Tarım Bakanlığında olağanüstü gübre toplantısı!

Tarım ve Orman Bakanlığında dün gübreyle ilgili geniş katılımlı bir toplantı yapılırken, toplantıda çiftçinin girdi maliyetlerinin düşürülmesiyle ilgili henüz somut bir karar alınmadı.

Tarım Bakanlığında olağanüstü gübre toplantısı!
banner200

ÖZEL HABER / Gübre fiyatlarının önlenemeyen yükselişi devam ederken, dün Tarım ve Orman Bakanlığında Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’nin başkanlığında kapsamlı bir gübre toplantısı yapıldı. Toplantıya Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından, Ticaret Bakanlığından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından, Hazine ve Maliye Bakanlığından üst düzey yöneticiler ile önde gelen gübre firma temsilcileri katıldı.

ÇİFTÇİNİN DESTEKLENMESİYLE İLGİLİ HENÜZ SOMUT BİR KARAR ALINMADI

Alınan bilgilere göre, toplantıda dünyadaki ve Türkiye’deki fiyat hareketlilikleri masaya yatırılırken, çiftçinin girdi maliyetlerinin düşürülmesi konusunda henüz somut bir çerçeve kararın alınmadığı kaydedildi. Gübreyle ilgili ilgili Bakanlıklar ve gübre firmaları arasındaki toplantıların devam edeceği ve alınacak kararlarında kamuoyu ile paylaşılacağı belirtiliyor. 

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 hafta Önce

Toplantıda yılda yaklaşık 7 milyon ton gübre kullanan çiftçileri temsilen kimse var mı? Bu işler şovla, reklamla olmaz. Ben sahada calışan birisiyim. Bir çok köye gidiyorum. Bu işin şakası yok. Bakın güneydoğu bölgesinde hububat ekilişlerinin yerini nohut ve mercimek alıyor bu sene. Ayçiçeği ekiminde patlama yaşanacak. Sebebi gübre fiyatları. Üretici daha az gübre isteyen ürünlere yöneliyor.. Ürünlere uygulanan fark ödemesi destekleri kaldırılmalı, yerine girdilere destek verilmeli. Üreticinin ekimi yaptıktan ortalama 15 ay sonra ödenen primi bekleyecek hali yok.

Fettah
Fettah - 2 hafta Önce

Kendin pişir, kendin ye, dış güçler olmaz olsun.

araz silvan
araz silvan @Fettah - 1 hafta Önce

akp den cengiz inşaatı rahatlatacak karar çıkar..biz bu çeteleri beslemekle yükümlüyüz..

Arif meriç
Arif meriç - 1 hafta Önce

Gübre fabrikalarını kapatırken dusuncektiniz. Ileri göremeyen siyasetcilerin yapacağı bu olur ..danismanlari para almaktan baska ne ise yarar.

Ali dag
Ali dag - 2 hafta Önce

Koca bir yaz geçti cifciler olarak girdi maliyetlerinden dolayı opulmedik yerimiz kalmadı yaz ayı bitti uretipte sattığımız hiç bir üründen kar etmedik varın şimdi borçları siz ödeyin

Son reçber
Son reçber - 2 hafta Önce

Çiftçinin ekmesine gerek yok. İthalat yeter artık.

yemin ediyorum kullanmam
yemin ediyorum kullanmam - 1 hafta Önce

olduğu kadar olsun bu fiyata gübre almam ...istediniz kadar zam yapın ..

Gübre
Gübre - 1 hafta Önce

150 bin dolarimiz olsa epey gübre alabilirdik....

Agah var
Agah var - 1 hafta Önce

Sonunda gene zam gelir bu iş bitti türkiyede yaşasın ithalat


banner151

banner251