Tarım Bakanlığındaki toplantıya Genel Müdür hangi sıfatla katıldı? 

İcralık çiftçilerin sorunlarını aktarmak için Tarım ve Orman Bakanlığında yapılan toplantıya, Sivas’tan gelen bir temsilci Tarım Kredi ortağı olmadığı gerekçesiyle toplantıdan çıkarılırken, hukuksuz bir şekilde Genel Müdürlük yapan Fahrettin Poyraz’ın ise toplantıya hangi sıfatla katıldığı tartışma konusu oldu. 

Tarım Bakanlığındaki toplantıya Genel Müdür hangi sıfatla katıldı? 
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, icralık çiftçilerin Tarım ve Orman Bakanlığının önünde yapacakları eylem iptal edilerek, 5 çiftçi temsilcisinin Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hadi Tunç ile yaptıkları görüşmede, Sivas’tan gelen bir temsilcinin Tarım Kredi Kooperatifi ortağı olmadığı gerekçesiyle toplantıdan çıkarılması, Fahrettin Poyraz’ın hukuksuz atamasını gündeme getirdi. 

FAHRETTİN POYRAZ HANGİ GÖREVLE TOPLANTIYA KATILDI? 

Bakanlıkta yapılan toplantıya, hukuksuz bir şekilde atandığı ortaya çıkan ve bu görevini 3 yıldır Tarım Kredi Kooperatiflerinin İnsan Kaynakları Yönetmeliğine aykırı bir şekilde sürdüren Fahrettin Poyraz katılabilirken, Sivas’tan gelen bir temsilcinin Tarım Kredi ortağı olmadığı gerekçesiyle toplantıdan çıkarılması dikkat çekti. 

HUKUKSUZ ATAMAYI YAPAN YÖNETİM KURULU BAŞKANI İLE SONRA DÜNÜR OLDULAR! 

Bilindiği üzere Fahrettin Poyraz’ın, 1581 sayılı Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Kanununa göre hazırlanan İnsan Kaynakları Yönetmeliğine aykırı bir şekilde bu göreve atandığı ortaya çıkmıştı. 2017 Aralık ayında bu görev atanan Poyraz, 3 yıldır hukuksuz bir şekilde Genel Müdürlük yapıyor. Fahrettin Poyraz’ın ataması, Selahattin Külcü’nün Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı dönemin Merkez Birliği Yönetim Kurulu kararıyla yapılmıştı. Fahrettin Poyraz, daha sonra Selahattin Külcü ile dünür olmuştu. 

HUKUKSUZ ATAMANIN ÜSTÜNÜ ÖRTMEK İÇİN 2019 YILINDA YÖNETMELİKTE ŞAHSA ÖZEL DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Fahrettin Poyraz’ın hukuksuz atamasının üstünü örtmek için 2019 yılında yapılan Genel Kurulda, İnsan Kaynakları Yönetmeliğinde kişiye özel bir değişiklik yapılarak, yönetmelikte sadece Genel Müdür için emeklilik şartı kaldırıldı. Ancak bu değişiklik geriye doğru işlemediği için Poyraz’ın hukuksuz bir şekilde görev yapmasını ortadan kaldırmıyor. 

3 DENETÇİ HUKUKSUZ ATAMAYLA İLGİLİ SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Tarım Kredi Kooperatiflerinde ikisi seçimle biri de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından atanan üç denetçi de hukuksuz atamayla ilgili hukuki bir inceleme yapmayarak, çiftçi kuruluşunda yaşanan hukuksuz atamayı görmezden gelmesi dikkat çekti. 

TARIM KREDİ ORTAKLARI HUKUKSUZ ATAMAYLA İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNABİLİR

Tarım Kredi Kooperatiflerinin asıl sahibi olan çiftçi ortakları, bu hukuksuz atamayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunmaları durumunda, çiftçi kuruluşunda yaşanan hukuksuzluk net bir şekilde ortaya çıkacak. 

3 YILDIR HAKSIZ BİR ŞEKİLDE MAAŞ ALIYOR! 

Tarım Kredi Kooperatiflerinde yüksek faizden dolayı borçları katlanarak artan çiftçiler borçlarını ödeyemedikleri için icraya verilirken, Genel Müdürün hukuksuz bir şekilde görev yaparak kurumdan haksız bir şekilde maaş ve ikramiye adı altında ücret alması dikkat çekiyor. 

HABERLERE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLEREK YAYINDAN KALDIRILDI! 

Fahrettin Poyraz’ın hukuksuz atanmasıyla ilgili haberlere hukuksuz bir şekilde erişim engeli getirilirken, Milli Gazete’nin söz konusu haberiyle ilgili suç duyurusunda bulunulmaması yaşanan çelişkiyi gözler önüne serdi. 
 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 16:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arpalık
Arpalık - 13 ay Önce

Davutun çiftliği oldu kurum istediği taşı oynatıyor. Ankara, Kayseri, Malatya bölge ve merkez bir. Atamalarının bir çoğunu kendisi bizzat yaptı.

