Tarım Bakanlığında gizemli görüşme! Kamuoyundan ve çiftçiden saklandı!

Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin Yönetim Kurulu, yıllar sonra Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşürken, bu görüşmenin kamuoyundan ve çiftçiden saklanması dikkat çekti. Diğer yandan gizemli görüşmenin Poyraz'ın görevden alınmasının beklendiği bir dönemde yapılması da anlamlı bulundu.

Tarım Bakanlığında gizemli görüşme! Kamuoyundan ve çiftçiden saklandı!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün Tarım Kredi Kooperatiflerinin Yönetim Kurulu üyeleri ve hukuksuz genel müdür Fahrettin Poyraz ile bir görüşme yaptı. Ancak görüşme ile ilgili ne Tarım ve Orman Bakanlığından ne de Tarım Kredi Kooperatiflerinden resmi bir açıklama yapılmayarak sır gibi saklanması dikkat çekti. Resmi açıklama yapılmadığı gibi görüşmeyle ilgili Pakdemirli’nin, Poyraz’ın ve Tarım Kredi Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kaçır’ın sosyal medya hesaplarından hiçbir paylaşımda bulunmaması, yapılan görüşmeyi daha da gizemli hale getirdi. Kamuoyu gizemli görüşmeden, yönetim kurulu üyelerinin kendi yakın çevresine göstermek için whatsapp gruplarından yaptıkları paylaşımlardan haberdar oldu. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün akşamüstü Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kaçır ve beraberinde yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Kabulde hukuksuz genel müdür Fahrettin Poyraz da hazır bulundu. 

BAKAN İLK KEZ YÖNETİM KURULUNU MUHATAP ALDI! 

Bakan Pakdemirli’nin bugüne kadar ilk kez Genel Müdürü değil de Yönetim Kurulunu muhatap alarak görüşmesi dikkat çekerken, bu görüşme Tarım Kredi Kooperatiflerinde asıl patronun Genel Müdür değil Yönetim Kurulu olduğunu ve bunu da Bakan Pakdemirli’nin yeni yeni idrak etmeye başladığını ortaya koydu.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ÇOK MEMNUN OLDU! 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin asıl patronu olmalarına rağmen bugüne kadar Bakan Pakdemirli tarafından hiçbir şekilde muhatap alınmayan yönetim kurulu üyeleri dünkü görüşmeden çok memnun kaldılar. Bu memnuniyetlerini de her biri whatsapp durumunda paylaşarak gösterdiler. 

KAMUOYU GİZEMLİ GÖRÜŞMEYİ BU PAYLAŞIMLARDAN ÖĞRENDİ! 

Tarım Kredi ortakları ve çalışanları, Bakan Pakdemirli ile yapılan gizemli görüşmeyi, Tarım Kredi Yönetim Kurulu üyelerinin whatsapp durumlarından yaptıkları paylaşımlardan haberdar olurken, bu paylaşımlar yapılmamış olsaydı kimsenin bu görüşmeden haberi olmayacaktı. 

GÖRÜŞME FAHRETTİN POYRAZ İÇİN BİR YIKIM OLDU! 

Bugüne kadar personel statüsünde olmasına rağmen ancak kendisini Tarım Kredi Kooperatiflerinin patronuymuş gibi gösteren Poyraz için bu görüşme bir yıkım oldu. Kendisinin değil de Yönetim Kurulunun muhatap alınmasından aşırı derecede rahatsız olan Poyraz, Pakdemirli ile görüşmeyi kendi sosyal medya hesabından paylaşmadığı gibi Tarım Kredi Kooperatiflerinin hesaplarından da hiçbir paylaşım yapılmadı. Yine Tarım Kredi’nin web sayfasından da görüşmeyle ilgili hiçbir bilgi verilmedi. 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI KAÇIR DA HİÇ BİR PAYLAŞIM YAPMADI

Tarım Kredi’nin asıl patronu olan Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kaçır da sosyal medya hesaplarını aktif kullanmasına rağmen, dünkü Bakan Pakdemirli ile ilgili yapılan görüşme ile ilgili hiçbir paylaşım yapmaması anlamlı bulundu. 

TARIM KREDİ’NİN ASIL PATRONU YÖNETİM KURULU

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatiflerinin asıl patronu ortakların oyu ile seçilerek göreve gelen Yönetim Kurulu üyeleridir. Genel Müdür ise Yönetim Kurulu üyelerinin atadığı bir personeldir. 1581 kanuna göre Yönetim Kurulu üyelerinin çok büyük yetkileri bulunmasına rağmen, yönetim kurulu üyelerinin atadıkları personel statüsündeki Genel Müdür karşısında pasif bir görüntü vermesi çiftçi kuruluşuna büyük zararlar verirken, Tarım Kredi Kooperatiflerinin de çiftçiye değil atanmış personellerin çıkarlarına hizmet etmesine neden oluyor.  

