Tarım Kredi'de hukuksuz genel müdürün kirli ve gizemli ilişkileri meclis gündeminde!

Milli Gazete’nin ortaya çıkardığı Tarım Kredi Kooperatifindeki kirli ve gizemli ilişkiler Meclis gündemine taşındı.

Tarım Kredi'de hukuksuz genel müdürün kirli ve gizemli ilişkileri meclis gündeminde!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, CHP Manisa Milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Bekir Başevirgen, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Poyraz’ın yarı hissesi eşinin üstüne kayıtlı 3 katlı binanın önce YUSEL İnşaat adlı bir şirkete satılması, daha sonra bu binanın bu şirketten Tarım Kredi Kooperatiflerine kiralandığı yönündeki iddiaların doğru olup olmadığının açıklanmasını istedi.

YUSEL İNŞAAT POYRAZ’IN EŞİNİN ÜSTÜNDEKİ BİNAYI ÖNCE SATIN ALDI SONRA TARIM KREDİ’YE KİRAYA VERDİ!

CHP Manisa Milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Bekir Başevirgen, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ile ilgili olarak, “yarı hissesi eşinin üstüne kayıtlı 3 katlı binanın önce “YUSEL İnşaat” adlı bir şirkete satılması, daha sonra binanın bu şirketten Tarım Kredi Kooperatiflerine kiralanması” yönünde yazılı ve görsel basında yer alan iddiaları meclis gündemine taşıdı.

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNİN YUSEL İNŞAATLA BAĞLANTISI NEDİR?

CHP’li Başevirgen, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Tarım Kredi Kooperatifleri ile Dünya Bankası arasında imzalan 47 milyon Euro bütçeli bir proje var mıdır? Eğer varsa bu projenin adı ve amacı nedir?  Tarım Kredi Kooperatifleri, “YUSEL İnşaat” şirketinden iddiaya konu olan bu binayı kiralamış mıdır? Eğer kiralama söz konusu ise ne amaçla kiralanmış ve aylık kira bedeli ne kadardır? Tarım Kredi Marketlerinde çalıştırılan kişiler hangi usullere göre işe alınmaktadır? Alımlarda aracı firma kullanılmakta mıdır? Tarım Kredi Kooperatifleri ile bahse konu “YUSEL İnşaat” şirketi arasında başka ticari münasebetler var mıdır? Varsa bu işlerin adı ve yükümlülükleri nelerdir?” sorularının cevaplanmasını istedi.

SATIŞ DOĞRU MU?

CHP’li Başevirgen, “Dünya Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifleri arasında imzalandığı söylenen 47 milyon euro’luk anlaşma kapsamında YUSEL İnşaata ait binanın ofis olarak kiralandığı ve bu binanın da TKK Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın eşinden satın alındığı iddialarına ilişkin olarak YUSEL İnşaat ile Genel Müdürün eşi arasında böyle bir satışın olup olmadığı açıklanmalıdır.” Dedi.

TARIM KREDİ MARKETLERİ ŞAİBELERİN ODAĞI HALİNE GELDİ

CHP’li Başevirgen yaptığı açıklamada, “ Yazılı ve görsel basında yer alan bu iddialar şayet doğruysa, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bu konu ile ilgili gerekeni yapmakla mükelleftir. Sayın Cumhurbaşkanı tarafından müjde diye açıklanan, halka ucuz gıda satılacağı taahhüdünde bulunulan ve kendisinin de alışveriş yaparak kamuoyuna öve öve bitiremediği Tarım Kredi Marketler ne yazık ki böyle şaibelerin odağı haline gelmiş. Hakkındaki sayısız iddiaya bir yenisi daha eklenen Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın sessizliğini bozarak bir an önce bu iddialara açıklık getirmesini herkes gibi bizler de bekliyoruz.” Dedi.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alayına Gider
Alayına Gider - 4 ay Önce

Keşmekeşlik almış başını gitmiş. Bu hayatta hiç kimse vazgeçilmez değil ama ne hikmetse poyraz ve avaneleri arpa buğday vb at oynatmaya devam ediyor.
Yiyin ulan yiyin sizede kalmaz
Haram zehir zıkkım olsun.

Uğur, İris, Yusel, Tarımdan Haber
Uğur, İris, Yusel, Tarımdan Haber @Alayına Gider - 4 ay Önce

Türkiye Gazetesi'nden Fuat Uğur'a 62.500 lira aylık gelirim var demiş. Razi geliri yok, temettü yok. Borsa gelirleri yok! Tarımdan Haber yalan ve dolan peşindeydi de niye iki satırlık bilgi notuyla durumu baştan düzeltmediniz öyleyse? Reklam vermedik diye, bize iftira atıyor demek yerine, onca avukatınızdan da yardım alarak hatta durumu hemencecik düzeltmeniz doğru olmaz mıydı? İris Akademi, Yusel İnşaat'da da hakeza böyle olması doğru olmazmı? İris'le hiçbir bağım yok! Yusel'i tanımam bilmem demek zor değidir herhalde. Yoksa sorular bitmez, Neden Tarnet değil de Yusel? Aylık 5 ayda 20 küsür milyonluk fatura kesilmiş ve miktarda daha da artacaksa, bu sorular hemen cevaplanmslı bence.

Sağ elle yiyin
Sağ elle yiyin @Alayına Gider - 4 ay Önce

Birileri 180 bin derken, diğerleri Razi temettüsü ile 500 bine varıyor diyordu. Şimdi birde market çalışanlarının temin edildiği taşeron firma çıktı ortaya. Sayı gelecek sene 7000-8000 kişiyi bulacak anlaşılan. 1000 mağaza, gros marketler falan diyince. Bu kadar adamdan kaç para gelir sağlanır ayda? En az 2 milyon. Taşeron firmayı kim kurmuş, merkezi nerede imiş peki?

