Tarım Kredi'de 180 bin liralık genel müdürden trajikomik savunma; Herkes alıyor ben de alıyorum ne var bunda?

Tarım Kredi Kooperatiflerinde yüksek maaş, ikramiye ve teşvik priminin dışında kamuoyundan sakladığı aylık 7 bin Euro huzur hakkı ücretinin deşifre olmasıyla birlikte sus pus olan hukuksuz genel müdürün, gelen tepkiler üzerine yakın çevresine ‘Herkes alıyor ben de alıyorum, ne var bunda?’ şeklinde bir savunmada bulunduğu ortaya çıktı. 

Tarım Kredi'de 180 bin liralık genel müdürden trajikomik savunma; Herkes alıyor ben de alıyorum ne var bunda?
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, ‘Çiftçiye 180 bin liralık genel müdür!’ manşet haberimiz tarım sektöründe büyük yankı uyandırırken, hukuksuz genel müdürün yakın çevresine trajikomik bir savunmada bulunduğu ortaya çıktı: “Herkes alıyor ben de alıyorum ne var bunda?”  

Tarım Kredi Kooperatiflerinde 3 yıldır hukuksuz bir şekilde görev yapan Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın kurumdan aldığı yüksek maaş, ikramiye ve teşvik priminin dışında iştiraklerden aldığı huzur hakkı ücretleriyle ilgili kamuoyunu yanılttığı ortaya çıkmıştı. GÜBRETAŞ’ın İran’da yüzde 48 ortağı olduğu RAZİ’den aldığı aylık 7 bin Euro huzur hakkı ücretini bugüne kadar kamuoyundan saklayan Fahrettin Poyraz, sadece GÜBRETAŞ’tan aylık 12 bin lira huzur hakkı ücreti aldığını açıklamıştı. 

RAZİ’DEN ALDIĞI 7 BİN EURO HUZUR HAKKI ÜCRETİ DEŞİFRE OLUNCA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ! 

Milli Gazete’nin ‘Çiftçiye 180 bin liralık Genel Müdür!’ manşet haberi ile Genel Müdürün RAZİ’den aldığı aylık 7 bin Euro huzur hakkı ücreti deşifre olurken, Poyraz, bu haberin ardından büyük bir sessizliğe bürünmüştü. Konuyla ilgili kamuoyuna hiçbir açıklama yapamayan Poyraz’ın, gelen tepkiler üzerine yakın çevresine, “Herkes alıyor ben de alıyorum ne var bunda?” şeklinde bir savunmada bulunduğu ortaya çıktı. 

YİYİN EFENDİLER YİYİN...

Çiftçi, artan girdi maliyetleri ve yükselen kredi maliyetlerinden dolayı her geçen gün üretimi zorlaşırken, çiftçi iştirakinin başındaki hukuksuz genel müdür, her ay servetine servet katıyor. Milletvekilliği emekliliğinden 15 bin lira, Genel Müdürlükten 50 bin lira, 3 ayda bir 50 bin lira ikramiye, yılda bir ortalama 100 bin lira teşvik primi, Gübretaş’tan ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan aylık 12’şer bin lira huzur hakkı ücreti yetmemiş gibi, İran’da RAZİ şirketinden de aylık 7 bin Euro huzur hakkı ücreti! Yiyin efendiler yiyin…

HERKES ALIYOR BEN DE ALIYORUM NE VAR BUNDA? 

Poyraz’ın İran’daki RAZİ şirketinden aldığı aylık 7 bin Euro huzur hakkı ücretinin deşifre olmasıyla birlikte yakın çevresine, “Herkes alıyor ben de alıyorum ne var bunda?’ şeklinde bir savunmada bulunması Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşunda yaşanan çelişkiyi de gözler önüne serdi. Genel Müdürün, kurumdan aldığı yüksek maaş, ikramiye ve teşvik priminin yanında böylesine yüksek bir huzur hakkı ücretini almayı da kendisine hak olarak görüyorsa neden bunu bugüne kadar kamuoyundan sakladığı merak ediliyor. Bilindiği üzere Poyraz, 21 Haziran’da yaptığı açıklamada sadece GÜBRETAŞ’tan aylık 12 bin lira huzur hakkı ücreti aldığını ve yönetim kurulu başkanlığını yaptığı diğer iştiraklerin hiçbirinden huzur hakkı ücretini almadığını belirterek, kamuoyunu yanılttığı ortaya çıkmıştı. 

