Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları platformu kuruldu! Çiftçi kuruluşu ne hale düşürüldü?

Sonunda bu da oldu! Çiftçinin sesini duyan olmayınca Tarım Kredi ortakları bir araya gelerek, sosyal medyada 'Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları' isminde bir platform kurdu. Tarım Kredi ortakları, bu platform aracılığıyla yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları platformu kuruldu! Çiftçi kuruluşu ne hale düşürüldü?
banner200

Çiftçinin haciz işlemine bir çözüm bulunmazken, Tarım Kredi ortakları seslerini duyurabilmek için sosyal medyada ortak bir platform kurdular. Kısa sürede 750 üyeye ulaşan platformda Tarım Kredi ortakları bir birlerinden haberdar oluyorlar. 

YÜKSEK FAİZ TARIMSAL KREDİLE İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HALE GETİRDİ 

Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanan yüksek faiz, tarımsal kredileri içinden çıkılmaz bir hale getirirken, çiftçinin sesini de duyan olmuyor. Tarım Kredi Kooperatifleri, kendi ortağına karşı haciz işlemlerini başlatırken, TZOB ve Bakanlığın da bu yaşananlar karşısında sessiz kalması, çiftçi ortaklarını farklı arayışlara itti. Sosyal medyada bir araya gelerek ortak bir platform kuran Tarım Kredi ortakları, platformun adını da ‘Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları’ koydular. 

TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ ÇİFTÇİ KURULUŞU NE DURUMLARA DÜŞÜRÜLDÜ!

Platformun üye sayısı kısa sürede 750 kişiyi bulurken, tarım kredi ortakları buradan yaşadıkları mağduriyetlerle ilgili paylaşımlar yapıyorlar. Sosyal medyada böyle bir platformun kurulması, Türkiye'de çiftçinin ne kadar sahipsiz olduğunu gösterirken, Türkiye'nin en önemli çiftçi kuruluşununun da çiftçinin nezdinde ne durumlara düşürüldüğünü gözler önüne seriyor.

Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları Platformu için tıklayın... 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 22:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hadi bakalım hilmi
Hadi bakalım hilmi - 8 ay Önce

Tarımdan habere öncelikle teşekkür ediyorum böyle çifici kuruluşu olan kurumun yaptıkları icraatları bilgilendirdigi için Bu gün kurumun geldiği duruma bakın zaten bu kurumda şu an idareci sıfatı ile ben idareciyim deyip duran kurumun yönetmeliğine uymayan bir atama ile gelen ve kurumda hiç görev almamış kişileri daire başkanı olması doğrumu bu kurumda 20 senedir çalışan insan hala yetkili memur veya şef olarak görev yapmakta bunlar yükselimüyorsa bu yanlış nerde bu daire başkanın genel müdürle ne yakınlığı var .haberlerinizde bakıyorum da iştirak müdürleri Bölgeleri kooperatifleri ziyaretlere başlamış bu ziyaretleri göreve geldikleri bu. Tarafa kaç kere ziyaret etmişler .demek ki kurumun ve iştirakleri gidişatı hiç iyi değil şu an kurum ve iştiraklerin durumu nedir zararmı kar mı en son duyumum Denizli yem fabrikasında neler oluyor müdür ve şef i neden açığa alındılar .kalım saglıcakla.sakar dan haberler var daha sonra sorucam soruları.sakara

adam haklı beyler
adam haklı beyler @Hadi bakalım hilmi - 8 ay Önce

bizzat Fahrettin beyin atadığı yöneticilerden bir çoku Fahrettin beyin kuyusunu kazıyor.umarım görür

C
C - 8 ay Önce

TTK yönetenler kime hizmet ediyor anlamadım. Partim adına hicap duyuyorum. Gereksiz elenen alımı, iş bilmez torpilli insanlar, yüksek pirim, yüksek maaş, diye yazıyorlar. Okuduğum kadarıyla yazık, yazık ediyorlar, yazilana cizilene bakıyorum, bu kurum çiftçiye değil memurlarına hizmet ediyor diye yazıyorlar.

D
D @C - 8 ay Önce

Tüm bunlar hicap duyduğunuz partinizin sahipliğinde oluyorsa sorun da buysa?

Sonuç Belli
Sonuç Belli - 8 ay Önce

Çiftçilerin kurduğu platformu eski-yeni siyasiler, bakan ve yardımcılari ile danışmanları ve bürokratlardan oluşan takım havada karada döver.

Sivas
Sivas - 8 ay Önce

U.U sel nasılsın. Senin maharetlerini unutmayacağız.Keser döner sap döner.

Ayıptır
Ayıptır @Sivas - 8 ay Önce

Neymiş anlatında öğrenelim giden adamın ardından atmak kolay

Bahattin
Bahattin - 8 ay Önce

BENCE KIMSENIN GÜCÜ YETMİYOR TARIM KREDİ KOOP MÜDÜRLERINE.IYİ BİR ORTAKLIK VE PAYLAŞIM VARKI

Seçkin
Seçkin @Bahattin - 8 ay Önce

Koop un anlamını biz biliyoruz ama yönetenler başka anlam yüklemişler. Yazarsam ayıp olur

akşama sabaha
akşama sabaha - 8 ay Önce

Bir yayın yasağı daha gelir artık.

ÇAĞRICI
ÇAĞRICI - 8 ay Önce

KASTOMONU

Üç vakte kadar
Üç vakte kadar - 8 ay Önce

Fetöcü beka düşmanı ilan edilebilirler.


banner151

banner251