Hani adalet?
Hani adalet? @Alayına Gider - 4 ay Önce

Milletin malı deniz, sakalımız var yeriz. Susun kabullenin, arkamızda kimler var korkutmasıyla susun oturun tavırları.

BABASINA İHANET
BABASINA İHANET @Alayına Gider - 4 ay Önce

BABASINA İHANET İÇİNDE OLAN HAİN EVLATLAR SİZİ.YEDİĞİNİZ EKMEYE TÜRKÜRMEYE DEVAM EDİN.FETÖ DEVLETE SIZDI SİZDE TARIM KREDİYE.TARIM HABERİN MAŞALARI SİZİ HAİN EVLATLAR.HA DEVLET SIRRI HA ŞİRKET SIRRI HAİN EVLATLAR.HAYATI VE HABERİ TARIM KREDİDEN İBARET HABER SİTESİ PAYLAŞ BU YAZDIKLARIMI YAZDIĞIM HİÇ BİR ŞEYİ PAYLAŞMIYORSUN.KORKAK BİR HABER SİTESİ SENİ GİDİ SENİ.

Ahmet
Ahmet - 4 ay Önce

Cumhurbaskanina zarar verenlerden birisi bu genel mudurdur..Ak Parti mustafa Aksu gibi birini bakan yardimcisi yapti neyseki yanlistan cabuk dondu sira bakanla payrazda

Talha
Talha @Ahmet - 4 ay Önce

Market fiyatlarını açıkladığı gibi keşke cikipta iris akademiyle bir bağlantım taşeron firmasıyla bir bağlantım alınan peynir yerine tuzdan hiçbir haberim yok diyebilseydi sayın g.mudur...

araz şivan
araz şivan @Ahmet - 4 ay Önce

ticari bekleme yapma...cumhurbaşkanına zarar mı.....ülkeye zarar ülkeye..yalaka

Ah ah ah
Ah ah ah - 4 ay Önce

Kurum ne hale geldi 1.000.000 kayıtlı çiftçi ortağı olan çiftçilere sesleniyoruz CİMER E birlikten kuvvet doğar. Söylemekle bazı şeyler olmaz. En basiti CİMER E yazın sadece 5 ya da 10 dk. Alır.

Eyvah eyvah
Eyvah eyvah - 4 ay Önce

Artık mızrak çuvala sığmıyor ve bu işlerin bu adamlarla yürümeyeceğini reiste farkedecektir InşAllah cunku bazi gerceklerin reise çarpıtılarak aktarildigini düşünüyorum yoksa çoktan bunların çaplarını da niyetlerini de anlamış olurdu. Artık gizleyebilmeleri pek mümkün görünmüyor. By býyyyyye

Set
Set @Eyvah eyvah - 4 ay Önce

Ne zaman? Gerçeklerle arasına duvar değil, set çekenler varsa ve bunlar yerlerindeyse yıllardır, halkın hayrına ne yapılacağını bekleriz?

Eski çalışan
Eski çalışan - 4 ay Önce

Eğer marketlere kimler ise alım yaptığını Reis bilse inanın Tarım Kredide kimseyi bırakmazdı. Arka çıkmazdı. Yirmi senedir AKP ye oy veriyorum. Reis böyle devam ederse çok şey kaybeder.

Şokkk
Şokkk @Eski çalışan - 4 ay Önce

bizim toptandan kovulan bayramali Turkiyede is bulamayinca solugu İranda aldi.Turkiyede adam kalmamis gibi onu isin basina getirdiler.o ne yapti.ne kadar bizim toptandan atilan şok marketten atilip solugu deniz fenerinde alan makro marketi batiran saibeli adamlarini kose baslarina getirdi.actigi marketler zarar etmis bayramalinin umurundami?

cevap
cevap - 4 ay Önce

Ticari sır bitti gitti

hukuklu müdür
hukuklu müdür - 4 ay Önce

arkadaşlar reis herşeyin farkında . bana göre de bilgisi dahilinde işler gelişiyor . koskoca reisin elinde pazar arabasıyla görüntüsü ne alaka bu bir benim adamım sahiplenmesi değil mi. beş müfettiş merkez birliğindeyken reisin market çıkışı tamamen tesadüf mü. diğer zincir mağazalarla fiyatlara bakın bakalım fark nasıl .. başkan öyle istityor poyraz yapıyor. poyraz köşeye sıkılşınca direkt saraya gidiyor. aracı falan filan yok. herkes işine baksın burdan bir cacık çıkmaz..

Ak mı Kara mı?
Ak mı Kara mı? - 4 ay Önce

Marketlere alınan personel hangi taşeron firma üzerinden alındı? Tkk'nın Tarnet üzerinden kurumdaki taşeron işçileri alma yetki ve örneği varken hemde. Market sayısı bine çıkınca en az 6-7 bin kişi taşeron firma üzerinden hizmet alımı yoluyla çalıştırılacak. 3500-4000 lira ücret alan bunca insanın %10 komisyon alınsa bile firmaya bırakacağı miktar ne olur o vakit! Ve unutulmasın bu firma kurumun kendi malı olan Tarnet değil! Bu firma kim ve kime ait? Sahibi kim ve daha önce ne iş yapmış? Kaç lira vergi ödemiş? Bu firma aslında kimin olabilir dersiniz? Aylık kazancı nedir? Tk Birlik'e kaç para fatura kesmiştir? Alınacak personeli Arpa ve özel kalemin belirlediği de yazılıp çizildi zaten. Sorum yok ama sonuçta yok! Ak Parti bunlardan habersizse, ülke yönetiminde sorun yoktur diyebilirmiyiz?