Tarım Kredi'de hukuksuz genel müdürden 3'üncü hukuksuz karar!

Tarım sektöründe Türkiye’nin en önemli tematik haber sitesi Tarımdan Haber, mahkemelerin verdiği hukuksuz kararlarla susturulmaya çalışılıyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine 3’üncü kez haberlerimize toplu halde erişim engeli getirildi. 

Tarım Kredi'de hukuksuz genel müdürden 3'üncü hukuksuz karar!
banner200

Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifleri, 3 yıldır hukuksuz bir şekilde yönetilirken, bu hukuksuzluğu ortaya çıkarmamızdan dolayı belli hakimlikler üzerinden aldırılan erişim engeli kararlarıyla susturulmaya çalışılıyoruz.

4 AYDA 3 KARARLA 135 HABERİMİZE TOPLU HALDE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLDİ!

Kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine 7 Temmuz’da 65 haberimize, 14 Ağustos’ta ise 55 haberimize toplu halde erişim engeli getirilirken, 4 Kasım’da alınan yeni bir kararla 15 haberimize daha erişim engeli getirildi. Son kararla birlikte 4 ayda çiftçi ve ülke tarımını yakından ilgilendiren konularla ilgili yaptığımız toplam 135 haberimize Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine erişim engeli getirilmiş oldu.

BASIN TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇECEK!

Tamamen çiftçinin hak ve menfaatlerini korumaya yönelik yapılan ve kamuyu doğrudan ilgilendiren somut bilgi ve belgelere dayalı haberlerin, hiçbir somut gerekçe gösterilmeden sadece ‘kişilik haklarının ihlal edildiği’ gerekçe gösterilerek belli Sulh Ceza Hakimlikleri üzerinden toplu halde erişim engel getirilmesi, basın tarihine kara bir leke olarak geçecek. 

MERKEZ BİRLİĞİ ANKARA’DA OLMASINA RAĞMEN İSTANBUL’DAKİ SULH CEZA HAKİMLİĞİNE BAŞVURDULAR! 

Daha önce yapılan iki ayrı başvuruda 120 habere aynı hakimlik üzerinden (Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği) erişim engeli kararı aldıran Tarım Kredi Kooperatifleri, üçüncü başvurusunu Merkez Birliği Ankara’da olmasına rağmen İstanbul’daki Sulh Ceza Hakimliğine yapması dikkat çekti. Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği, Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine 4 Kasım’da aldığı kararla Tarımdan Haber’de yayınlanan ve hepsi güncel, kamuyu ilgilendiren 15 habere, kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle erişimin engellenmesi kararı verdi. 

3 YILDIR HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE GÖREV YAPIYOR!

Tarım Kredi Kooperatiflerine hukuksuz bir şekilde atandığı ortaya çıkan ve 3 yıldır bu görevini hukuksuz bir şekilde yürüten Fahrettin Poyraz’ın Genel Müdürlük yaptığı Tarım Kredi Kooperatiflerinin belli hakimlikler üzerinden aldırdığı hukuksuz erişim engeli kararlarıyla, bir taraftan Tarımdan Haber’e baskı kurmaya çalışırken, diğer taraftan çiftçi kuruluşunda yaşanan hukuksuzluğun üstünün örtülmeye çalışılması dikkat çekiyor. 

TARIM KREDİ BÜYÜK BİR HUKUKSUZLUĞUN İÇİNE SÜRÜKLENDİ! 

Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu üç yıldır büyük bir hukuksuzluğun içine sürüklenirken, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu’nun buradaki hukuksuzluğu bildikleri halde bu hukuksuzluğa karşı hiçbir şekilde teftiş ve denetim mekanizmasını harekete geçirmemeleri dikkat çekiyor. 

HUKUKSUZ ERİŞİM ENGELİ KARARLARIYLA TARIMDAN HABER’İ SUSTURACAKLARINI ZANNEDİYORLAR! 

Hukuku kendi çıkarları için kullanmaktan çekinmeyen bu zihniyet, sözde hukuksuz erişim engeli kararlarıyla Tarımdan Haber’i susturacaklarını ve bu yolla şaibeli kararlarını ifşa ettiğimiz haberlerin önüne geçeceklerini zannediyorlar. 

BELLİ HAKİMLİKLER ÜZERİNDEN ALINAN HUKUKSUZ KARARLAR YÜCE TÜRK ADALETİNDEN GERİ DÖNECEK!

Belli hakimlikler üzerinden alınan hukuksuz erişim engeli kararlarına karşı her türlü hukuki mücadelemizi sürdürürken, bu hukuksuz kararların yüce Türk adaletinden geri döneceğine hiç şüphemiz yok. Bugün oturdukları koltuktan aldıkları güç ile kendilerini güçlü zannedenler, bizim haklılığımız teyit edildiğinde kendilerinin de gerçek niyetleri ortaya çıkacaktır. 

HANGİ HABERLERİMİZE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLDİ? 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin yaptığı başvuru ile Bakırköy 6. Sulh Ceza Hakimliği Tarımdan Haber’de yayınlanan 15 habere kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle erişim engeli getirilirken, erişim engeli getirilen haberler ise dikkat çekti.

