Tarım Bakanlığında vekaleten atama! Kim nereye atandı? 

Tarım ve Orman Bakanlığında görevden alınan genel müdürlerin yerine vekaleten atamalar yapıldı. Peki kim nereye atandı? 

Tarım Bakanlığında vekaleten atama! Kim nereye atandı? 
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığında görevden alınan Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğüne vekaleten atama yapılırken, Strateji Geliştirme Başkanlığına ise yapılacak atamanın bugün belli olması bekleniyor. Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğüne Durali Koçak getirilirken, Strateji Geliştirme Başkanlığına ise Burhan Demirok’un getirilmesi bekleniyor. 

Dr. Durali Koçak, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünde uzun süre görev yapmıştı. Strateji Geliştirme Başkanlığına atanması beklenen Burhan Demirok ise Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yapıyor. 

DESTEK HİZMETLERİNE ADANA’DAN ATAMA! 

Diğer yandan Tarım Bakanlığı Atama Kararına göre bir atama da Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına Adana’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü yapmış Abdulkerim Arıkan atandı. 

TİGEM’DE FIRATOĞLU’NUN İSMİ ÖN PALANA ÇIKIYOR

TİGEM’e yapılacak atamada bir çok bürokratın ismi geçerken, Tarım Reformu eski Genel Müdür Yardımcısı ve DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu’nun ismi ön plana çıkıyor. 2018 yılında TİGEM’de patlak veren genç çiftçi yolsuzluğunda Fıratoğlu, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. TİGEM’in şartnameye uymayan hayvanları Tarım Reformu Genel Müdürlüğündeki bir memur kanalıyla dağıtması o dönem Tarım Reformu Genel Müdürlüğündeki üst düzey yöneticilerin de sorgulanmasına neden olmuştu.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2022, 01:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ülke Sevdalısı
Ülke Sevdalısı - 3 hafta Önce

TİGEM 1,5 Yıldır içerden Bir Genel Müdür Yönetiyor, İşletmelerin Çoğunda Brusella Hastalığı Almış başını gidiyor, Bruselladan Kaynaklı Bazı işletmeler Karantinaya alınmış Güzelim CEYLANPINAR İşletmesi Beuselladan dolayı Küçük baş Hayvan 1000 lerce Hayvan Yavru attı Hani Kurum içerisinden gelen yönetici başarılıydı.

İçeri dışarı
İçeri dışarı @Ülke Sevdalısı - 2 hafta Önce

Çağdaş yönetim sistemleri uygulanıyor mu? O önemli. İçeriden geldi, dışarıdan geldi ne önemi var. Çalışanlar işe motive ediliyormu, içsel motivasyon sağlanıyormu, insanlar çalışırken iyiki bu kurumda çalışıyorum diyor mu. Bunlar önemli.. Kim nerden gelirse gelsin..

Guldurme
Guldurme @Ülke Sevdalısı - 2 hafta Önce

Dışarıdan gelen bir şeyini bıraktı gitti verdiği zararları yeni gün yüzüne çıkıyor çamur atma kurum gelen koltuk sevdalılarının mahkemeleri liyakatsiz atamaları darbeyi vurdu. Genel müdürlük taşeron dolu işletme görmemiş personel sayısına bak birde hani eşit işe eşit ücret bunu incele yeter. Sende dışarıdan gelmis koltuk kapmış birisin galiba

Misafir
Misafir - 3 hafta Önce

1 tek gün emeğimi esirgemedim tigemde. Allah a yemin ederim tek bir gün neme lazım demedim, kaytarmadim.. Ne liyakat kaldı, ne düzen ne intizam.. Koskoca teşkilat gambaz düzeniyle döner mi.. Sizin haysiyeniz varda çalışanların yok mu? Ne oldu dağıttığınız kartvizitler.. Gerizekalinin biri bakkal bakkal geziyordu, ne oldu...Bu mübarek gece ben şöyle dua edeyim siz zalimlik yapanlar hadi kurtarın kendinizi Allah'ın adaletinden.. '' Rabbim, sen herşeyi bilen, gorensin. Yarattığın kullarından bazıları üzerimde güçlerini haksızca tecelli ettirdiler. Senin gücün herşeye yeter. Sen de o zalimler üzerinde gücünü tecelli ettir, hakkımı bu dünyada adaletinle onlardan al YaRabbim. Amin ''