Duam bittik
Duam bittik @Arpalık - 13 ay Önce

Rize hacihasanoglu fırının karşında tarım kooperatif var illAllah ettuk illah bilmeyen varmı zorla mal aliyorz nasıl idare sahipsiz davar olrmu. Allah'a kaldı işimiz.

hijyen
hijyen @Arpalık - 13 ay Önce

davud’un karşısında kayıtçılar var. sessizce izliyorlar. günü geldiğinde acımazlar

Gizli no
Gizli no @Arpalık - 13 ay Önce

İntikam soğuk yenen bir yemektir . Biz ise bu konuda usta bir aşçı. Külcü az daha bekle

Kriter
Kriter @Arpalık - 13 ay Önce

Irka göre ayrım yapilmasaydi keşke atamalara bakarsanız çok rahat anliyacaksiniz

kriter
kriter @Arpalık - 13 ay Önce

Türk Kürt bizim için kardeştir. Birisi sırf Türk diye layık olmadığı göreve atansada haksızlıktır, Kürt diye atansada haksızlıktır. Ehliyet ve liyakat esastır.

Maaş
Maaş - 13 ay Önce

Cumhurbaşkanın maaşının 5 6 katı fazla aldığı için katılmıştır

Yiğit
Yiğit - 13 ay Önce

Kurumun iştirakleri peşkeş çekiliyor siyasete kurban ediliyor kimse sesini çıkaramıyor bölge müdürleri iştirak yöneticileri tarafindan dikkate bile alınmıyor

Topuz
Topuz - 13 ay Önce

SAKALLI SİZE KARAYAMAYI ARATTI
YA HELAL OLSUN SİZE.

Fahrettin Reistir.
Fahrettin Reistir. - 13 ay Önce

Konunun şahitlerinden birisi emekli 1.Hukuk Müşaviri diye biliniyor. Yönetmelik değişikliğinin dikkat çekeceğini söylemesine rağmen, usulsüz atandığını bilenler onu dinlemiyorlar. Herşey hizmet aşkından tabi, çiftçiyi ben kurtarabilirim isteğinden. Bazı kendini bilmezlerin dediği gibi bir yılda iki kere maaş artışı yapılmasının, toplamda üçyüz bin lirayı aştığı söylenen ücretlerle ilgisi olabileceğini sanmıyorum.Temettülerin çok daha fazla olduğu ise söylentidir sanıyorum. Kalem müdürünün aylığının 50 bin lira olması, kendini atayan eski başkanı, dünürü olduktan sonra Gübretaş a yönetici yapmsıda takdiridir, kimseyi ilgilendirmemeli.

Metanet Ayaz
Metanet Ayaz - 13 ay Önce

Nasıl bir dilekçeyle baş vuracağız ben hemen şikayet ederim çünkü bütün pislikleri açığa çıkmalıdır bizlerden aldıklarını tekrar geri iade etmeliler vayy gariban çiftçim vayy ne hale getirmişler seni

olay gayet kolay
olay gayet kolay @Metanet Ayaz - 13 ay Önce

Bütün çiftçiler cimere şikayet /talep yazsin. Belirli bir haftada

HOLDİNGE DİKKAT
HOLDİNGE DİKKAT @Metanet Ayaz - 13 ay Önce

Burada bizi oyalarken istanbula taşıdıkları holdingte sadettin inanı bekleyen büyük olay olduğunu düşünüyorum

YÖNETİCİ
YÖNETİCİ @Metanet Ayaz - 13 ay Önce

SAYGI DEĞER ÇİFTÇİLER.
HEPİNİZ BİR ŞEKİLDE FAİZLER SİLİNSİN . BORÇ TAKSİDE BÖLÜNSÜN BORCUMUZU ÖDEYELİM DİĞE DÜŞÜNÜYORSUNUZ. BIRAKIN SİZE KAZANDIRMAYAN TRAKTÖRLERİNİZİ ALALIM. TARLALARINNIZA EL KOYALIM.. BIRAKIN YAPALIM İSTEDİKLERİMİZİ. HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ BİZ NE TRAKTÖRÜ SATABİLİRİZ. NE SİZİN EL KOYDUĞUMUZ TARLALRINIZI. İNEKLERİNE EL KONULAN ÇİFTÇİ KARDEŞİM VERSEYDİN ALIP GÖTÜRSELERDİ SEN NEDEN AHIRINDA HALA BAKIYORSUN Kİ İPOTEKLİ İNEKLERİNE. ÇİFTÇİ KARDEŞİLERİM. SİZ ASIL ŞUNU YAPIN 2021 YILINDA 350.000 ÇİFTÇİNİN HİÇ BİRİNE BORCUNU ÖDETMEYİN. 350.000 ÇİFTÇİNİN HEPSİNİ İCRAYA VEREMEYECEKLER. BU SEFER KAYNAK KULLANDIĞIMIZ ZİRAAT BANKASI BİZE HACİZ UYGULATACAK BİZİM ARAZİLERİMİZE İPOTEK KOYACAK. VARSIN KOYSUN. ZAMAN BİRLİK OLMA ZAMANI. 2021 YILINDA HİÇ KİMSE ÇİFTÇİ KARDEŞLERİNİZE BORCUNU ÖDETMESİN GEREKİRSE ENGEL OLUN. OZAMAN TOPLU YAPILANDIRMA OLURMU OLMAZ MI GÖRECEKSİNİZ. İYİKİ VARSINIZ.

Dilekçe
Dilekçe @Metanet Ayaz - 13 ay Önce

Cimere yazın

Gübretaş
Gübretaş - 13 ay Önce

Körler, sağırlar birbirini ağırlar.

Ilyas
Ilyas - 13 ay Önce

Fahrettin poyraz geldi çiftçi bitti yüzde 40 faiz sırtımızdan inmiyo hesapta ortanız bina yıpranma payına kadar aliyolar ama biz bugüne kadar hiç kar payı almadık nasıl ortaklik bu


banner151

banner251