Tarım Bakanlığında genel müdürlük yarışı! 

Tarım ve Orman Bakanlığında Bakanın değişmesiyle birlikte genel müdürlük yarışı başladı. Hayvancılık Genel Müdürü görevden alınırken, önümüzdeki günlerde diğer genel müdürlüklerde de değişimler bekleniyor. Geçmişte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınan isimlerin bile yeni dönemde yeniden koltuk kapma yarışına girmesi dikkat çekiyor.

Tarım Bakanlığında genel müdürlük yarışı! 
banner282

Tarım ve Ormana Bakanı Vahit Kirişçi, çalışacağı kadroya yönelik çalışmaları tamamladığı ve önümüzdeki günlerde Bakanlıkta hızlı bir değişime gidilmesi bekleniyor. Merkez birimlerinin yanı sıra ilgili kuruluşlarda da değişim beklenirken, bu değişimden nasibini alabilmek için bürokratlar arasında da genel bir yarış başladı. Hem Genel Müdür olmak hem de 6400 ek gösterge hakkını elde etmek için birçok bürokratın siyasi bağlantılarını harekete geçirmesi dikkat çekiyor.

SADECE 6400 EK GÖSTERGE İÇİN GENEL MÜDÜR OLMAK İSTEYENLER VAR!

Yapılacak atamalarda liyakata dikkat edilmesi beklenirken, siyasi bağlantıları kuvvetli olan bürokratların sadece 6400 ek gösterge hakkını elde edebilmek için Bakanın üstünde baskı kurmalarından ise endişe ediliyor. 

CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN GÖREVDEN ALINANLAR BİLE BİLE YENİDEN GENEL MÜDÜR OLMAK İSTİYOR!

Bakanlıktaki Genel Müdür olma yarışı öyle bir hal aldı ki geçmişte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden el çektirilen isimlerin bile yeniden genel müdür olabilmek için ciddi lobi faaliyetinde bulunmaları dikkat çekiyor.

TİGEM'İN TALİPLİSİ ÇOK!

Özellikle TİGEM Genel Müdürlüğünü vekaleten yürüten Sait Kocabay’ın atamasının bugüne kadar yapılmaması bu kurumda değişim beklentisini artırırken, Genel Müdürlük için de bir çok taliplisi bulunuyor. Öyle ki geçmişte bulundukları görevlerde iyi bir imtihan vermeyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınan kişiler bile TİGEM’e genel müdür olabilmek için bütün siyasi çevrelerini harekete geçirdiği kaydediliyor. 

VAHİT KİRİŞÇİ LİYAKATI MI DİKKATE ALACAK SİYASİ BASKILARI MI?

Böylesine bir yarışın içinde Bakan Vahit Kirişçi’nin çalışma ekibini kurarken, liyakat kriterine uyup uymayacağı da yapılacak atamalarda ortaya çıkacak. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2022, 19:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kibir olmasın
Kibir olmasın - 2 ay Önce

İzmir müdürü kibirden çatlayacak. Çatlamadan gitse bari.

Kurtcebealptemocin
Kurtcebealptemocin @Kibir olmasın - 2 ay Önce

Kibir abidesi İzmir İl müdürünün Antalya da ki kankaları da kibirden yana ondan geri kalmaz.. Sayın Bakan tarımın başkenti Antalya da acilen temizlik yapmalı.

Reis
Reis @Kibir olmasın - 2 ay Önce

Fuat Fikret baba personel genel müdürü olursa vAllahide billahide fetoslar bırakın bakanlığa girmeyi Eskişehir yolundan geçemezler. Ver yetkiyi gör etkiyi.

Kibirli
Kibirli @Kibir olmasın - 2 ay Önce

az kaldı yakında çatlar...

Korkaklardan korkuyorlar
Korkaklardan korkuyorlar @Kibir olmasın - 2 ay Önce

Kibirli tiplerden Allah korusun. Başarılı olanlar göreve devam etsin. Genel müdür yardımcıları pek hevesli:) Fuat Fikret bey Personel genel müdürü olsun. Zor adamdır ama devletin adamıdır. Bağımsızdır. Paralel cakallara yüz vermez.

Kankaları Ne Olacak?
Kankaları Ne Olacak? @Kibir olmasın - 2 ay Önce

Onu gönderip Antalya'daki kankalarını bırakmak olmaz, hep beraber inşAllah!!!

Çatlasın Ellemen..!!
Çatlasın Ellemen..!! @Kibir olmasın - 2 ay Önce

Çatlasın da bıldır ki hurmalar nelermiş görelim, etrafa saçılınca....!

Ali Veli
Ali Veli - 2 ay Önce

Kurumların en değerli varlığı, sermayesi insan kaynağıdır. Tigem son yıllarda bozuk para harcar gibi tüketiyor kaynağını. Bunun hesabı sorulmalıdır ki inşAllah sorulacaktır. Çalışanlar kurumların değeridir düşmanı değil. Hata, noksan, eksiklik arayan dediğim dedik çaldığım düdük zihniyeti duvara toslatır. Yüzüne bakamaz olursunuz insanların makam elinizden gidince.. Çöpten ekmek toplayan insanların olduğu bir ülkede size emanet edilen kurumları ego tatmini için kullandirmazlar bunuda göreceğiz inşAllah...

