Tarım için değil yarış atları için mi atandılar? Bakan Yardımcıları koltuklarına oturmadan YKK üyesi oldular!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atanan Nihat Pakdil, Ebubekir Gizligider, İbrahim Yumaklı ve Veysel Tiryaki daha koltuklarına oturmadan at yarışlarını düzenleyen ve aylık 20 bin lira huzur hakkı ücreti ödenen Yüksek Komiserler Kurulu üyeliklerine atandılar. Eski dönem alışkanlıklarının yeni Bakan döneminde de devam etmesi dikkat çekti. 

Tarım için değil yarış atları için mi atandılar? Bakan Yardımcıları koltuklarına oturmadan YKK üyesi oldular!
banner282

Tarım ve Orman Bakan Yardımcılarına maaşları bağlanmadan huzur hakkı ücretleri bağlandı. 4 Bakan Yardımcısı daha Bakanlıkta görevine başlamadan Yüksek Komiserler Kurulu üyeliklerine atanmaları dikkat çekti. Bakan Yardımcıları için Yüksek Komiserler Kurulu üyeliği ek bir gelir kapısı olurken, at yarışları konusunda hiçbir bilgi ve tecrübesi olmayan kişilerin sadece huzur hakkı ücreti alması için kurul üyeliğine atanması geçmişten bugüne sürekli eleştiri konusu olmuştu. Gelinen noktada at ve at yarışları ile ilgili hiçbir bilgi ve tecrübesi olmayan Bakan Yardımcılarının sadece huzur hakkı ücreti için kurul üyeliklerine atanması Vahit Kirişçi döneminde de sistemin değişmeyeceğini gösteriyor. 

KARARNAMENİN YAYINLANDIĞI GÜN KURUL ÜYESİ OLDULAR

Yüksek Komiserler Kurulu Üyeleri Değiştirildi. Bakan Yardımcıları görevlerinin hemen ardından Yüksek Komiserler Kurulu üyeliklerinden de alındı. Akif Özkaldı (Başkan), Fatih Metin (Başkan Yardımcısı) Mehmet Hadi Tunç ve Ayşe Ayşin Işıkgece Yüksek Komiserler Kurulu üyeliğinden alınarak yerine Nihat Pakdil, Ebubekir Gizligider, İbrahim Yumaklı ve Veysel Tiryaki getirildi. Bakan Yardımcılarının atama kararnamelerinin yayınlandığı gün Yüksek Komiserler Kurulu üyeliklerine getirilmeleri ‘Nedir bu acele?’ tepkisine neden oldu.

BAKAN YARDIMCILIĞI KOLTUĞUNA OTURMADAN YÜKSEK KOMİSERLER KURULU ÜYELİKLERİNE ATANDILAR!

Yüksek Komiserler Kurulu Başkanı Nihat Pakdil olurken, Ebubekir Gizligider Başkan Yardımcısı oldu. İbrahim Yumaklı ile Veysel Tiryaki ise üye olarak kurula atandı. 

AYLIK 20 BİN LİRA HUZUR HAKKI ÜCRETİ ALACAKLAR!

Yüksek Komiserler Kurulu üyeliklerine atanan 4 Bakan Yardımcısı, maaşlarının dışında kurul üyeliğinden dolayı da aylık 20 bin lira huzur hakkı ücreti alacaklar. 

VAHİT KİRİŞÇİ İLE SİSTEMİN DEĞİŞMESİ BEKLENİYORDU

At yarışlarını yönetmek ve denetlemekle görevli olan Yüksek Komiserler Kurulu üyeliklerine tercihen at yarışları konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olanların atanması gerekiyor. Ancak bugüne kadar liyakate önem verilmezken, Bakan Yardımcılarının ve Bakanların yakın çevresindeki isimlerin ekstradan huzur hakkı ücreti aldıkları bir yer olmuştu. Vahit Kirişçi ile birlikte sistemin değişmesi bekleniyordu ancak yapılan atamalarla durumun öyle olmayacağı anlaşıldı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2022, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Balık Baştan Kokar....
Balık Baştan Kokar.... - 1 ay Önce

Sözcü Gazetesine haber olan Antalya nın nereden ilham aldığı anlaşıldı.

https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/tarim-il-mudurlugundeki-12-mudur-haftanin-2-gununde-at-yarislarinda-gorev-yapiyor-7043560/

Sıra Antalya ekibinde
Sıra Antalya ekibinde - 1 ay Önce

Bu ekipten sonra sıra Antalya ekibinde. Adamlar yeterince Antalyada hipodromda tecrübe edindiler. Ekip başı Sivrihisarlı İzmir’in kavakları bakan olunca bizimkileri de yanına alacakmış. Ekipcek tecrübe ve kazanımlarını bakanlığımıza aktaracaklar

Mustafa Kaya
Mustafa Kaya @Sıra Antalya ekibinde - 1 ay Önce

Diğer üyeleri merak ettim , Özkan Köylübay binali beyin damadıymış

Personel
Personel - 1 ay Önce

Bir atasozu var "şah idi şahbaz oldu" fetonun kardesi gitti..feto fotoculari geldi..degisen birsey yok..bu bakanda pakdemirlinin yolunda..oysa ne cok sevinmistik icimizden biri diye..3 bakan yardimcisinin altina imza atarken hicmi vicdaniniz sizlamadi..ne yapiyoruz boyle ..bunlar tarimin t sini bilmez.bir ziraatci bir ormanci atayalim demedinizmi..yazijlar olsun..ustelik fetoyle elpence divan.gizlide gitmemisler..aciktan..ciftcide yem gubre tohum fide fidan mazot girdilerinin altinda inim inim inlesin..Allah sizi de inim inim inletsin...

Gübretaş Yumaklı
Gübretaş Yumaklı - 1 ay Önce

Sayın Yumaklı Gübretaş ve bağlı şirketlerdeki Y. K Üyesi görevlerini bırakacakmı?

betoncuların gemicilerin atadıkları
betoncuların gemicilerin atadıkları - 1 ay Önce

siz bunlardan tarım arazilerinin suların ormanların yok edilmesini bekleyin zaten anasını bellediler güzelim doğanın reislerinden erlerine kadar hepsi nin beyni aynı

kerem akgedik
kerem akgedik @betoncuların gemicilerin atadıkları - 1 ay Önce

arap sığınmacı ülkesi türkiye olduk yakında çok değil 5 yıl sonra ülke arapların ülkesi olacak

Tekirdağ
Tekirdağ - 1 ay Önce

Allahımız akıl fikir versin şuur versin .......

Mehmet
Mehmet - 1 ay Önce

Nerde var onu atiyor bu bakan..birilerine diyet borcu var diyorlar..

Seçkin
Seçkin - 1 ay Önce

Otur sıfır (0).