Tarım Kredi'nin TİGEM'den aldığı koyun sütünden yaptığı peynir hileli çıktı! Süte kim su kattı?

Tarım Kredi Marketlerin başına 15 defa hileli üretimden dolayı tağşişli firma ortağının atanması skandalının ardından şimdi yeni bir tağşiş skandalı patlak verdi.

Tarım Kredi'nin TİGEM'den aldığı koyun sütünden yaptığı peynir hileli çıktı! Süte kim su kattı?
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 19 ay sonra yayınladığı taklit ve tağşiş listesinde Tarım Kredi Kooperatiflerinin de bir ürünle yer alması dikkat çekti. Bakanlık 374 firmaya ait 559 parti ürünü taklit ve tağşiş listesi ile yayınlarken, yayınlanan hileli ürün üreten firmalar arasında çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatiflerinin de bulunması manidar bulundu.

TAĞŞİŞLİ FİRMA ORTAĞI YAVUZ MEHMET BULUT ATANMIŞTI!

Tarım Kredi Kooperatifleri, tağşişli genel müdür skandalının ardından yeni bir tağşiş skandalı ile karşı karşıya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile görevden alınan Fahrettin Poyraz döneminde Tarım Kredi Marketlerin başına hileli gıda üretiminden dolayı tam 15 defa ifşa edilmiş bir firma ortağı Yavuz Mehmet Bulut atanarak büyük bir skandala neden olunmuştu. Bu skandal akıllara kazınırken şimdi de hileli üretimden dolayı Tarım Kredi Kooperatifleri yeniden gündeme geldi.

Tarım Bakanlığının yaptığı denetimlerde, Tarım Kredi Marketlerde satılan koyun sütünden üretilen tam yağlı olgunlaştırılmış tulum peynirinde inek sütü tespit edildi. Bakanlığın yayınladığı taklit ve tağşiş listesinde, çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin de bulunması manidar bulundu.

KOYUN SÜTÜ TİGEM’DEN ALINDI!

Tarım Kredi Marketlerde satılan süt ürünleri anlaşmalı fabrikalarda fason olarak ürettirilirken, koyun sütü tamamen TİGEM’in çiftliklerinden tedarik ediyordu. TİGEM’in çiftliklerinden alınan koyun sütünden üretilen tulum peynirinde hile tespit edilmesi karşımıza manidar bir tablo çıkarırken, bu hilenin TİGEM tarafında mı yoksa Tarım Kredi tarafında mı yapıldı sorusunu gündeme getirdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2022, 19:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükrü
Şükrü - 3 ay Önce

Marketin basindaki sahis bu alengirli isleri iyi bilir.arastirin Murat Ulker bayramaliyi ve ekibini bizim toptandan neden kovdu.kovulan ekip istisnasiz tarim kredi marketlerin basina geldi yuksek maas ve harcirahlarla.depo ve marketlerdeki usulsuzlukler ayyuka cikti.Mart geldi 2021 sayimlari yapilamadi.yapilamazda.bir alay beceriksizi getirdi bu ekip yer icer gezer ay sonu maas ve harciraha bakar.Bin degil on bin markette acsalar zarar.ha zarar.

Kemal
Kemal - 3 ay Önce

Dayım yapmıstır.....Sadettin bey m.guneş haberi neden yorumlara kapalı bir sebebi varmıdır .?

Adaletin A'sı
Adaletin A'sı @Kemal - 3 ay Önce

Bu kurumun adetinde var herhalde. Kooperatifte çalışırken milyon liralık zarara yol açanı terfi ettirip muavin yaparlar, bu zararın onda birini bile yapmamış insanlarıda kapıya koyarlar. Birinde sorumluluk varken, diğerinde yokkende olabilir bu. Kimse neden diye sormaz. Bu kayırma ve sümenaltında kimlerin eli vardı demezler. Dosyayı açarlarsa, gerisi çorap söküğü gibi gelir.