Misafir
Misafir @Ali Veli - 2 ay Önce

Kesinlikle sorulacak en kısa zamanda...

Ali
Ali @Ali Veli - 2 ay Önce

İşletmelerin tozunu yutmuş ahırın pisliğini cekmis tarlada çamur görmüş riskleri sırtında taşımış çoluğunu çocuğunu ihmal etmiş adamlar bir odaya takılmış 50 kişi. Dışarıdan gelmis acikogretim bitirmiş klimalı odadan çıkmamış. Eti kasaptan ekmeği sofrada görmüş adamlar yonetici yapılmış. Allah aşkına bu kurumda kac kisi var tarımsal eğitim almış. Ama 3 katı başka eğitimli personel var bunların ürettiğini kayda alan. Bilerek personel eğitim dengesi bozuldu. Kurumda huzursuzluk çıkarıldı. Gelecek adam burayı bir şey sanıyor. Kurum borçlu. Personel yönetimi negatif.

ÜLKE SEVDALISI
ÜLKE SEVDALISI - 2 ay Önce

TİGEM de Şu anda bulunan yönetim de çok mu başarılı!
520 milyon bankalara borcu olan, işletmelerin çoğunda başta brucella olmak üzere salgın hastalıklarla boğuşan, tohumculukta ise orjinal tohum çeşitliliği ve safiyetini kaybetmiş TİGEM var…

Yapılacak İş Belli
Yapılacak İş Belli - 2 ay Önce

Bekir Pakdemirli genel müdürler hangileri ise hepsi görevden alınmalı. Onlar kendilerini iyi biliyor. Küçük bir araştırma ile makam da bu bilgilere çok kolay ulaşabilir. Pakdemirli’nin izleri bu bakanlıktan tamamen silinmeli. Yoksa hiçbir şey değişmeyecek.

Yunus
Yunus - 2 ay Önce

Bakan bey agir davraniyor pakdemirlinin ekibi alinmali oncelikle sonra liyakata bakilarak yolsuzluk ve saibeye karismamis kisilerin atamasi yapilmasi gerekir

Serbest Kürsü;
Serbest Kürsü; - 2 ay Önce

Öncelikle eski yöneticilerden Genel Müdür atanmamalı. Atananların da dar alanda 3 - 5 kişi ile çalışmasına müsade edilmemeli. Mümkünse 35 50 yaş arasında kurum içinden herkesi kucaklayan olmalı.
Eski yöneticilerden akil insanlar heyeti oluşturulmalıdır. Bakanlıkta yapılan/yapılacak iş ve işlemler üst düzeyde şeffaf bir şekilde bu akil eski yöneticilerden oluşan heyette konuşulup şekillendirilmesi sağlanmalı....

beyaz
beyaz @Serbest Kürsü; - 2 ay Önce

Öncelikle eski yöneticilerden Genel Müdür atanmamalı demişsiniz doğru ama geçmişte görevden alınanlardan gerçekten işi bilen gerçek idareciler buda parmakla sayılıdır tekrar görev başına getirilmelidir

Bakanlik çalışanı
Bakanlik çalışanı - 2 ay Önce

Yalniz şöyle bi sıkıntı var.
Koltuk sayisi az , talipli çok.
Nasil yapacaz, müzik calip da müzik susunca koltuğu kim kaparsa mi yapacaz

Sınavla Atanmış İlçe Müdürü
Sınavla Atanmış İlçe Müdürü @Bakanlik çalışanı - 2 ay Önce

ADININ ÖNÜNDE PROF DAHİ YAZSA SINAVSIZ HİÇ KİMSE ATANM-MA-LIDIR. O KATMERLİ TORPİLLERE SAHİP OLANLARI O ZAMAN GÖRÜRSÜNÜZ NE KADAR KALIN KAFALI OLDUKLARINI...

Personel
Personel - 2 ay Önce

Önüne gelen tigem e geldi. Kurum dışından her kademede yonetici dolu. Kimisi acikogretim mezunu, kimi ilahiyatci, kimi bedenci, kimi sosyolog...... kurumun sistemini bozdular. Ankarada kadrolu personel kadar nrdeyse taşeron dolu hepsi masa başında oturuyor. Kurum borç lu çalışan sistem bozuk. Kim gelirse etrafını sararlar sen ben bizim kız.

Gerçeği gormeli
Gerçeği gormeli @Personel - 2 ay Önce

Malesef dogru diyorsun. Yönetime gelen kendi dairesinde ki personelin çoğuna unvan verdi uymayanlari müdürlük ismi değiştirip kadro verdiler. Hatta yangından mal kaçırır gibi bakan degisti 3 gün sonra bir sürü atama yapilmis

Misafir
Misafir @Personel - 2 ay Önce

Şu gerçeğin görülmesi lazım. Tigeme en büyük darbeyi dışarıdan gelen değil içeride fırsat kollyarak, üst kademelere çıkınca kişisel kin, garez,benim adamım, benim adamım değil mantığıyla yöneticilik yapanlar vuruyor. İnsanların başka bir kurumdan tigeme gelmesi suç değil. Zararı icerde olanlar veriyor sonra da kendilerini kurtarmak için dışarıdan gelenlere atıyor..