Tarım Kredi ve TARKİM Genel Müdüründen 10’uncu yıl hatırası!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan TARKİM’de gündeme gelen arkadaş şirketine kıyak satış iddialarına yönelik kamuoyuna sağlıklı bir açıklama yapılmazken, iki genel müdür iddialara yönelik kamuoyuna bu fotoğrafla cevap verdi! 

Tarım Kredi ve TARKİM Genel Müdüründen 10’uncu yıl hatırası!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Çiftçiye değil arkadaşının şirketine yaptığı kıyak zirai ilaç satışıyla gündeme geldi! CİMER'e ve haberi yapan gazeteye yanıltıcı bilgi verildi! Müfettiş raporları işleme konulmadı! İddialar sümen altı edildi! İki Genel Müdürden 10'uncu yıl hatırası!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, TARKİM’de arkadaşının şirketine yaptığı kıyak zirai ilaç satış iddialarıyla gündeme gelen Genel Müdür Mehmet Derin’i kabul etti. TARKİM Genel Müdür Mehmet Derin, TARKİM’in kuruluşunun 10’uncu yıldönümü anısına Poyraz’a kendi ismi yazılı olan TARKİM panosunu hediye etti. 

TARKİM Genel Müdürü Mehmet Derin, zirai ilaç satışında çiftçi ortaklarına yapılmayan indirimi arkadaşının şirketine yaptığı kıyak indirim iddiaları ile gündeme gelmişti. TARKİM’den yapılan bu kıyak satış iddiaları çiftçi ortaklarının tepkisini çekerken, söz konusu iddialara yönelik Tarım Kredi Kooperatiflerinden kamuoyuna bir açıklama yapılmayarak konunun üstü örtülmüştü. 

KIYAK SATIŞLA İLGİLİ CİMER'E YANILTICI BİLGİ

Diğer yandan söz konusu iddialara yönelik Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi CİMER’in de yanıltıldığı ortaya çıkmıştı. Skandal iddialarla gündeme gelen TARKİM Genel Müdürü Mehmet Derin hakkındaki müfettiş raporları da işleme konulmamıştı. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın arkadaşının şirketine yaptığı kıyak satış iddiaları ile gündemden düşmeyen TARKİM Genel Müdürü Mehmet Derin’i kabul etmesi dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 01:00
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Başarılımısınız?
Başarılımısınız? - 2 yıl Önce

Sorulsa ne değişecekki? Fahrettin beyin görevde olduğu iki yılda tedarikte, pazarlamada, kredi politikalarında, insan kaynaklarındaki sorunlarda, strateji geliştirme konusunda ne gelişmeler oldu? Bilgi işleminiz kadro ve hizmet satın almalarla 100 kişinin üzerinde, elde ne var peki? İnşaatta hangi belalı işi çözebildiniz? Kâr eden birtek iştirak bıraktınızmı? Doğru ya sizim gibisi gelmez bir daha, Reis'in bu kadar yakını kim olabilir.

Napolyon ölmedi!
Napolyon ölmedi! @Başarılımısınız? - 2 yıl Önce

Ziyaretten daha önemlisi duyurulması, Pr çalışması. Haftasonu Elazığ'a gidenler, bu ziyaretleri için bile harcırah doldurmuşlarmı dersiniz?

Neşet Akyol
Neşet Akyol - 2 yıl Önce

Sürekli denetim takip edilsin

Genel mudurluk takipsiz
Genel mudurluk takipsiz @Neşet Akyol - 2 yıl Önce

Ilac bayilik belgesi olmayan muhendis ne için alıyor tarim kredi bilgesi olan yaş olmayana al diyon 2 yıl içinde alamayıp kovulan varmi bu kuruma girmenin torpille başka yollu ayakta alkışlıyorum

Yersen
Yersen - 2 yıl Önce

Umurunda mı dünya? Şunun şurasında ayın sonuna kalmış 10 gün. Gelsin ikiyüz üçyüz binler. Millete de fakirin fukaranın yanındayız,en büyük çiftçi ailesiyiz felan.

Çiftçi tayfun
Çiftçi tayfun - 2 yıl Önce

Bir Ak partili olarak nefret ettim bu düzenden bu utanç ülkemize ve bize yeter artar bile ama millet ve biz çiftçiler bu yapılanları yığıyor siz rahat olun az kaldı hepiniz yargılanacaksiniz kaçışınız yok beyefendiler..

Antikumpas
Antikumpas - 2 yıl Önce

Daha bu ne ki deve de tüy bile değil karekodsuz ürün üretip arkadaşlarına satarlar yasaklamış hammaddeyi satarlar yasaklı ürün satarlar ucuz fiyata ürün sattıkları firmaya birde yasal olmayan şekilde fason üretim yaptırırlar F.P bunları bilir üstünü örter M.D nin sırtını sıvazlar niye işin sırrı Cobre Key denilen ilaçta gizli Kenya dan Tarım ilacı ruhsatlandırma başarısı bu ekibe ait

Çiftçinin malı ucuz
Çiftçinin malı ucuz - 2 yıl Önce

Belediyeye gönderebilecekken kadrona alıp, müşavir yaptığın idarecinin birgün bile işe gelmediği ama ayda 15 milyar ücret aldığı doğrumu? İris'tede böylemi yapıyordun, kovduğuna maaşmı ödüyordun? Yoksa çiftçinin malı ucuz diyemi böyle?

HANCI
HANCI - 2 yıl Önce

tolga gönenlinin tarnete ödettirmiş olduğu 5.000.000tl !ik yolsyzluk dosyası ne durumda?deolite firmasından paramızı geri aldık mı? 1 top fotokopi kağıdının hesabını kooperatçiden soran değerlşi müfettiş arkadaslar son durumu buradan paylaşabilirler mi

sadece gerçekler
sadece gerçekler - 2 yıl Önce

tarkim genel müdürü'nün günahını alıyorsunuz arkadaşlar onun bi suçu yok suç onu oraya atayanda


banner151