Tarım Bakanlığından 'FETÖ gözaltısı' açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndaki görev değişiminin ardından, Ankara Başsavcılığı’nın, FETÖ’nün güncel kamu yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında dün sabah bakanlıkta 7’si aktif görevde, 9 bürokrat hakkında gözaltı kararı verdiği iddia edildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "İddialar gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

Tarım Bakanlığından 'FETÖ gözaltısı' açıklaması!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin geçtiğimiz gün görevden alınmasının yankıları sürerken, Ankara Başsavcılığı’nın, FETÖ’nün güncel kamu yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında  önceki sabah Tarım Bakanlığında 7’si aktif görevde, 9 bürokrat hakkında gözaltı kararı verdiği iddia edildi. T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre, gözaltına alınanlar arasında başmüfettişler ve iç denetçiler ile 1 uzman ve 1 müdür yardımcısı olduğu öne sürüldü.

Tarım Bakanlığı, MİT Başkanlığı'nın yaptığı tespitler sonrası geçen Aralık ayında üst düzey bir bürokratı görevden almış, Ankara Başsavcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında Başsavcılık dün operasyon düğmesine basarak 10 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Başsavcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyeti, 7’si aktif görevde, 1’i açığa alınmış, 1’i ise ihraç edilmiş 9 kişi ile özel sektörde çalışan bir kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda gözaltına alınan 5 kişinin Tarım Bakanlığı'nda baş müfettiş ve müfettiş olarak görev yaptığı, 2 kişinin iç denetçi, bir kişinin uzman, bir kişinin de müdür yardımcısı görevinde bulunduğu iddia edildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bekir Pakdemirli'nin görevden 'affını' istemesinin ardından bakanlığa FETÖ soruşturması başlatılmasına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Bakanlık açıklamasında, şu ifadeler kullanıldı: "Bugün bazı internet sitelerinde 'Tarım Bakanlığı bürokratlarına FETÖ gözaltısı/operasyonu' başlığıyla yapılan haberlerdeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Habere konu olayla ilgili işlem tesis edilen bir bakanlık personeli olup, anılan kişiyle ilgili Bakanlığımız daha önceden idari işlem başlatmış ve kişi açığa alınmıştır. Gerçek dışı ve olumsuz algı oluşturulmaya ilişkin yapılan bu haberlerle ilgili doğru bilgiyi kamuoyuna saygıyla bildiririz."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru gerçeği yansıtmıyor..
Doğru gerçeği yansıtmıyor.. - 3 ay Önce

1985 1990 arası Ziraat Meslek Lisesi öğrencileri arasına masumane bir şekilde girdi. Soluksuz bir şekilde ilmek ilmek işlendi. İddaa ediyorum. Fetönün en aktif en akil olduğu bakanlık Tarım Bakanlığıdır. Tarım Bakanlığında Fetönün tezgahına düşmemiş garib ezilmeyi göze almış kişiler o kadar az ki Sağlıklı bir ayrıştırmayı MİT bile yapamaz.
Fetö de Ahiret garanti dünyalık ailecek gelecek kaygısı yok.
Kim m hayır diyebilir. Fetöcüleri düğününe davet etmeyen karşı mahallenin adamları bile. Baktılar Fetö de nemalanmak bol onlar bile geldiler Fetöcülerin düğününde kâhya oldular.
Ankara beni bulsun.

ZML
ZML @Doğru gerçeği yansıtmıyor.. - 3 ay Önce

Bu okullardan ülkücü, muhafazakar ve adam gibi solcu çıktı. Hepside adam ve işinin ehli vatansever insanlardır.
Yatılı okuyanlar fetöcümü demek istiyorsun yada ne anlatmak istiyorsan kıvırmadan adam gibi cevap ver.

...
... @Doğru gerçeği yansıtmıyor.. - 3 ay Önce

Bütün yatılı Tarım Bakanlığına bağlı liseler diyelim.
Millî dinî duyguları yoğun Anadolu çocuklarını diyelim

Selâmunaleyküm diye cevap verdim yayımlanır
Selâmunaleyküm diye cevap verdim yayımlanır - 3 ay Önce

Kıvırmam emin olun. O okulların mezunuyum. Kendimi açık ederim. Ama hiçbir dönem inanmadığım Fethullah Gülen Fetö/Fetö yancılarına meze olmak istemem. Hele Fetö ve yancılarının suya sabuna dokunmadan aradan sıyrılıp keyiflerine bakmalarını kabul edemem. e.k

e.k.
e.k. @Selâmunaleyküm diye cevap verdim yayımlanır - 3 ay Önce

Erdal abi Muhsin Yazıcıoglu bu ülkeye fazla geldi sende Tarım Bakanlığına fazlasın. Emekli ol abi. Git halen yaptığın ikincisi işini yap abi. Git çiftçiliğini yap abi. Görüyorum üzülüyorsun. Üzülme abi.

Selâmunaleykum.
Selâmunaleykum. - 3 ay Önce

Diyorum ki: Fetöcülerin değişmen suyuna girmeyen bakanlığa bağlı okullardan mezun insanları, ülkücüleri muhafazakârları vatansever adam gibi solcuları yine aynı okullardan mezun Fetöcüler bir fanusun içine hapsettiler nefes bile aldırmıyorlar diyorum. Yazık oluyor bu insanlara diyorum. Taa liseden bu zamana kadar tarımın içerisinde tek tarafları bu ülkesi ve ülke tarımı diyorum. Bu insanlara nefes aldırın diyorum. Yıllarca Fetöcülerin eline bıraktınız olmadı. Şimdide Fetö yancılarına bırakmayın diyorum.

ZML
ZML @Selâmunaleykum. - 3 ay Önce

Fetö yancılarına kim hesap soracak, diğer fetö yancısımı yada daha az yancı olanmı? Bakanlık merkez ve tasra teşkilatındaki feto severleri ve arkalarındaki malum yapıyı bilmeyen varmı? Ben uzatmayayım.. Allah'a emanet ol. Kırdıysam affola.

Adaletin kılıcı
Adaletin kılıcı - 3 ay Önce

İdare değişince olabiliyorsa bazı şeyler, Tarım Kredi'de milyonluk zarara sebep olup, bölge muavinliğine terfi ettirilenin dosyasına kimler müdahil olmuş, bakıversinler lutfen. Para çiftçinin nasılsa diye göz ardı edilmez umarım.

Üç ay
Üç ay - 3 ay Önce

Bursa tarım Araştırılırsa ortaya çıkar.


banner151