Abdo
Abdo @Misafir - 3 hafta Önce

Hadi anlatın yanan ürünleri hadi anlatın kurudan niçin fazla ürün aldınız hadi anlatın neden genel müdürlük tıklım tıklım dolu hadi anlatın koltukları kime verdiniz hadi anlatın 1 kg tohum üretmenin birini makam aracıyla nasil göreve baslattiginizi hadi anlatın şu ürünlerini bitkisel üretimde gorevlendirdiginizi hadi anlatın ölen hayvanları hadi anlatın adamına göre cezalar uyguladığınız hadi anlatın kurumun kahrını çeken 50 kişiyi bir odaya taktığınız hadi anlatın kimlere nasil torpilli lojman verdiğinizi ilahiyatcisi acik öğretim mezunlarının zamanında ulaşamadığı okullardan mezunlar üzerindeki uygulamalardan aldıkları zevki hadi anlatın büroda oturan birinin şube müdürünün kadar nasil maaş aldığını........

Dua
Dua @Misafir - 3 hafta Önce

VAllahi çok güzel duaymış. Bende amin derim.... Yeni göreve başlayacak genel müdürün brifing alırken dikkat etmesi lazım tigemde. Muhtemelen etrafına sokulan bir iki kişi kendini kurtarmak için bütün suçu başkalarının üstüne atar.. Gambaz düzenini kurana aman dikkat...

Misafir
Misafir - 3 hafta Önce

Tigem de sayin şanlı yani kaymakamın dısardan getirdiği koltuğa yapışmış adamları ile sayın ışikgecenin liyakatsiz atamaları değiş mekiği sürece gelenin isi çok zor. Personel gideri doğruysa % 40 lar civarında imiş. Zaten kuru ziraat alanlarından sulu tarım alanlarından daha fazla ürün alan vb ekip hala işbaşında sanirim bunlar irdelenmeli. Okeyci arkadaşlar varsa okey atmismi hatta hayatında 1 kilo tohum hazirlamamis sahilde çalışmış torpille mdr vk olmus muduremiz gibi liyakatli arkadaşlar bence yeniden değerlendirilmeli tabi bunlar duyum

Burhan Demirok
Burhan Demirok - 3 hafta Önce

Düzgün adam kardeşim.
Herkese eşit mesafede.
Şahsıma hiç de faydası olmaz. Tanımaz.

Kimsenin tahammülü kalmadı.
Kimsenin tahammülü kalmadı. @Burhan Demirok - 3 hafta Önce

Burhan Demirok Fetö ve önceki şu anda hala görevde bulunan yönetici ekibinin tayfasından değil.
Yeni birilerini gelecekse niye olmasın. Segebeye Abdullah Vural geldi. Özgür ün rüzgarına kapıldı. Kibirden kendini beğenmişlikten burnunu havada tutacam diye az kalsın geriye devrilecek.
Özgür abisi ve tayfasıyla yeni başkanının bakanlığın altını oyacaklar. Yapmacık görüntü hareketler.

Gardırop fuat
Gardırop fuat @Burhan Demirok - 3 hafta Önce

Recep Bülbülses ünlü,
Polatlı il,
Burhan Demirokta bi genel müdür olamadı.
Zaten yorumun beğenmeme sayısını da dikkatinize sunuyorum.

doğrucu davud
doğrucu davud - 3 hafta Önce

temcit pilavı gibi, yine eskiler. yok mu mu ülkede yeni yöneticiler. yönetimin üç beş kişi içinde dolaşması vesayet değil mi?

Faruk Fıratoğlu
Faruk Fıratoğlu - 3 hafta Önce

Hemde Tigem e.
Bakanda yapsanız bana bir kârı/zararı yok.
Siz bilirsiniz.
Kendi düşen ağlamaz....

Personel
Personel - 3 hafta Önce

Faruk firatoglu bu ne hirs yeter ..bu kadarida fazla..bakanligin en durali yine piyasada..ah bu bakanlik ..hic akillanmayacak..hayirlisi olsun..uzaktan izliyoruz olup biteni..sonucta umalimda bakanlik bir duzene girsin..ciftciye hizmette son surat iyiye gitsin.ulke tarimi gelissin..ama kafa ayni olunca degisen bir sey yok..bu isimleri gorunce tarimda sahlanis baska bahara kaldi diyor insan..bakanlikta en dogru isim pakdil oldu..gerisi angarya..

Hayri
Hayri - 3 hafta Önce

Tigemde marketçinin dağıttığı
Makamlardaki boş bayan ve benzerleri ne olacak.
Görevden haksızca 'alınanların
Hakları ne olacak.


banner151