Tarım Kredi çiftçiye haciz işlemlerini başlatıldı: Çiftçinin işçi getirip götürdüğü Renault 12 arabası bile tarlada haczedildi!

Çiftçiler, haciz şoku yaşadı birçok çiftçi icraya verildi. Yıllardır ertelenen Tarım Kredi Kooperatifine olan borçlar pandemi sürecinin devam ettiği ekonomik sıkıntıların arttığı şu günlerde talep edilmesi çiftçileri isyan ettirdi. Tarımdan Haber’e bu konuda çok sayıda ihbar gelirken, Polatlı’da bir çiftçinin soğan çuvalları ile işçi götürdüğü Renault 12 arabasının bile tarlada haczedilerek otaparka çekilmesi yaşanan mağduriyeti gözlür önüne serdi. 

Tarım Kredi çiftçiye haciz işlemlerini başlatıldı: Çiftçinin işçi getirip götürdüğü Renault 12 arabası bile tarlada haczedildi!
banner200

Tarım Kredi tarafından 2018 ve 2019 yıllarında uygulanan kanunsuz faizden dolayı çiftçinin kredi borcu katlanırken, bu borçlara erteleme ile gelen borçlarda eklenince çiftçi, büyük bir borç yükü altına girdi. Pandemiden dolayı haciz işlemleri geçici bir süreliğine durdurulurken, sürenin dolmasıyla birlikte Tarım Kredi’nin yetkilendirdiği avukatlar tarafından haciz işlemleri de başlatıldı. 

ÇİFTÇİNİN RENAULT 12 ARABASI TARLADA HACZEDİLDİ!

Çiftçiler hacizle karşı karşıya kalmamak için elindeki mal varlıklarını satışa çıkarırken, borçlara kefil olanlar da büyük bir mağduriyetle karşı karşıya kaldı. Polatlı’da çiftçinin tarlasına işçi götürüp getirdiği Renault 12 arabasının bile haczedilmesi yaşanan mağduriyeti gözler önüne serdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 21:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dürüst Kontrolor
Dürüst Kontrolor - 1 yıl Önce

Ciftciye ortaga deger verselerdi haklarini savunan teftisi itibarsizlaslastirmazlardi. Kontrolor zaten itibarsizdi teftis de ayni duruma geldi. Sirketlerdeki vurgunlari herkez biliyor. Teftisin oralara sokulmadigini da herkez biliyor. Helal olsun ama birakmasini bilenlere selam olsun.

Begnmeyen reddeden
Begnmeyen reddeden @Dürüst Kontrolor - 1 yıl Önce

Cok profesyonel fetocu var dostlar aramızda ...sayfayı bir yeniledim 48 beğenmeme demekki illegallikte kendini aştin

Sakallı
Sakallı @Dürüst Kontrolor - 1 yıl Önce

Yaptığı net hata ispatlanir gerçeklikte ise işi çok zor hukuk devleti telefon görüşmesi stok yetki aşımı mobing rüşvet vb iftira yok net bir durum çıkar ise bavulunu toplasin..

Buz kestim
Buz kestim @Dürüst Kontrolor - 1 yıl Önce

Merkez...

Trabzon fısıltı
Trabzon fısıltı @Dürüst Kontrolor - 1 yıl Önce

Daha önce görevli olduğu bölge birliğinden tayin alıp giden ve daha sonra geçici görev isteyerek  eski yerine gelen kontrol görevlendirmesi ne için yapıldı ihtiyaç vardı neden tayin edildi yoksa hesaplaşma icinmi bu görevlendirme istendi Trabzon Bölge. (Merkez Birliği cevap vermeli teftiş zan altında olduğunu düşünüyorum) ihtialyac ise 1 kontrol 2kontrol yardımcısi vardi zaten neyin ihtiyacı. Çok konuşulan konu bende şöyle tarihe not düşsün diye imza attım

Mağduriyet mi?
Mağduriyet mi? - 1 yıl Önce

Ben borcumu gününde ödüyosam herkeş ödeyecek. Borç almış ödemiyorsa mağdur olan vatandaş değil kooperatiftir.Sonra kimse mağdur edebiyatı yapmasın.

Şenol
Şenol - 1 yıl Önce

Geçen yıl yapılandırmaya gittik 8bin TL civarında para yatırdık, kalanı 8x 4 olarak ödeyecektir, ödemeye gittik 12bin X4 ödeyeceksin dediler, 22bin ₺ yapilandirinca 60bin TL para ödemek zorundayım, bütün çiftçiler aynı durumda, insanda biraz merhamet,vicdan, olur. Bunu yapanlar müslümana ben değilim, benim dinim böyle yapın demiyor. Bizden bunu yapanlar bizden nasıl oy isteyecekler. Kısacası başka çarem kalmadı, her şeyi bırakıp, anlamla yaşıyorum. Anamida alıp gideceğim. Allah sizi ıslah etsin.

Mehmet Hocaoğlu
Mehmet Hocaoğlu @Şenol - 1 yıl Önce

Öyle bir kazık bende yedim şimdi Tkk yanından geçmiyorum...

Vadandaş
Vadandaş - 1 yıl Önce

Gübreyı tohumu alıp bozdururken iyi nasıl ödenecek diye hesap yapma bütün vatandaşın hakkından ödensin vadandaşın sucumu

Yavuz
Yavuz - 1 yıl Önce

Bu habarin çok iyi bir şekilde araştırılması gerekir, burada bu arkadaşın yani Toros taksisi olan kardeşimizin habere konu olan bu icralık durumunun altında farklı başka şeyler çıkabilir

Baş sağlığı
Baş sağlığı - 1 yıl Önce

Çiftçinin hali ortada iken, görevde olduğu üç senede hiçbir sorunu çözemeyip, dahada içinden çıkılmaz edenlerin açgözlülüğünü açıklasın birileri. Temettülerle birlikte üçyüz bin lira aylık geliri, yanında yöresindekilerin 100-150 binden 50 bin liraya kadar kazançlarının ahlaktaki yerini izah etsinler lütfen. Yukarılarda biliyor ama herkes herşeyden razı. Çiftçinin başı sağolsun.

Tuncay morkoc
Tuncay morkoc - 1 yıl Önce

Bu tarım kredi kooperatifleri faizleri için ne düşünüyorsunuz af varmı niye dile getirmiyorsunuz..

Çiftçi ölmüş
Çiftçi ölmüş - 1 yıl Önce

İstediğiniz kadar yorum yazın kimse takmaz öncelikle merkez Birliği seçimleri adil olmalı genel müdürün istediği adamlar seçildiği sürece tarımkırediden çiftçilere bir fayda olmaz bu şekilde merkez Birliği koltuğuna oturup genelmüdüre ses çıkararamassın tarımkredimarketlerin açıkları ortada fakat yönetim den ses yok niye biryaptırım yapamazlar çünkü 12 bin küsür artı harcırah ve yokluklar almaktan başka bir işleri yok böyle oluncada çiftçiyi düşünen olmaz koltuk sevdası oldukça


banner151

banner251