ÇİFTÇİ DEĞİL KENDİLERİ ZENGİNLEŞİYOR! 

Tarım Kredi Kooperatiflerinde özellikle 2018 ve 2019 yıllarında uygulanan yüksek faizden dolayı, Tarım Kredi ortağı çiftçiler büyük bir borç batağına sürüklenirken, Poyraz’ın hukuksuz bir şekilde çiftçi ortaklarının sırtından aylık servet değerinde bir gelir elde etmesi, çiftçi kuruluşunda yaşanan soygun düzenini de gözler önüne seriyor.

POYRAZ KAÇ YERDEN MAAŞ ALIYOR? 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü olarak ortalama 50 bin lira maaş alan Poyraz, 3 ayda bir ikramiye ve yılda bir kere de 2 ile 3 maaş tutarında teşvik primi alıyor. Tarım Kredi’deki maaş, ikramiye ve teşvik priminin yanı sıra 3 iştirakten de huzur hakkı ücreti alıyor. GÜBRETAŞ ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan aylık 12’şer bin lira huzur hakkı ücreti alan Poyraz, GÜBRETAŞ’ın İran’da ortağı olduğu RAZİ’den ise aylık 7 bin Euro huzur hakkı ücreti alıyor. Bütün bu gelirlerinin dışında milletvekili emekliliğinden de aylık ortalama 15 bin lira emekli maaşı alıyor. Genel Müdürün, Tarım Kredi Kooperatiflerinde ve iştiraklerde kendisine tanımlanan yüksek harcama kartları, yolluk ve harcırahlar hariç, aylık geliri 180 bin lirayı buluyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 14:50
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇîFTLİK
ÇîFTLİK - 7 ay Önce

Poyraz istirakleri zarar uzerine zarar yaziyor.marketkerin basinda bulunan depo ve marketleri ciftlige ceviren bayramalinin depo ve marketleri neden denetlenmiyor.izmir depo muduru ankaradan 60 yaşında emekli gözunun onunu goremiyor market raflarında urun yok adam yazligindan izmir depoyu yonetiyor.depo iade urun yiginlari dolu.marketleri hic konusmuyorum.Bursa depo bayramalinin ozel adami.depo isinden baska her isle istigal ediyor.elinde makas istanbulda depo acilisina katiyor.depo felc market raflari bos.konya depo..mudur super yetkilerle donatilmis.adeta supermen.lise mezunu.3 ayda 3 terfi ile mudur yapildi.yapilan sayimda 200 bin acik var.elinde makas antalyada market aciyor.yakinda genel mudur yardimcisi yaparlar bu gidisle.antalya depo 5 ay oldu kiralandi.depoda ne hikmetse tadilat bitmiyor.kira bedeli su ana kadar 500 bin odendi.depoya yapilan harcama 4 milyonu gecti.önu acik.sanki külliye yapiyorlar. Depoya eleman alimi 2 ay once yapildi.ortada depo yok napsinlar konya depoya guya oryantasyona gonderiliyor.10 kisi 4 yildizli otelde konaklama 2 ay..bayramalinin planlamasına bak yaa..cebindenmi oduyor ... holding mufettisleri skt gecen 1.5 milyonluk findigin hesabini sordularmi merak ediyorum.depo ve marketlerin imhasina baksinlar.marketlerin verdigi fire leri kontrol etsinler.su anda depolardan toplanan 450 bin teneke (firmalara parasi odendi firma iade almiyor.yapilan anlasma tek tarafli) marketler zarar.merkez birligi ve holding marketlere torpilajli adam yerlestirme derdinde.su anda acilacak 150 marketin kontenjani merkez birligi holding(Sinan Baysal) ve akp milletvekilleti il baskanlari tarafindan belirlendi bile.ha bu arada bayramali tum depo mudurleri bir iki tanesi hariç hepsini ya istifa ettirdi veya mobbingle isten ayirdi ki orada dönen dolaplari kendi adamlari(bizim toptan şok Netlog) kendi icerisinde halletsinler.vakit yakin bu adam ve getirdigi toplama adamlara dur diyecek bir Allahin kulu yok...yazik

