Tarım Kredi'den gıda enflasyonuna çamaşır suyu formülü!

Türkiye'nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifleri, faaliyet alanıyla ilgili olmamasına rağmen çamaşır suyu işine girdi. Özel bir firmaya ürettirilen binlerce koli çamaşır suyu kooperatifler aracılığıyla çiftçiye satılacak. Ucuz yem, gübre tedarik etmek yerine çiftçiye çamaşır suyu satılacak olması 'gıda enflasyonuna çamaşır suyu formülü' eleştirilerini gündeme getirdi.

Tarım Kredi'den gıda enflasyonuna çamaşır suyu formülü!
banner200

ÖZEL HABER / Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatifleri, çamaşır suyu işine girdi! Konya’da özel bir firmaya yaptırılan binlerce koli çamaşır suyu, bölge müdürlerinin baskısı ile zorunlu olarak kooperatiflere talepte bulunduruluyor. Kooperatifler de bölge müdürlerinin baskısı ile aldıkları koli koli çamaşır sularını çiftçi ortaklarına satacak. 

Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir skandal ortaya çıkmasın. Çiftçi ortakların üretimlerini sürdürebilmeleri için asıl görevi tohum, fide, gübre, mazot, ilaç gibi temel girdilerini uygun fiyatlarla karşılamak olan Tarım Kredi Kooperatifleri, faaliyet alanı ile ve ülkenin tarımsal üretimiyle hiçbir alakası olmayan çamaşır suyu işine girmesi dikkat çekti. 

KONYA'DA ÖZEL BİR FİRMAYA BİNLERCE KOLİ ÇAMAŞIR SUYU ÜRETTİRİLDİ!

Konya’da özel bir firmaya binlerce koli çamaşır suyu ürettiren Tarım Kredi Kooperatifleri, özel firmaya ürettirilen çamaşır sularını da bölge müdürlerinin baskıları ile kooperatiflere zorunlu talep oluşturularak sattırılıyor. Kooperatif müdürleri duruma tepki gösterirken, çaresiz bölge müdürlerinin isteğine boyun eğerek koli koli çamaşır suyu talebinde bulunuyorlar. Kooperatifler, bölge müdürlerinin zorlamasıyla aldıkları koli koli çamaşır sularını çiftçi ortaklarına satacaklar.

GIDA ENFLASYONUNA ÇAMAŞIR SUYU FORMÜLÜ ELEŞTİRİLERİNE NEDEN OLDU!

Tarımsal üretimle hiçbir alakası olmayan ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin de asıl faaliyet alanı içinde bulunmamasına rağmen binlerce koli çamaşır suyu yaptırılması, ‘Gıda enflasyonuna çamaşır suyu formülü’ eleştirilerini gündeme getirdi. Tarım Kredi Kooperatiflerinin, Konya’da özel bir firmaya yaptırılan çamaşır suyunun karşılığında ne kadar para ödendiği bilinmezken, tepkilerin önüne geçmek için kooperatif müdürlerine 'çok uygun fiyata yaptırıldığının' belirtilmesi yaşanan garabeti gözler önüne serdi. 

İDDİALARA GÖRE MARKETLER İÇİN ÜRETTİRİLDİ ANCAK YÜKLÜ MİKTARDA ÜRETTİRİLDİĞİ İÇİN ELDE KALDI!

İddialara göre, söz konusu çamaşır sularının Tarım Kredi Marketler’de satılmak için yaptırıldığı ancak yüklü miktarda alım yapıldığı için Türkiye genelindeki kooperatiflere de zorunlu talep oluşturularak satıldığı kaydediliyor.

KOOPERATİF MÜDÜRLERİ ARASINDA ESPRİ KONUSU OLDU!

Kooperatif müdürleri bu duruma tepki gösterirken, bazı kooperatif müdürleri arasında da ‘Borç yapılandırmasına gelen ortaklarımıza promosyon olarak çamaşır suyu veririz artık!’ diyerek espri konusu oldu.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 12:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adanali
Adanali - 6 ay Önce

Bayramali ve bizim toptan ekibi kooperatif marketleti ucuruma surukluyor.İnanilmaz bir stokla yandas firmalara cekilen peskesin hafdi hesabi yok.Market ge depolarda yigilan stoklarin kontrolu yok.Tk Holding denetcileri kooperatifleri didik didik denetleyecekkerine marketleri fe depolari denetlesin bakin siz yolsuzluga ve usulsuzluge.Ornek Samsun dagitim depo..Depo sefini ve muhasebecisini cikartanlar buna sebep olanlara neden bisey demediler.İzmir dagitim depo.gidin arastirin.Marketler basibos.tamirciden marangozdan kahveciden marketci depocu.Torpilin varsa isin haxir Dagitim depolardan gonderilen .mudurleri arastirin.neden gonderildi.

Ortak
Ortak - 6 ay Önce

Bayramaliden bu beklenir.Adam servetine servet katmanin pesinde.eeee arkasinda hensehrisi merkez birligi yonetim kurulu baskani Koksal Kacir var.urettir markete koy.satilmazsa gonder depolara kooperatiflere.nasil olsa iadesi yok.Ha bu arada depoda cope giden peynirlere tursulara bi bakip uncelesinler.Selahattinin gunes altinda bekletip cope gonderdigi tursularin akibetine baksinlar.

Dursun Ali
Dursun Ali - 6 ay Önce

Çamaşır suyu üreticisi kimin yakını acaba

Ciftlik
Ciftlik @Dursun Ali - 6 ay Önce

Aklıma yeme arge çiftliği diye alınan Ankarada ki çiftlik geldi nedense. Ne firildakla beş para etmeyecek yeri kaç milyona almışlardı. Batan eski mvekilini nasıl kurtarmışlardı. Gariban çiftçinin parasıyla. Vay zalimler vay hesap günü geldiğinde ne yapacaksınız çok merak ediyorum.

Eldeki hesap hiç bir zaman çarşıya uymaz.
Eldeki hesap hiç bir zaman çarşıya uymaz. - 6 ay Önce

Ne yapsanız boş olan oldu artık hesap günü çok yakın. Ah çiftçi kardeşlerim ah biraz daha sabır

Bırak bu işleri
Bırak bu işleri @Eldeki hesap hiç bir zaman çarşıya uymaz. - 6 ay Önce

Bırak bu işleri kimseye birşey olmaz

Çok iyi
Çok iyi - 6 ay Önce

Siyaset ve siyasetin belirlediği yöneticiler bütün marifetlerini gösteriyor. Çiftçi mi? Bence onlarda memnun.

Zubuk
Zubuk - 6 ay Önce

Fp + Hfk = zübük neden mi ? Belediye seçimlerinden önce aynı zübük gibi ödemişte süt fabrikası temeli attılar. Ama Izmirli yermi bu numarayı ellerindeki Ödemiş belediyesini de kaybettiler. Insanlar az uyansa gülerek izlediğimiz zübük filmini yaşıyoruz çiftçi kardeşlerim. Uyanın artık

Vettek
Vettek - 6 ay Önce

Bu haber için değil ama bakanlikta hayvanı kurbanda yada hayvanat bahçesinde gören sebze meyveyi pazar yada markette gören tarımsal eğitim almamış personel var

Tırampın Adamları
Tırampın Adamları - 6 ay Önce

Bunların hepsi tırampın adamı. Tıramp koronaya karşı çamaşır suyu için demişti bir ara, bu sözü emir telakki etmişler. Yeni başkan Baydın bunların hepsini görevden alır.


banner151

banner251