HUKUKSUZ KARARLARA KARŞI ANAYASA MAHKEMESİNE YAPTIĞIMIZ BAŞVURUNUN HABERİNDEN BİLE RAHATSIZ OLDULAR!

Daha önceki erişim engeli kararlarının hukuksuzluğuna dikkat çeken basın meslek örgütlerinin değerlendirme haberleri, erişim engeli kararlarına karşı Anayasa Mahkemesine yaptığımız başvuru haberi, TARKİM’de yolsuzluk iddiaları ile genel müdürün görevden alındığına yönelik haber, TAREKS Hayvancılık’ın Boğazlıyan’daki çiftliğinde yaşanan brusella skandalına yönelik haberler, Tarım Kredi Markete atanan ve daha sonra görevden alınan tağşişli genel müdürle ile yapılan haberler ile çiftçinin 2018 ve 2019 yıllarında uygulanan yüksek faize karşı gösterdikleri tepkileri içeren haberlere erişim engeli getirildi. Söz konusu bu haberlerin hepsi somut ve güncel bir gelişmeye dayalı ve çiftçiyi, kamuyu doğrudan ilgilendiren haberler olmasına rağmen erişim engeli getirilmesi manidar bulundu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 00:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sagir Sultan
Sagir Sultan - 1 yıl Önce

TK Birlik tam bir ciftlik gibi yonetiliyor.Bayram Alinin ciftligi.Dur bakalim daha ne kadar zulum yapacak.Murat Ulkerin paradiyla BTT de ceo luk yapmaya benzemez.Koltuk tatli ama sende getirdigin sozde mudurlerde 2 aya gidici

Yetmez.
Yetmez. - 1 yıl Önce

Önce şunu söyleyeyim bakanda, genel müdürde kalıcılar. Ne yaparlarsa yada yapmazlarsada böyle. Başarı başarısızlık sorun değil, getirdiğimiz adamı yedirmeyiz inatlaşması. Sonuçta sandık milletin önüne gelecek ve bir Anap faciası daha yaşanacak. Mahkeme için İstanbul seçilmiş. Merkez Birliği hukuk büromu açmış davayı, yoksa dışardan bir hukuk bürosunamı vekalet verilmiş. Kimmiş neymişler merak ettim doğrusu. Millet adına giriştiğiniz mücadeleyi selamlıyorum ama gücünüzün iyice ötekikere benzeyenlere yeteceğini sanmıyorum. Selam olsun para ve koltuğa, yolunu satmayanlara

Beşevler TK market
Beşevler TK market @Yetmez. - 1 yıl Önce

BursaPandemi de işleri zarar gören mağaza sahibi ak parti il yöneticisi dükkanı tarım kredi market yapmış .. tesadufmu ? Siyasi torpil. ÖZ unu AYdinlatalim.

GİZLİ NO
GİZLİ NO @Yetmez. - 1 yıl Önce

Bunlarla uğraşmak yerine Bay ayhan Karakaya nin işlerini inceletse daha iyi olur. 550 bin dolar + KDV vidyo marka video konferans sistemi ihalesi noldu.. köfteci deki seninde hesabini yasal olarak sorcaz..

Şapka
Şapka - 1 yıl Önce

Bu partinin oyları 50 den 30 a niye düştü? Bürokrat doğru, belediyeci doğru, siyasetçi doğru, bakanlar doğru iş yaptıda, milletmi eğri? Milletmi nankör? Şapkayı altınızdan çıkarında önünüze koyun.

Üzülme Saadettin Bey
Üzülme Saadettin Bey - 1 yıl Önce

Saadettin Bey az kaldı. Siz bildiğiniz yolda yürüyun. Keçiören de Akgül kuruyemiş var oradan biraz kabak çekirdeği al ye. Bunlarin gidişini kabak çekirdeği citleyerek seyret. Az kaldı...

Lodos poyraz
Lodos poyraz - 1 yıl Önce

Poyraz lodos samyeli..
Ruzgar amacini unutmus sadece kendi icin yandaslari icin esiyor. Ama malum kefenlenip mezara girecek her canli.. O zaman ruzgar esmez esen ruzgar yanlis ise hesabini Allah sorar

Emekli garip
Emekli garip - 1 yıl Önce

Haberlere niçin karar çıkartıyor yalansa tekzip etsin.Sn.genel müdür iştirakleri lav et. Tarım kredi netameli ahlı kuruluş olduğunu kendisine söylemiştim yeni göreve geldiğinde.Çiftçi piyasa şartlarında ucuz girdi bekliyor kendilerinden bilgilerine sunarız

murat
murat - 1 yıl Önce

neleri hukukiki bunlarin reis kabineyi degisecek diye sevinmisti insanlar ama gorunen oki bu bakan ve ekibine birsure daha katlanacagiz..reise kan kaybettiren bunlar...

Onur Oz
Onur Oz - 1 yıl Önce

Doğru haber yapmanız engellemeleri için yeterli


banner151

banner251