arkadaşlarının talimatları ve hükümetin yap ödedikleri yani doğrudan Cumhurbaşkanın verdiği talimatlarla ve destekleme ile yapılan projelerdir. Kendilerinin yaptıkları Sayın Fahrettin POYRAZ ve Sayın Hasan Fehmi KİNAY ın ilk önce Kendi Danismlarini yani sektör tecrübesi Danismlarini müdür ve Genel müdür yardımcısı yaptılar. Kendileri yüksek maaş alıp çalışan personellerin primlerinin bire indirdiler. Adamlarını müdür yaptıklar, istedikleri gibi izin verdiler. Başka insanların projelerine sahip çıktılar. Zaten Tarım kredinin pazar sorunu yoktur. 1.100.000 ortak, 1618 temsilcilik, Ziraat Bankasının doğrudan Kredi desteği Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın destekleri ile kredi vermeleri , ortakların destekleme almaları, Bu insanların 150 yıldan fazla geçmişi olan kuruma yaptıkları liyakat siz insanlara görev vermeleri, bir kişinin yapacağı müdürlük işini 4 kişiye verip yüksek maaş vermeleri , tecrübesi olmayan insanları göreve getirmeleri şimdi bu yazdıklarımı okuyan tarım kredi ortaklarına sesleniyorum sesinizin daha yüksek çıkması için CİMER E yazın, bu yazdıklarımı okuyan ilgili kişilere de şunları söylüyorum her şeyin bir sonu vardır. Önemli olan güzel gelip güzel gidebilmektir. Tabi siz bunu yapamadiniz. Heme bir tarafta hem de diğer tarafta hakları olanlar haklarını alacaklar. Bir de bu yaptıklarınızdan Sayın Cumhurbaşkanımızın haberi yok sanmayın. Bir an önce istifa istifa istifa ediniz. Sizin için her şey kötüleşmeden.

Bakalım ne olacak
Bakalım ne olacak @Tarım kredi ortakları ve Tarımdan habere önemli a - 6 ay Önce

Cumhurbaşkanin haberi var diyorsun, sonra cimere yazın diyorsun, anlamadım ne dediğini bu adamları kılışdar mı getirdi? Meral Akşener mi görevde tutuyor :)))

HÜSEYİN
HÜSEYİN @Tarım kredi ortakları ve Tarımdan habere önemli a - 6 ay Önce

HAKLISIN BÜLO, SENİN PROJELERİNİN ÜZERİNE OTURDULAR. SENİN TUZLU KEK FABRİKASINI DA KURAR BUNLAR KESİN.

Bilanço nedir
Bilanço nedir - 6 ay Önce

Pasta kesmek elbet güzel olmalı!! Birde kulislerde konuşulan iddialara cevap verilirse daha güzel olur diye düşünüyoruz..Tarım kredi yem a.ş nin su an konuşulduğu gibi 300 milyon lirayı buldu mu?? Ortak ürün alımı sezonunda ürünü alacak para var mı??

Garip dayı
Garip dayı - 6 ay Önce

Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar deyi tabir var halk arasında ne kadar bunlara uyuyor biz kurumun sahibi olarak halimiz ortada çalışanlarımız saltanat sürüyor hakkımız HARAM olsun

Hakan tamer
Hakan tamer - 6 ay Önce

Gayet güzel bir çalışma fabrikalar yenilenmiş kapasite artırılmış & yapılacak kazanç tekrardan fabrika kuruluyor burda basarı var neyi kotu Yem alanında en ucuz yemi satan kurulus bu daha ne olsun elestirelimde sacmalamayalim teneke misali haber yapmayın bence

Hangi başarı ??
Hangi başarı ?? @Hakan tamer - 6 ay Önce

Kazanılan para ile fabrika kuruluyor eskileri rehabilite ediliyor hikayesine ancak dışardaki gariban inanır.... Tarım kredi yem in borcu açıklansın iki fabrika yapımı ve rehabilite tutarlarından az mı çok mu görmeli insanlar ?? Doğan Erdoğan gibi değerli bir şahsiyet bu kurumdan niçin gönderildi ?? Denizli olayı ile ilgilisi var ise finans genel mdr yrdcsi neden duruyor ?? Yok Denizli ile ilgili olmayıpta projelerle ile ilgili ise bütün projelerde teknik müdürde vardı!!Hf bazen bize iyi niyetli görüntüsü vermiyor değil...eğer iyi niyetli ise herkesin dediğine inanmasın herkesin sandalına binmesin zira Ömer, birol vs çok kandırıyor zatlarini

Iso
Iso - 6 ay Önce

Haram zikkimolsun

Ali çalışkan
Ali çalışkan - 6 ay Önce

Devletimizin bu kuruma acilen el atması gerekiyor
Yoksa poyraz esintisi arpayı dahada prim yapar hale getirecek yazıktır günahtır bu kurum kimsenin babasının çiftliği değil
Ortaklar kredi faizinden uygulamalarından fiyatlardan muzdarip, çalışanlar mobinglerden kontrolör müfettiş baskısından bıkmış
Sevgisizlik ortamında salla başı al maaşı yapıolar
Buğdayla arpayı ayırt edemeyenler
Gübre çuvalını yem çuvalı zannedenler ayağı çamura değmeyen kişiler tarafından bu kurum yönetilemez yazıktır günahtır
Artık yöneticilerin miadı dolmuştur acilen kan değişikliğine gidilmelidir

Yetiştirici
Yetiştirici - 6 ay Önce

Tarım kredi yem şu anda kalitesi ve fiyatı ile en uygunu

Sadettin inan
Sadettin inan - 6 ay Önce

Sen nasil bir insansin.Senin amacin tarımı desteklemek değil sen chp ağzıyla konusuyorsun. Şuana kadar 1 tane destekledigin bir yazi gonderirmisin son 10 yıldır.yapamazsin.siz milli görüş çizgisinden sapmış chp agizlisiniz.

TARIMDAN HABER DOĞRU YOLDA
TARIMDAN HABER DOĞRU YOLDA @Sadettin inan - 6 ay Önce

SAYIN İNAN, KUYRUKLARINA FENA BASMIŞSIN BELLİ. SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ.


banner251