Tarım Kredi Kooperatiflerinden gübre ve yem fiyatlarıyla ilgili açıklama!

Tarım Kredi Kooperatifleri, 17 Şubat'tan itibaren CAN gübresi, Amonyum Sülfat ve Nitro-Power gübrelerinde de yüzde 30’a varan oranlarda indirime gidildiğini duyurdu.

Tarım Kredi Kooperatiflerinden gübre ve yem fiyatlarıyla ilgili açıklama!
banner282

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısından sonra gübre ve yem fiyatlarında indirime gidileceğini belirtirken, Tarm Kredi Kooperatifleri de konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada dikkat çeken başlıklar şöyle: 

ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

"Üreticilerimizin ekonomik gücünü artırarak, her geçen gün değişmekte olan ihtiyaçlarını en uygun şartlarda temin etmeyi görev edinen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, tarımsal üretimin artırılmasına katkıda bulunmak, ortak ürünlerini değerlendirmek ve üreticilerin ihtiyaç duyduğu her türlü tarımsal girdinin kaliteli ve uygun fiyattan karşılanmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

TARIMSAL GİRDİ FİYATLARINDA YAŞANAN ARTIŞLARDAN ETKİLENMENİN ÖNÜNE GEÇMEYE ÇALIŞIYORUZ

Kurumumuz, üreticilerimizin tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlardan etkilenmelerinin önüne geçmek amacıyla gerekli adımları atmakta, başta kimyevi gübre ve karma hayvan yemi olmak üzere tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla üretimi kolaylaştırıcı imkânlar sağlıyor.

ÜRE GÜBRE 9200 TL'DEN SATILMAYA BAŞLANDI

Bu kapsamda, 14.02.2022 tarihi itibarıyla ilkbahar dönemi bitkisel üretimde yaygın olarak kullanılan ÜRE, 20.20.0 ve Çay Gübrelerinde % 30’a varan indirim yapılmıştır. Buna göre ÜRE gübresi 9.200 TL, 20.20.0 gübresi 6.100 TL ve Çay Gübresi ise 7.500 TL fiyatla Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılmaya başlanmıştır.

CAN GÜBRESİ, AMONYUM SÜLFAT VE NİTRO-POWER GÜBREDE DE YÜZDE 30'A VARAN İNDİRİME GİDİLDİ

Söz konusu indirimlere ilave olarak 17 Şubat 2022 Perşembe günü itibarıyla da CAN gübresi, Amonyum Sülfat ve Nitro-Power gübrelerinde % 30’a varan oranlarda indirime gidilmiştir. Yapılan indirim doğrultusunda üreticilerimiz CAN gübresini 6.150 TL, Amonyum Sülfat gübresini 6.800 TL ve Nitro-Power gübresini ise 8.200 TL fiyatla Kooperatiflerimizden temin edebileceklerdir.

YEM FİYATLARINDA DA YÜZDE 12 İNDİRİM YAPILACAK

Ayrıca kimyevi gübrelerin yanı sıra hayvansal üretim faaliyetinde bulunan üreticilerimizi desteklemek ve girdi maliyetlerini düşürmek amacıyla 17 Şubat 2022 Perşembe günü itibarıyla karma hayvan yemlerinde de % 12 indirim yapılmıştır.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2022, 11:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim keskin
İbrahim keskin - 3 ay Önce

Kesinlikle üretici bu fiyata bu yil gübre alip atamaz bu yıl üretimde böyle giderse çok büyük kayıplar yaşanir gecen yıl bu gübreler 1700 ila 1800 tl ye aldığımız gubreler yani yüde dört yüz artış yapiliyor yüzde otuz indirilyor bu bu neye göre çıkıyor hadi dolar 7tl idi şimdi 14 tl hadi yarı yarıya arttı sen kaçta kaç artırsın burada bir çelişki yokmu 1800tl lik gübreyi hadi sende yüzde yüz yap 3600 olsun hadi 5000 bin olsun sayın başkanınım ben geçen yıl 7 ton tarım kırediden gübre almıştı bu yıl gübre bu fiyata kullan mıyorum niye dersen atmasam ben daha karslıyım ya 50 bin tl gübre tutar 50 bin tl lik fındık az olsun yani bu fındık sezonunda iki ton fındık demek hem gübre atması olmaz birde toplaması bu şekilde üretici daha karlı ben fındığı 24 tl den sattım önümüzdeki sezon piyasa zaten 25 tl den açılır zaten her yıl bu böyle,Başkanım ne hikmetse biz üreticiler odalara üyeyiz en pahallı gübreyi bizler kooperilerden piyasadan daha pahallı alıyoruz halkın yanında yoksa bu birlikte biz ne diye üyeyiz bunu da anlamış deyilim yani üretici meç bur veresinye aliyor birde faiz biniyor şu an bu üreticiler bitmiş vaziyette selamlar bu fiyata bu ATILAMAZ KİMSE KIMSEYI KAN DIRMASIN SELAMLAR

