Tarım Bakanlığından gündem boş kalmasın süt üreticisine tohum haberi!

Zor günler geçiren süt üreticisi, süt fiyatlarıyla ilgili günlerdir Tarım ve Orman Bakanlığından gelecek açıklamayı beklerken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin gen bankalarında koruma altına alınan tohumla ilgili güncel olmayan bir açıklama yapması dikkat çekti.

Tarım Bakanlığından gündem boş kalmasın süt üreticisine tohum haberi!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün yaptığı yazılı açıklama ile "Tarım ve Orman Bakanlığı gen kaynaklarımızı koruyarak gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak yerel bitkilere ait yaklaşık 115 bin tohumu gen bankalarında muhafaza ediyor. Gen bankalarında korunmak maksadıyla çiftçilerimiz ve vatandaşlarımız tarafından ise 1.000’i aşkın bitki tohumu bağışlandı" dedi. 

Süt üreticisinin dört gözle süt fiyatlarıyla ilgili açıklama beklediği bir gün tohumla ilgili güncel olmayan bir açıklama yapılması dikkat çekerken, "Gündem boş kalmasın süt üreticisine tohum haberi!' eleştirilerini gündeme getirdi. 

Süt üreticisinin süt fiyatlarıyla açıklama beklediği bir gün Pakdemirli, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Tohum Gen Bankalarını yerel gen kaynaklarını korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla kurduklarının altını çizen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli “İzmir’de bulunan Ulusal Gen Bankası ile Ankara’da bulunan Türkiye Tohum Gen Bankası’nda uluslararası gen bankası standartları doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Yerel çeşitlerin, kültür bitkilerinin, bunların yabani akrabalarının ve endemik bitkilerin dokümantasyonu, muhafazası, üretim yenilemesi ve karekterizasyonu konularında faaliyetler yürütüyoruz” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Remzi  SAĞLAM
Remzi SAĞLAM - 13 ay Önce

Bakan bey bu işlemi sayın fakıbaba başlattı, sizin yapmış olduğunuz hiçbir proje yok. Cumhuriyet tarihinde en vasıfsız bakansınız. Ayrıca bakanlığı her yönüyle%26 geriye düşürtün. Bence medya fenomenliğini bırak gerçekleri gör.

Bakanlık Emekçisi
Bakanlık Emekçisi @Remzi SAĞLAM - 13 ay Önce

Eyyyy Pakdemirli nerede bizim banka promosyonu? Çar çur ettiniz gitti değil mi? Kendi calisananina hayri olmayan

İlçe Müdürü
İlçe Müdürü - 13 ay Önce

Orman yangınları söndürme bakanım, biraz da teşkilattaki yangınla uğraş. Sınavsız liyakatsiz atamalar moda olunca Develer baş olmuş, başlar ise ayak. O dört kız kardeş yardımcılarını da al ve terket Bakanlığı.

Ali
Ali - 13 ay Önce

Bu bana bizansın düştüğü zaman rahiplerin meleklerin cinsiyetini tartışmasını hatırlattı

Bakan
Bakan - 13 ay Önce

Adı üstünde bakan sadece bakıyor ciftci üretici nasileziliyor nasıl karın tokluğuna çalıştırılıyor yem sanayicisi tarafından nasıl somuruluyor halciler pazarcılar tarafından nasıl hortumlaniyor. Bakıyor bakan

Iso
Iso - 13 ay Önce

Yuuuuuuuuu olsun

Ciftci burdur
Ciftci burdur - 13 ay Önce

Cevir kazı yanmasın hacı

Huseyin bilen
Huseyin bilen - 13 ay Önce

Bunlar 4 tane keciyi gudemezler peynir fiyatlari sute zam yapilmadan uçtu koylu su yerine sut icer yine gecinir birak o koltugu yapacak biri gelsin lanet olsun hepinize

Fettah
Fettah - 13 ay Önce

Lafla çiftçiyi 1 ligde oynatıyor. Çiftçi küme düşeli coook oldu. Hangi çiftçi size oy verir, hiç hesap yapiyorlarmi, bunların amacı partiyi bitirmekdi, parti bitti. Dövizleri bol ithal ederler ama, milletin oyunda, ithal olmuyor,


banner151

banner251