Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz: Çiftçi 30 Nisan'a kadar icraya verilmeyecek!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, çiftçinin 30 Nisan'a kadar icraya verilmeyeceğini açıkladı. Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında bazı tedbirler aldıklarını dile getiren Poyraz, "30 Nisan tarihine kadar yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takipleri durdurulmuş olup, bu çerçevede yeni takip işlemleri yapılmayacak, ihtiyati haciz kararları icra edilmeyecek" dedi.

Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz: Çiftçi 30 Nisan'a kadar icraya verilmeyecek!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Fahrettin Poyraz, Koronavirüs (Kovid-19)’le mücadele kapsamında tarımsal üretimin kesintiye uğramaması ve ortakların yaşayabileceği sorunlara karşı bir dizi tedbir aldıklarını kaydetti. Poyraz, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Dünya genelinde görülen ve ülkemizde de etkili olan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınının piyasalara olumsuz etkilerini azaltmak için açıklanan sosyoekonomik önlemler paketi (Ekonomik İstikrar Kalkanı) kapsamında gerekli çalışmaları başlattık. Ortaklarımızın mevcut durumdan olumsuz etkilenmelerinin önüne geçmek için gerekli tedbirleri aldık. Bu kapsamda;

30.04.2020 tarihine kadar yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takipleri durdurulmuş olup, bu çerçevede yeni takip işlemleri yapılmayacak, ihtiyati haciz kararları icra edilmeyecek. Kredi ödemelerindeki gecikmelere esneklik tanınarak, gecikmeye giren krediler, takip hesaplarına aktarılmadan önce 90 gün yerine 180 gün beklenecek.

Çiftçilerimizin kredi borçları sebebiyle Risk Merkezi’ndeki siciline mücbir sebep notu düşülmesi sağlanacak.Vadesi Nisan ve Mayıs aylarında dolacak olan kredilerin anapara ve faiz tutarları 2 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecek.” Diğer yandan 65 yaş ve üstü ortakların, ihtiyaçlarının ortağı oldukları kooperatifleri telefonla arayarak bildirebileceklerini açıklandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 16:22
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
DEVLET BÜYÜKLERİMİN DİKKATİNE
DEVLET BÜYÜKLERİMİN DİKKATİNE - 2 yıl Önce

ÇİFTÇİNİN ANASINI AĞLATTIKTAN SONRA GELMİŞSİN 30 NİSANA KADAR FALAN DİYE GÜZEL BİR İŞ YAPTIĞINI ZANNEDİYOR. ÇİFTÇİ APTAL DEĞİL SALAK HİÇ DEĞİL. DEVLET BÜYÜKLERİME SESLENİYORUM, BU GENEL MÜDÜRÜN AÇIKLAMALARI BİLE SİNİR EDİCİ. SANKİ KENDİSİ GÜZEL BİR İŞ YAPMIŞ GİBİ YÜZÜMÜZE BAKA BAKA BİZİ APTAL YERİNE KOYUYOR. NE OLURSUNUZ DEVLET BÜYÜKLERİME SESLENİYORUM ALLAH AŞKINA BUNU BAŞIMIZDAN ALIN YETER ARTIK BİTTİK TÜKENDİK SİZLERİ DE BİTİRİYOR.

Sıkıldı ama
Sıkıldı ama @DEVLET BÜYÜKLERİMİN DİKKATİNE - 2 yıl Önce

Şu corona bi bitsin. Bu genel müdür en az 10 ülke daha planlamıştır gitmek için. Bi anlaşma, faydalı bir iş içinmi derseniz, faydası yok değil. Günlük 2000 liradan fazla harcırah alınıyor.

Destansınız
Destansınız @DEVLET BÜYÜKLERİMİN DİKKATİNE - 2 yıl Önce

Nedir bu Mülkiyeli Sayıştaycıların Tarım Kredi aşkları, zengin olmanın kestirme yolu olması mı? Gübretaş hisselerinden borsada kazandıkları dillere destan

Nasılda iyisiniz
Nasılda iyisiniz @DEVLET BÜYÜKLERİMİN DİKKATİNE - 2 yıl Önce

Fahrettin Reis, yardımcılarınla beraber Razi'den 7 aylığınızı bağışlayacağınız doğrumu?

Bilinçli çiftci
Bilinçli çiftci @DEVLET BÜYÜKLERİMİN DİKKATİNE - 2 yıl Önce

Odemiceksen alma kardesim isini adam gibi yapan adam mennun tarım krediden. Tarım kredi sana zorla gel borç al mi dedi. Burda siz gibi borç ödeme alışkanlığı olmayanlar hep karaliyorsunuz kooperatifleri. Cebinde paran olsa zaten ilacıya gidersin. İlaccilari zengin edin siz.

Ayıp
Ayıp @DEVLET BÜYÜKLERİMİN DİKKATİNE - 2 yıl Önce

Yerli solunum cihazı yapılmaya çalışılıyor ve S. Bayraktar projeyi desteklediğini açıklıyor, bir bakıyorsunuz F.P'de destek açıklamasında bulunuveriyor. Yahu kardeşim destek tamam, iyi güzelde, sen önce işini iyi yap, çiftçiye dişe dokunur proje geliştir, yerli tohumda adımlar at, sonra destek açıkla. 2 buçuk senede maaşın, İris'e verdiğin milyonlarca liralık işle anılıyorsun. Bakan olacam diye bu kadarda olmaz. Tarnet söküğünü dikemiyor, Teknofest'in en büyük sponsoru oluyor. Yaptığınız ayıptır.