enflasyona hile katanlar
enflasyona hile katanlar @Kemal - 3 ay Önce

enflasyona hile katan devletin süte su koyması gayet normal....normal olmayan bunlara hala inanan vatandaşların olması hemde nüfusun yüzde 40 ı..haktır bu millete böyle yönetilmek hiçbiriniz bağırmayın yarın bugünüde aratacak bu akpli ler

Çok yazık size tarımdan haber
Çok yazık size tarımdan haber - 3 ay Önce

Tun haberleriniz yoruma açık. Ancak Mehmet güneşin görevinden ayrıldığı haberi yoruma kapalı. Oda sizin gibi milli görüscu olduğu için mi. Yoksa tağşiş de omu yaptı da gizlemeye çalışıyorsunuz tarımdan haber ? Poyrazdan sonra ellerinizi ovuşturarak beklediğiniz haberlere Mehmet güneşin gidişi uymadı galiba.. yazık çok yazık..

Yahya
Yahya @Çok yazık size tarımdan haber - 3 ay Önce

Bunlar hepsı cakma milli goruscu bunların davası ye kürküm ye davası sakal altından alınan 10 bin teneke tuz surıyede giden milyonlar iş bilmez baklıyat müdürü TL hıfa yolsuzluğunu kapatan Yahya efendi say say bitmez altında kimin imzaları var hangi getoidığı personel bir iş yaptı

GÜNEŞ BATTI
GÜNEŞ BATTI - 3 ay Önce

MEHMET GÜNEŞ GİTTİ SORUN BİLİR

Abc
Abc @GÜNEŞ BATTI - 3 ay Önce

Varya cesaretin çık karşına sor by çok bilmiş ancak burdan yazarsiniz hakkında zerrece bilginiz yok

Hadsiz, Hain
Hadsiz, Hain @GÜNEŞ BATTI - 3 ay Önce

Adını ağzına bile alamazsın , hain.

Hepsi gidecek inşallah
Hepsi gidecek inşallah - 3 ay Önce

Sıradaki şirket Tarım kredi yem ve SAYIN HFK VE EKİBİ ESKİ, YENİ. Tüm iştiraklerin, merkez birliğinin, holding genel müdür, genel müdür yardımcıları, birim müdürleri. İştiraklerin genel müdür, genel müdür yardımcıları, birim müdürleri, şube müdürleri. Merkez birliğindeki geride kalan genel müdür yardımcıları, daire başkanları, daire başkanlarının altındaki müdürleri, holding, merkez birliği, iştirakler yönetim kurulları acilen değişmelidir. Sayın Merkez birliği Genel Müdürü Hüseyin AYDIN Bey'in Allah c.c. yâr ve yardımcısı Olsun Amin. İyi olanlar tabiki kalabilir, bizim sözümüz liyakatsiz olanlara.

Ağır gel şampiyon!
Ağır gel şampiyon! @Hepsi gidecek inşallah - 3 ay Önce

Gece üstün açık kalmış. Biraz ısın, biraz düşün sonra yazdıklarını oku.

vahit
vahit - 3 ay Önce

Daha önce peynir diye aldıkları tenekelerde tuz çıkmıştı.bu onun yanında hiçbirşey.sahi tuz dolu peynir teneke işi ne oldu

Kemal
Kemal @vahit - 3 ay Önce

Daha önceki imha edilen turşular gibi imha ederler bu kadar basıt....TK gıda olayını kapatanlar için peynirin lafı bile olmaz....

Kalite-Denetim-disiplin
Kalite-Denetim-disiplin - 3 ay Önce

Akla şu soru geliyor bu şirketin kalite denetimi yok mu?kooperatif birliği ile koordineli değil mi?tedarik ve pazarlama çalışanları ne işe yapar?şirket yönetim kurulu üyeleri uyuyor mu?kafamda deli sorular…

Agah var
Agah var - 3 ay Önce

Tağşiş tarım kredi ürünlerinde de varsa vah halimize vah vah