Tarım Bakanlığında FETÖ’cüler hala hakim mi?

Aydınlık Gazetesi yazarı Hakan Topkurulu, tarımda yaşanan sorunlara dikkat çekerek, “Tarımda yaşananlar FETÖ’cüler için bulunmaz bir fırsat veriyor. Tarım ve Orman Bakanlığında kim hakim? Orada Türkiye’ye tuzak kuranlar hala var mı?” diye sordu. 

Tarım Bakanlığında FETÖ’cüler hala hakim mi?
banner282

Aydınlık Gazetesi yazarı Hakan Topkurulu, bugünkü ‘Tarım Bakanlığı kimin elinde?’ başlıklı köşe yazısında tarımda yaşanan sorunlara dikkat çekerek, yaşanan sorunların Bakan Pakdemirli’ye tam olarak aktarılmadığı yönünde kendisinde bir kanı oluştuğunu belirtti. 

AYDINLIK GAZETESİ YAZARI HAKAN TOPKURULU

AMERİKANCI TARİKAT KRİPTO FETÖ'CÜLER VAR MI DİYE DÜŞÜNMEMEK ELDE DEĞİL!

“Bu yazının başlığı yanlış anlaşılmaması için açıklama gerektiriyor. Ben Tarım ve Orman Bakanı Sn. Pakdemirli’nin bakanlık içinde yaptığı uygulamalar ile hatalara yol açıyor demiyorum. Tarım ve Orman Bakanı meslekten gelen biri değil de demiyorum. Ancak bana ulaşıp sorunlarını aktaranlardan ve biraz çevreme baktığımda gördüklerimden bazı gerçeklerin Bakan'a ulaştırılmadığı şeklinde bir kanı oluşuyor” değerlendirmesinde bulunan Topkurulu, “Tüm devlet kurumlarını da sardığı gibi, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi stratejik bir bakanlığa da yerleşmemiş olmaları pek mümkün olmadığı için, acaba halen bakanlık içinde Amerikancı tarikat kripto FETÖ’cüler var mı diye düşünmemek elde değil. Çünkü bu kadar feryat figanı duymamak elde değil” dedi. 

TARIMDA YAŞAMANLAR FETÖ'CÜLER İÇİN BULUNMAZ FIRSAT VERİYOR

-Tarımda yaşananların, FETÖ’cüler için bulunmaz bir fırsat verdiğine dikkat çeken Topkurulu, tarımda yaşanan sorunları şöyle sıraladı:

-Gübre fiyatları dolayısı ile çiftçinin 2022 yılı döneminde ya az gübre atacağı yada hiç gübre kullanmayacağı bilgisi veriliyordu. Bunun ne anlama geldiğini açıklamaya bile gerek yok.

-Çiftçi tarafından en çok kullanılan gübre türlerinden olan ürenin dönüm başına maliyetinin geçen yıl 35 TL olmasına rağmen şu anda bu maliyetin dönüm başına 200 TL’nin üzerinde olduğu. 

-Dünyada dönüm başına buğday rekoltesinin 600-800 kg aralığında olmasına rağmen. Türkiye’de bu rekoltenin 2020 yılında 290 kg olduğu.

-Damlama sulamanın bu yıl çok zor olacağı. Nedeninin ise damlama sulama sisteminin her yıl yenilenmesi gerektiği. Geçen yıl bu sisteminin kurulmasının dönüm başı maliyetinin 117 TL iken bu yıl aynı maliyetin dönüm başına 447 TL olduğu.

-Hayvancılıkta yem fiyatları nedeniyle damızlık hayvanların kesime girdiği. Bu rakamın 500 bini geçtiği. (Tarım Bakanlığı'nın bu konuda rakam vermekten kaçındığını belirtti.) 2008 yılında yaşanan buna benzer olayda 1 milyon damızlığın kesilmek zorunda kaldığı. Bunu tekrar yerine koymanın maliyetinin 9.2 milyar dolar olduğu. Bugünkü fiyatlarla 500 bin damızlık kesiminin yerine yeni anaç alınmasının bugün 9 milyar doları geçeceğini söyledi. Damızlık kesiminin halen durmadığını ayrıca belirtti. 

-Çiftçinin biriken banka ve tarım kredi kooperatifi borçları ayrı bir sorun. Son 3 yıldır zarar eden çiftçi, faizli borçlarının değil faizini anaparasını dahi ödeyemiyor” 

Çiftçinin sorunlarının çok fazla olduğunu dile getiren Topkurulu, yazısını şöyle tamamladı: "Sorun HAYAT PAHALILIĞI DEĞİL. SORUN AÇLIK SORUNUNA DOĞRU GİDİYOR. Bizim neslimiz açlık, yokluk yaşamadı. Bir önceki neslimiz, 2. Dünya Savaşı yıllarındaki yokluğu ve yaşananları anlatırdı. Hoş bir seda şeklinde dinledik ekmek karnesi hikâyelerini. Umarım yaşamayız. Tekrar ediyorum. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI'NDA KİM HAKİM? ORADA TÜRKİYE’YE TUZAK KURANLAR HALA VAR MI?” 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gercekci
Gercekci - 4 gün Önce

Tarim bakani en kritik gorevleri yani en stratejik genel mudurlukleri ayse isimli turkcelden getirdigi kocasi gubreci kisiye bagladi. Zaten bu kadini bakanin kendisi once genel mudur sonra bakan yardimcisi yapti bu bir.. Iki genel mudurlerin hepsini genel mudur yardimcilerini bakanin kendisi atadi.. Uc bakan gayet bilincli olarak bunlari yapiyor.. Dort malum sendika ve bakanlik bundan kurtulmadigi surece bu bakanlik fetoden kurtulamaz..beș Abisi fetocu bakan fetoyu temizleyemez aksine illerdeki atamalarin cogu eski fetocu yeni feto sevmeyeni numarasi yapanlarla doldu tasiyor.. Bunu bilmeyen yok.. Alti bakan ve etrafina biriktirdigi surekasi bakanligi bilerek ve isteyerek yonetiyor.. Yonetimde sorun varsa yonetimde fetoler kol geziyorsa sayin bakana ve etrafindaki ve getirdiklerine bakilsin derim.. Nokta..