Genel Müdür Nasıl mı gider.
Genel Müdür Nasıl mı gider. @DEVLET BÜYÜKLERİMİN DİKKATİNE - 2 yıl Önce

9. Ay gelir 12. Ayın enson gününe kadar hiç bir çiftçi baskılara zorlamalara boyun eğmeyip. Borcunu ödemezse. 1 Hiç bir personel teşvik primi alamaz. 2 Tarım Kredi bütün çiftçileri icraya veremeyeceği için kimse icraya gitmeyecek. 3. Tahsilat olmadığı için genel müdür gidecek. 9. Ayda bütün çiftçileri bu konu ile ilgili bilgilendirilmesi büyük erzem oluşturmaktadır.

VAMPİR DRAKULA
VAMPİR DRAKULA @DEVLET BÜYÜKLERİMİN DİKKATİNE - 2 yıl Önce

BİLİN BAKALIM ÇİFTÇİNİN KANINI EMMEKTEN BIKMAYAN ADAMA NE DENİR?? EL CEVAP: VAMPİR DRAKULA VE SAZ ARKADAŞLARI

Mir sönmez
Mir sönmez - 2 yıl Önce

Tarımkıredi de vijdan kalmamış Allah sizi çifçiye muhtaç etsin yazıklar olsun yüksektiler faizi gelde öde

AHMET KARCIOĞLU
AHMET KARCIOĞLU - 2 yıl Önce

Tefeci başı 30 nişana kadar icraları durduğunu yazmış utanmadan hükümet 30 nişana kadar durdurduğu nu görmemiş herhalde tarım kıredi çifçinin elinden çıkmış tefeci ailesi olmuş genel deseydin 30 nişana kadar faizleri durdurdum belki daha iyi olurdu faizleri düşürdüm deseydin olurdu utanmadan icraları durdurduğunu söylüyorsun sanki insanları apdal yerine koymuşcasına

Kurumları tatil et
Kurumları tatil et - 2 yıl Önce

3 üzeri diyon genelgede 50 yaş üstü kooperatiflere gelen giden çok bak bana bulaşırsa herkezi yakarım hakkımı helal etmiyorum boğazlarım şişti.

Zincir Onlara Kadar Gider
Zincir Onlara Kadar Gider @Kurumları tatil et - 2 yıl Önce

Ciddiye Alınmalı Tüm çalışanlara Bulaşabilme Özelliğine sahip Basite alıyorlar anlaşılan. Çok net ifade etmis kendini zincirin halkaları tamamlanır. Gelene gidene bulaştırır

Gulermisin ağlarmisin
Gulermisin ağlarmisin @Kurumları tatil et - 2 yıl Önce

Kurum açık ise hayırlı olsun basta en büyük tehlike sizde sakin sakin bir yol bulunmalı erkenden haklı beyfendi .tarim kredi kooperatifleri kapatılmalı bu zincir derinleşir marketi kooperatif .Kapat.
#evdekal
#tarimkredikapat
#tarimkredikooperatifleri
#tarimkredicoronatedbiral
Tedbir alin tedbir tedbir alin ....

KATILYORUM
KATILYORUM @Kurumları tatil et - 2 yıl Önce

GONDERIN YENISI GELSIN.
VIRUS VAR ADAM YAPTIGI ACIKLAMA ...BU ZAMANDA YAPILACAK EN GEREKSIZ ACIKLAMA .COZUM VAR ONUN ICIN YOK. COZUMLEME KABILIYETLERI ZAYIF.

Negatif mudur oldun
Negatif mudur oldun @Kurumları tatil et - 2 yıl Önce

F.p su ana kadar yine olumlu idim ama artık olumlu yani kalmadi sen ne yapmaya çalışıyorsun taleplere vurdum duymaz davranıyorsun sivaslı ağlıyor trabzon ağlıyor samsun ağlıyor çalışanlar ağlıyor aglayanlara ne yaptım ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Zorun ne yeter bıktık ortalıkta salgın var kurumlar açık problemler var çözmüyorsun çiftçi Icralik oluyor erteliyorsun çiftçi yapılandırma yap birsey yap düzgün birşey yap Zor günler geçiriyor herkez vekillikten geldin devlet tanıdın adamlar ile oturdun kalktın ama yaptigin hicbir program yok . Ayhan kavrayamam irfan güvenesiye burda algı yapan lar 50 kez sorunu onlar çözerdi derinleştikçe derinleşiyor ve sayı artıyor.

Hukuk herkese lazım
Hukuk herkese lazım - 2 yıl Önce

Tarım Kredi'de hukuk skandalı: Genel Genel Genel Müdür Müdür yok hükmünde! Hukuksuz atama

Ferhat Gogtaş
Ferhat Gogtaş - 2 yıl Önce

Vay çok büyük müjde gözümüz aydın rahata erdik

Yaşar akdağ
Yaşar akdağ - 2 yıl Önce

Doymadın mı yediğin faize 1 ay geç olur hemen ver anca doyarsın

Gürhan
Gürhan - 2 yıl Önce

Ver ya nasıl olsa biz lokomatif siz vavon ittirin gitsin