cenk
cenk - 3 ay Önce

performans hedefleri de kaldırılsın

Çiftçi
Çiftçi @cenk - 3 ay Önce

İnsanımız işi olmayan ne çok şeye burnunu sokuyor. Memnun değilsen ayrılırsın, ticari ilişki kurmazsın bu kadar basit. Tkk olmazsa sen piyasaya bak bakalım ne oluyor. En basitinden ekim kasım aylarında hangi gübre bayiinden bir kilo gübre alabildik? Vermediler çünkü yükseleceğini biliyorlardı. Ama Allah var tkknın depolarında bir kg gübre kalmayıncaya kadar sürdü piyasaya. Bizim burda personel arkadaş o dönemde bile fiyatını düşürebilmek için çok uğraştı bu bile benim için yetti

Almıştınız dolandirmaya
Almıştınız dolandirmaya @cenk - 3 ay Önce

Performans hikaye kurum nakit paralar illegal yollar fişler ile başkalarınin borcu tahsil edilip hedef tutturulur borçlar üstüne yeni faizler geliyor ve çıkmaza çiftçi giriyor daha derin .

ilyas cenk
ilyas cenk @cenk - 3 ay Önce

performans hedeflerinin kaldırılması sizi neden ilgilendiriyor. amacınız nedir.

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Ölmüş çiftçiye hayat öpücüğü versen kaç yazar.anca öptüğünle kalırsın işte.bu ülkede çiftçinin kaderi öpülmek demek ki.

İbrahim keskin
İbrahim keskin - 3 ay Önce

GEÇEN YIL 1800 TL OLAN BU GUBRE BU YIL 7000 TL BU FIYATLAR ÇOK PAHALLI BUN BU URETICI ATAMAZ YINEDE ÇOK PAHALLI Dolara göreyse 7 binden 14 tl oldu sen neye göre artıyorsun yüzde dörtyüz zam yap yüzde 30 getircek kesinlikle halk yansıtılıyor ne hikmetse ziraat odaları piyasayı dengeleysek yere piyasanın en önünde koşuyor milyonlarca üyeniz var kur bir gübre fabrikası üret ucuza sarda halk rahat etsin kaç yıllık kuruluş arkadaş bu tarım kağıt üzerinden dönmez bu gidişe hep beraber dur diyelim Ben 7 ton gübre kullanıyorum bu yıl bu fiyata 7 kilo gübre atmıyorum gerekte yok atmazsan çiftçi karlı ÜNYEDEN TÜM ÇIFTCI KARDEŞLERIME SELAMLAR

Metin Oktay
Metin Oktay - 3 ay Önce

Ya zaten 9 şubata Bu fiyata satiyorlardı 1 ay önceki fiyat ve çok yüksek

OLMASI GEREKEN
OLMASI GEREKEN - 3 ay Önce

Tarım kredi Kooperatifleri yüksek kâr, yuksek komisyonla mal satışına son vermelidir Gübretaş yüksek kârlı satışına son vermelidir Gerçek işi olan çiftçiye dönmeli maalesef beklenen yok yok!!! kandırılan çiftçi çiftçi

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

İyi veya kötü indirim yapıyorsunuz da,
Almak için vardığımızda gübre kalmadı cevabı alıyoruz.
Kime ve ne zaman satılıyor bu gübreler?
Yine gidiyoruz tüccarın kucağına !!¡!!

Ahmet medeni
Ahmet medeni - 3 ay Önce

Zaten Diyarbakır'da can gübre fiyatı 6.150 tldir bu indirim yansımadı buna

Nedim Kuleli
Nedim Kuleli @Ahmet medeni - 3 ay Önce

Edirne Uzunköprü de gubrede hiç indirim yok.aksine zam var