BAKAN PAKDEMİRLİ DE GÖRÜŞMEYİ PAYLAŞMADI
Hukuksuz genel müdür Fahrettin Poyraz, kendisinin değil de Yönetim Kurulunun muhatap alınarak görüşmenin yapılmasından dolayı hiçbir paylaşımda bulunmazken, Bakan Pakdemirli’nin de dünkü görüşmeyle ilgili hiçbir paylaşımda bulunmaması dikkat çekti. Pakdemirli’nin, aynı gün Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin ile yaptığı görüşme ile ilgili Bakanlığın sosyal medya hesaplarından paylaşım yapılırken, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin Yönetim Kurulu üyeleri ile yapılan görüşmeyle ilgili hiçbir paylaşım yapılmaması görüşmeyi daha da gizemli hale getirdi. 

POYRAZ’IN KOLTUĞU SALLANTIDA! PARAVAN ŞİRKETLERLE KİRLİ VE GİZEMLİ İLİŞKİLERİ ORTAYA ÇIKMIŞTI!

Hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın, görev yaptığı 4 yıllık süreçte çiftçiye dokunacak bir çalışma ortaya koyamaması ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin imkanlarını tamamen kendi çıkar ve menfaatine kullandığına yönelik ortaya çıkan kirli ve şaibeli işler, Poyraz’a karşı tepkileri artırırken, her an görevden alınması bekleniyor. Poyraz, koltuğunu korumak için çıkar çevrelerini devreye sokarken, artık çıkar çevrelerinin de Poyraz’ı koruyacak durumlarının kalmadığı kaydediliyor. 

 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2022, 16:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasim
Hasim - 4 ay Önce

Koltuk çoktan gitgide yem verdikleri nemalandırdiklari kişi ve gruplar destek çıkıyor çok az kaldı.
Hiç bir şeye ses çıkarmayan Bölge Müdürlerinide hesap sorulacak

G
G @Hasim - 4 ay Önce

Solemistik gittiklerini tarımdanhaberede teşekkürler doğruları aktardıkları için

Yönetim kurulu
Yönetim kurulu @Hasim - 4 ay Önce

Yakında seçim yapılacak kactane adaydan adli sicil kaydı isteniyor bu kasalar kimlere emanet ediliyor dikkat edin bir çok kooperatif tehlike altında kasa anahtarları hükümlü Baskanlarda aman dikkat gebelmudurluk acilen bilgilendirme yayınlamali..

1995 teki Tarım Kredi yolsuzluk
1995 teki Tarım Kredi yolsuzluk @Hasim - 4 ay Önce

Link burada https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/tarim-kredide-vurgun-yasak-dinlemedi-5379171

Ya Allah Bismillah Gittiler inşallah
Ya Allah Bismillah Gittiler inşallah - 4 ay Önce

Bunun Okuyan ilgili GN MDR tanıyan merkez Birliği dekiler, iştirakler gitmez denilenlerin hepsi gitti çok şükür bir siz kaldınız sizde şimdi gidiyorsunuz sizlere acaba partide ve başka yerlerde görevler verirler mi acaba. Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Beni çok güldürdün, gitmez diyenler görüşeceği inşAllah Kaderin üstünde Kader vardır. Pes eden kafirdir.

Gücü yetmez
Gücü yetmez - 4 ay Önce

Göreceğiz bekle sende gideceksin inşAllah ya la ka

Hep Ayni
Hep Ayni - 4 ay Önce

Merkez Birliği yönetim kurulu üyeleri Genel kurul listesini hazırlayan seçimlerini sağlayan Genel Müdür ve Bu Genel kurulu tastik eden Tarım Bakanlığı Beraber güzel bir poz vermişler ne diyelim

Gücü yetmez
Gücü yetmez - 4 ay Önce

Kimseye bir şey olacağını sanmıyorum. Yönetim Genel Müdür tarafından seçtirilmiş, görev dağılımı bile kendilerince yapılmış kişilerdir. İstifaları istenildiği an işleme konulur. 20 bin lira karşılığı gelen her evrakı imzalamayı iş sanmaktadırlar. İştiraklere bir kaç yakınlarını da işe aldırmaları yeter de artar bile. Genel Müdür'ün görevden alınması Külliye kararı ile olur, Bakan'ın gücünün üstündedir.

Ersöz
Ersöz - 4 ay Önce

Tarım Bakanlığı ve tarımda büyük bir aktör olan tarım kredi arasında şahıslar kaynaklı uyumsuzluk var. Bu ise çiftçiye, tarıma zarar veriyor. Sayın Cumhurbaşkanı artık bu gidişata dur demelidir.

Karar
Karar - 4 ay Önce

Genel Müdür bu görüşmeye katılmayacaksınız deseydi, hiçbiri gidemezdi. Gideninde gördüğüm lüzum üzerine diye başlayan dilekçesi işleme konulurdu. Cumhurbaşkanı talimatından başkasıyla görevden alma olamaz. Denetleme Kurulu raporu bile iş yapmaz. Görevden alınacağını sanmıyorum.

Komikkk
Komikkk - 4 ay Önce

Sn poyraz bakan önünde medyaya küçük düşmek istememiş. Kendisinin atadığı YK başkanı daha üst pozisyonda olduğu için zoruna gitmiş ondan paylaşmamis.


banner151