Tarım iyi gitmeyen bir şeyler var!

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Ali Eroğlu, Eylül ayında yapılması planlanan Tarım Şurası'nın önemine dikkat çekerek, "Tarım Şurası ihtiyaç üzerine yapılır. Tarımda iyi gitmeyen, düzeltilmesi gereken bir şeyler var" dedi.

Tarım iyi gitmeyen bir şeyler var!
banner200

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konsey Başkanı Ali Eroğlu, 6 Temmuz Dünya Zoonoz günü dolayısı ile bir basın açıklaması yaptı. Başkan Eroğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tarımda Milli Birlik Projesi ve Eylül ayında yapılması planlanan Tarım Şurasına değindi.

Eroğlu Tarımda Milli Birlik Projesine yönelik şunları kaydetti.

“Tarımda Milli Birlik Projesine ilk açıklama yapan STK’yız. Bu projenin hedefleri itibariyle doğru olduğunu, kaliteden üretici, tüketici, kaliteli ucuz ürüne ulaşma. Bunlara baktığınız zaman bunlar doğru. Ama yapılanmanın yanlış olduğunu beyan ettik. Türkiye’de tarıma ve hayvancılığa atak yaptırabilecek ve hedeflere ulaşılabilecek bir yapı yok tam tersi bir kaos oluşturabilecek bir yapı kurulmuş. 

TARIM ŞURASININ ÜÇÜNCÜSÜ YAPILACAK 

Türkiye’de üçüncü tarım şurası olacak. Daha öncede 90’lı yıllar, 2004 ve şimdi olmak üzere üç kez yapıldı. Tarım şurası bir ihtiyaç üzerine yapılır. İyi gitmeyen, düzeltilmesi gereken bir şeyler var. Gerek ulusal gerek ise uluslararası alanlarda yapılaması gerekenler olduğu düşünüldüğü için yapılması isteniyor. Olumsuzluğa neden olan sepeleri ortadan kaldırabiliyorsanız olumlu sonuçlara ulaşırsınız. Bu şuranın gündeme getirilmesini olumlu buluyoruz. Hayvancılıkta etkin bir STK olduğumuzdan çalışma gruplarının içinde yer almak istedir. 17 çalışma grubu kurulacak. Bunlara başvuru yaptık. Biz de birliğimiz adına katılacak isimleri sunduk.” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir Memur
Bir Memur - 2 yıl Önce

Tarımda iyi giden şeyler var! İmamlar beyin takımı. Feto ile yatağa giren müdürler hala yerinde, keyfleri gıcır.. Sendikacıların saltanatı kimsede yok. Daha ne olsun!!

Ali Okulu
Ali Okulu @Bir Memur - 2 yıl Önce

Füze gönderseydin gardaş.

Gokce
Gokce - 2 yıl Önce

Tarim bakani tarimla alakasi yok.

tarımcı
tarımcı - 2 yıl Önce

düşününki bir bakanlık ve üst düzey yöneticilerinin %19 u bakanlıkla alakalı eğitim almış. yani %81 nin bakanlıkla ilgili bilgisi yok. ilgisi olanlarında görev alanlarıyla bağı yok. nasılmı bitkisel üretim genel müdür veteriner hekim. yediğiniz ekmeğe şükredin. tarım şurasıda bir şeyleri dikte ettirmek için yapılacak. yunus hoca ve mehdibeyin ekibi tarımdan elini çekmedikçe tarımın işi çok zor

Doğu-Batı
Doğu-Batı - 2 yıl Önce

Sendikanın güdümünde ne kadar liyakatsiz onun bunun adamı, duruşuna bakılmaksızın kayırılan herkes ya müdür ya da boru ellerinde. ÇKS ve Destekler olmasa çiftçinin adımını atmayacağı bir devlet dairesi. Çalışmayanın el üstünde olup çalışanın haysiyetinin olmadığı bir devlet dairesine dönmüş sendika sayesin. Tarım il müdürlüklerinde hiç de iyi şeyler olmuyor. İdareci yok bir kere. Taşıma suyla değirmen dönüyor. Ne kadar beceriksiz liyakatsiz varsa idareci pozisyonunda Onun bunu adamı ve sendikanın isteği doğrultusunda işler yürüyor yazık. Vay ülkemin tarımının haline Mısırdan soğan patates ithal ediyorsak vay bilim adamlarımızın haline.

tarımdan habere
tarımdan habere - 2 yıl Önce

sayın tarımdan haber yetkilileri. adı geçen şuraya kimler katılacak buradan yayınlama şansınız olurmu o zaman bu niyet ne belli olur. bakanlık üst yönetimi gibi alakasız kişilerse vay halimize

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Tutun ve Alkol Daire Baskanliginda son vekaleten atanan daire baskanini firmalarin getirdigi soyleniyor..bu nasil bir handikap alkolden olumler artti demekki birileri canak tutuyor.7 kisi ölmus kurum baskani izine ayriliyor ortada saibe cok bakanlik ne yapiyor uyuyor..yada....baska birseyler var.?????

Boğa bakıcıları
Boğa bakıcıları - 2 yıl Önce

Tarımda bu kadrosu ile girip bir tane bile boğa yüzü görmeyen insan var. Bir de fakir fukara da değil

Boğa bakıcısı
Boğa bakıcısı - 2 yıl Önce

Tarımda boğa bakıcısı kadrosu ile girip _ ihtiyaç yokken niye böyle bir kadro acilir- bir tane boğa girmeyen insan var. Boğa bakıcısı boğa görmeden emekli ur ya da alır maaşını bitirir fakülteyi bir de mühendis unvanı alır. Biz o kadar emek çekip bir de böyle tiplerin irenc karakterlerini çekelim atanınca.


banner251