Ensar ismail
Ensar ismail @ÇîFTLİK - 7 ay Önce

Ne aliyonuz len badembıyık birgün bir Atatürk daha gelir elbet bu ülkeye

Rüstem ak
Rüstem ak - 7 ay Önce

Bölge birliklerinede el atılması gerekiyor çiftlik gibi idare ediliyor liyakat sıfır

Hüseyin
Hüseyin @Rüstem ak - 7 ay Önce

Özellikle Ankara

ayhan karamaya
ayhan karamaya - 7 ay Önce

ayhan in yolsuzlukları ni araştırmak konusunda söz vermiştin.. bu incelemeleri yaptırmadın.. bunun sebebi nedir nedir???

Ayhan  külcü
Ayhan külcü @ayhan karamaya - 7 ay Önce

bu ikisinin iki dunyada yatacak yeri yok

Ayhan
Ayhan @ayhan karamaya - 7 ay Önce

ayhan bu yorumu yapan da sensin biliyoruz.. seni dgm de yargilatacam...

Eser
Eser @ayhan karamaya - 7 ay Önce

Ayhan kadar taş düşsün başınıza

Hop
Hop - 7 ay Önce

Genel müdür doğru demiş çevresindeki herkes çALIYOR ne var bunda .

Razi ve Temettü
Razi ve Temettü - 7 ay Önce

Yazdığınız ve çoğu insan için astronomik ücret bile Razi'den alınan temettünün yanında solda sıfır kalır. B.Y, A.K, İ.G, A.K'nın da aldığı temettü ödemesini, yönetim kurulu Merkez Birliği'ne yatırılsın diye iki kere karar aldıysa da İ. G ve F. Poyraz bu kararları iptal ettirerek temettü almayı sürdürdüler. Miktarın yazdığınız aylık gelirin üçe çarpılmasını sağlayacak denli olduğunu söyleyelim bilinsin.

DİNDAR KİNDAR
DİNDAR KİNDAR @Razi ve Temettü - 7 ay Önce

DİNDAR OLMAK ALLAH’IN HOŞUNA GİDEN BİR ŞEYDİR. ANCAK KİNDARLIK BİR NEVİ RUH HASTALIĞIDIR VE ALLAHIN DA RAZI OLMADIĞI BİR ŞEYDİR... SONUÇ; DİNDAR GÖRÜNÜMLÜ KİNDAR SAPIKLIĞIN MEMLEKETİ GETİRDİĞİ NOKTA BUDUR...

Üretici
Üretici @Razi ve Temettü - 7 ay Önce

Güngelir hesap döner. Alanda aldıranada Allah cc son kuruşuna kadar sorar...

emrullah seyyidi el sadi
emrullah seyyidi el sadi @Razi ve Temettü - 7 ay Önce

bunlarda suç yok suç herşeye ben bakacam deyip başkanlık sistemini başımıza getiren tayyipindir...şimdide heryere yetişemiyor..bu sistem sadece korku sistemi oldu çıktı.tüik korkudan gerçek enflasyonu açıklayamadı...enflasyona göre artan emekli maaşları gerçek enflasyon karşısında eridi..ürün fiyatlarıda eridi..gübre ne oldu....haydi din simsarları tekbir getirin

Raziiiii
Raziiiii - 7 ay Önce

Muhalefete önerim seçimde tarım kesimine yapılacak çalışmada, siz biterken, icralara itilirken size hizmet etsin diye görevlendirilen kişi Razi temettüsüyle aylık 500 bin lira alıyordu demeleri. Ve Ak Parti herşeyi biliyor ve buna rağmen destekliyordu. Danışmanın bile aylık 100 bin lira gelirle gn.md. yrd yapıldığı yerdir Tkk!!! Çiftçi sağmal inek değildir ve hesabını sormayandan daha çok süt sağılır. Saygılarımla

1 MİLYON
1 MİLYON - 7 ay Önce

1milyondan aşşağı almıyor bu zatı muhterem yanında binlerce tanıdığını işe aldırıp yüksek maaşlar verdirmeside cabası

Farkınız???
Farkınız??? - 7 ay Önce

Herkesin yaptığı herşeyi yaptınız zaten!!! Sorsak ıslah edicileriz! Dermisiniz.