Tarım Bakanlığında kim görevden alındı kim nereye atandı? 

Tarım ve Orman Bakanlığı ile ilgili atama kararları bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün abisi görevden alınırken, bu görevden alma geç kalınmış bir karar olarak değerlendiriliyor. 

Tarım Bakanlığında kim görevden alındı kim nereye atandı? 
banner200

ÖZEL HABRE / Tarım ve Orman Bakanlığında atama kararları bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Tarım Reformu Genel Müdürü görevden alınırken, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcılığına atama yapıldı. Kars ve Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürlüklerine yeni atama yapılırken, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünde de görevden almalar ve atamalar gerçekleştirildi. Yayınlanan atama kararlarında görev süresi dolan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey de yeniden TİGEM Yönetim Kurulu’na atandı. 

TİGEM YÖNETİM KURULUNA ATAMA

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’in TİGEM’de yönetim kurulu üyeliği görev süresi geçtiğimiz aylarda dolmuştu. Bugünkü atama kararı ile Karacabey, yeniden TİGEM Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.

ESKİ BAKANIN KARDEŞİ GÖREVDEN ALINDI 

Eski Bakanlardan Faruk Özlü’nün abisi Hasan Özlü, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü görevinden alındı. Hasan Özlü’nün görevden alınması, geç kalınmış bir karar olarak değerlendiriliyor. 

VEKALETEN GÖREV YAPAN GENEL MÜDÜR YARDIMCISININ ATAMASI YAPILDI

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcılığını uzun bir süredir vekaleten yürüten Mehmet Nuri Yılmaz’ın da bugünkü kararla ataması yapılmış oldu.  

KARS TARIM İL MÜDÜRÜ ÇANKIRI’YA ATANDI

Geçtiğimiz aylarda Bakanlığın kararı ile Kars Tarım ve Orman İl Müdürü Hüseyin Düzgün, Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürü olarak atanmıştı. Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne ise İbrahim Altıntaş getirilmişti. Söz konusu atamaların kararnamesi ise bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. 

ÇAYKUR’DA GÖREVDEN ALMA VE ATAMALAR YAPILDI

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünde, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyesi Süleyman Pınarbaş görevden alınırken, Genel Müdür Yardımcılıklarına ise Zeki Karaoğlu ve Erdinç Hatinoğlu atandı. 

BÖLGE MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI 

XII. Bölge Müdürü Almet Usta görevden alındı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 7 ay Önce

Nerde miadı dolmuş, g@tünün salgısını tutamayan var, tigem gönderiyorlar, 15.000 lira maaş alsın diye... Bill gatesin bi atın önce bakanlıktan...

Hayırlı olsun
Hayırlı olsun - 7 ay Önce

Kuzeybatıdan esen, genellikle soğuk, bazen fırtına niteliğindeki yeni atanacak bakan hayırlı uğurlu olsun.

ayhan river
ayhan river - 7 ay Önce

arkadaslar Tarım Reformuna Arazinin tozuna yuta yuta , çiftçinin derdini dinleye dinleye yetişmiş tarım sektörünün yoğun olduğu bölgede üretme istasyonlarında çalışmış tarım il müdürlüğü yapmış kariyeri sağlam laftan çok icraat yapmış iyi bir teknik adam lazım Tarımda Reform yapmak için lider ruhlu bir genel müdüre ihtiyaç var. bu benim şahsi görüşüm. herkese saygım sonsuz

ayhan river
ayhan river - 7 ay Önce

giden genel müdür kuruma ne kadar irtifa kazandırdı. bunu ölçmek lazım.

Osman YILDIZ
Osman YILDIZ - 7 ay Önce

Bakanlıga teşekur ederiz ülkemizin insanlığımızın kalkınmasını istiyorsa bakanlik buralarda yanlış giden bişeler var biz üretmek kalkınmak istiyoruz lütfen bizj bulsun bakanlık elımizde tutsun biz şehit ailesiyiz .

LİYAKAT
LİYAKAT - 6 ay Önce

Kim gelirse gelsin, bu bakanlıkta Tarım Reformuna GÜRSEL KÜSEK gelmedikten sonra farketmez. bürokratlık ve teknik yeterlilikte o çapta birini daha bulamazlar.

banner151

banner251