Tarım Kredi Kooperatifinde 1 milyonluk vurgun!

Adana merkezli 3 ilde tarım kredi kooperatifinden sahte belgelerle 1 milyon lira kredi çekip haksız kazanç elde eden şebekeye yönelik şafak vakti operasyon düzenledi. Aralarında tarım kredi kooperatifi çalışanları ve üyelerinin de olduğu 25 kişi hakkında gözaltı kararı bulunan operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Tarım Kredi Kooperatifinde 1 milyonluk vurgun!
banner200

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü'ne bağlı Mali Büro Amirliği, Karayusuflu Tarım Kredi Kooperatifi'nden sahte belgelerle 1 milyon lira kredi çekilip, zimmete geçirildiğini belirledi. Başlatılan soruşturma kapsamında fiziki ve teknik çalışma yapan ekipler, 6 kooperatif çalışanı, 18 kooperatif üyesi ve bir tarım firması sabinin birlikte hareket ederek, bu krediyi çekip, zimmetlerine geçirdiğini tespit etti.

EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ

25 kişinin hakkında savcılığın yakalama kararı çıkartmasının ardından bu sabah Adana merkezli Mersin ve Düzce'de eş zamanlı operasyon düzenlendi. Haklarında yakalama kararı bulunan aralarında kadınların da bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Adana'da yakalanan ve sağlık kontrolüne getirilen bazı şüphelilerin akraba oldukları öğrenildi. Adana'da gözaltına alınıp, sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Diğer illerde yakalanan şüphelilerin ise işlemleri tamamlandıktan sonra Adana'ya gönderileceği bildirildi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 14:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yolcu
Yolcu - 11 ay Önce

Tk Birlikteki stok yolsuzluklarinida arastirin.Bayramali ve avanesinin neler yaptiginida arastirin.Market ve depo stok aciklarinin nasil kapatildigini arastirin.Simdiden.

Aliço
Aliço - 11 ay Önce

Bayramali nin basinda oldugu tarim kredi marketlerdeki sayim aciklarini sagir sultan duydu bi poyraz duymadi

Denizli ve Irlıganlı Yolsuzluğu
Denizli ve Irlıganlı Yolsuzluğu - 11 ay Önce

Denizli 1259 Sayılı Irlıganlı Tarım Kredi Eski Müdürü ve Mevcut 195 Sayılı Denizli Tarım Kredi Müdürü Irlıganlıda ki tarım kredi de yaptığı yolsuzluğun aynısını Denizli tarım kredi kooparatifinde devam ettirmekteyken, müfettişler tarafından tespit edilmiş olup,hayali mısır faturası düzenleyerek yaklaşık 3 Milyon TL ye yakın Zimmetine para geçirdiği tespit edilmiştir. Müfettişlerimiz teftiş gizliliğini hiçe sayarak taraf olduğu kişilere neden bilgi sızdırmaktadır. Müfettişlere sorulur, Tarım kredi yandaşımısınız yoksa karşıtımısınız ?
Gizlenmesi gereken sırları neden ne amaçla yandaşlarınıza bildiriyorsunuz. Amacınız F.P mı diye sorulur.
*Belgeli ve Delillidir*

Darısı Tarım Kredi yem genel müdürlüğünde
Darısı Tarım Kredi yem genel müdürlüğünde - 11 ay Önce

Yolsuzluk soruşturması niye şube müdürünün, muhasebe ve finans müdürünün bağlı olduğu Mali ve idari işler genel müdür yardımcısı niye hala görev de. Ya Tarım Kredi yem genel müdürü görevini bıraksın

GÖRÜKLE ERDEM
GÖRÜKLE ERDEM - 11 ay Önce

GÖRÜKLE TKK DA OLDU AMA HALA MEMUR HANIM DURUYOR. ERDEM İ,N İŞ AKTİ FES AMA C NİYE HALA ORDA. ONUN HABERİ YOKMUYMUŞ. İMZA YETKİSİ YOKMU.

banner251