Misafir
Misafir - 5 gün Önce

İnsanların eğitim amacı nedir? Eğitim aldığı konuda vatana millete hizmet vermektir. Ama bakiyorsun eğitim amacı tarim olmayanların tarim bakanligindaki amacı nedir?
Hadi şimdi yorumun altını doldurun eğitim amacınız ve bakanliktaki amacınız ne :)

Durum şudur
Durum şudur @Misafir - 4 gün Önce

Tarım Bakanlığı nda fetö maklubesine kaşık sallamislarin tipik cümlesi şudur "Tarım bakanlığı önemsiz dandik bir bakanlık, diğer kilit bakanliklar dururken ne işleri var burada? Bu bakanlıkta vardı ama azdı..." Zaten alayı kendilerinin aslının milli görüşçü, ülkücü... olduğu algısını oturttu bile! Geçmiş ola!
Bu tipleri tanimasak inanacağız. Bence artik ülke gündemi acisindan daTarımda Fetö Operasyonu için zaman aşımı oldu bile. Yedikleri içtikleri gezdikleri aldıkları kadrolari oturmaya devam ettikleri kâr kaldı.
Ha birde şu var! Bunları alsalar ne olacaktı? Bunların laciverti kadroları atayacaklardi.

kim yargılayacak
kim yargılayacak @Misafir - 5 gün Önce

fetönün başı

Murat
Murat @Misafir - 5 gün Önce

Aman kulliyede tarim bakanligina ait atama yazilari caliniyor kulliyeye kadar dayanmis bunlarin baglantisi aman dikkat kulliye atamasi bekleyenler yazilarinizi takip edin hirsiz varr...

Devrim
Devrim - 5 gün Önce

Kimse kafasını kuma gömmesin Malum sendikamsı yapı!

sunset rider
sunset rider - 4 gün Önce

şu anda hakimler ama hepsi defolup gidecekler. az kaldı.

kocaeli
kocaeli - 3 gün Önce

kocaelide fetö den açığa alınan ... şuan il müdür yardımcısı

Üç Maymun
Üç Maymun @kocaeli - 3 gün Önce

Bunları kimin koruduğunu herkes biliyor ama birileri hala o malum yapı ile dirsek temasından vazgeçmiyor. İnlerine girilir insAllah

Xyz
Xyz - 5 gün Önce

Akıl hocanız, Perinçek ve surekasi ise burnunuz .oktan kurtulmaz.

İnsanın geçmişi
İnsanın geçmişi - 3 gün Önce

Tarım Bakanlığı Fethullah Gülenin dizinin dibinden/kasetlerinden egitim alanlarla doludur. Tarım Bakanlığı fetö nün en güçlü olduğu yerdir. O kadar çok olduğunu için temizlenemez. Gücünüde yitirmez. Atananlara bakın 15 temmuzdan hemen sonrasında görevden alınmaları kesin/bariz fetöcülerdi. Ne oldu akladılar /atadılar.

has
has - 5 gün Önce

ASLINDA BÖYLE DÜŞÜNMEK ÜÇÜN EN SON UYGULAMAYA BAKMAKTA FAYDA VAR. SON KULLANMA TARİHİ GELEN GIDALARIN DAR GELİRLİLERE VERİLMESİ, EYYY GIDA KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ALLAH RIZASI İÇİN NE DEMEK ASLINDA SON KULLANMA TARİHİ GELMİŞ ÜRÜNLER TÜKETİLEBİLİR. SİZ KİME HİZMET EDİYORSUNUZ. MADEM GIDA TÜKETİLEBİLECEKSE NEDEN SON KULLANMA TARİHİ BELİRLENİR. BU KADAR BİLİM İNSANI BOŞUNA MI UĞRAŞTI. KALDIRIN SON KULLANMA TARİHİNİ. KURU GIDALARDA VE KONSERVELERDE BÖYLE BİR SORUN YOKSA YILLARCA SON KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜN SATAN MARKETLERE KESTİĞİNİZ CEZALARI NASIL İZAH EDECEKSİNİZ. İŞTE TAM DA BU YÜZDEN BENDE SONUNA KADAR İNANIYORUM Kİ TARIM ORMAN BAKANLIĞINDA TEK GÖREVİ TAYYİP ERDOĞAN I ZOR DURUMDA BIRAKMAK OLAN BİRİLERİ VAR VE HALEN BUNLAR EN KRİTİK GÖREVLERDE. SAYIN BAKANIM, LUTFEN BAŞINIZI KALDIRIN DA ETRAFINIZDA KİMLER NE YAPIYOR SİZE NE YAPTIRIYOR BİR BAKIN.....

Güneş varlı
Güneş varlı @has - 3 gün Önce

Fetö niñ arka bahçesi


banner151