Tarım Bakanlığında adamı zorla koltuğa oturttular! 

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile atanmasına rağmen görevine başlamayan ve 3 aydır Genel Müdür statüsünde maaş alan Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Volkan Koç'un, kendisiyle ilgili gündeme gelen haberlerin ardından İzmir'den apar topar dönerek görevine başladığı ortaya çıktı.

Tarım Bakanlığında adamı zorla koltuğa oturttular! 
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile atanmasına rağmen görevine başlamayan ve 3 aydır Genel Müdür statüsünde maaş alan Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Volkan Koç, Milli Gazete’nin haberinin ardından nihayet görevine çağrıldı. Volkan Koç’un Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile atanmasına rağmen görevine başlamaması kamu bürokrasisinde büyük bir skandalı gündeme getirirken, bu durum Bakanlıktaki keyfi ve başıboşluğu da gözler önüne sermişti.  

Görevden alınan Bekir Pakdemirli’nin Türkcell’den getirerek özel kalem müdürlüğünü yapan Volkan Koç, geçtiğimiz Aralık ayında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanlığına atanıken, Koç’un 3 aydır kuruma dahi uğramadığı ve kurumun görevlendirme ile bir başka kişi tarafından yönetildiği ortaya çıkmıştı. Göreve gelmeyerek büyük bir suç işleyen Koç’a Genel Müdür statüsünde de maaş ödeniyordu. 

KAMU BÜROKRASİSİNDE BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Tarım ve Orman Bakanlığının önemli merkez birimlerinin, ülkeye hizmet etmek için değil şahısların özlük hakları için kullanılmaya başlanması bakanlıkta ve kamu bürokrasisinde büyük tepki çekmişti. 

APAR TOPAR GÖREVİNİN BAŞINA DÖNMESİ İSTENDİ 

Tarım Bakanlığında yaşanan ‘Volkan Koç’ skandalının Milli Gazete tarafından gündeme getirilmesi üzerine Bakanlığın apar topar Koç’a görevinin başına dönmesi konusunda çağrı yaptığı ortaya çıktı. 

Volkan Koç, Milli Gazete’nin 18 Mart’ta gündeme getirdiği ‘Tarım Bakanlığı bu skandalla çalkalanıyor’ başlıklı haberinin ardından apar topar İzmir’den dönerek görevine başlarken, Strateji Geliştirme Başkanlığının yöneticilerin isimlerinin bulunduğu web sayfası da hemen güncellendi. Öncesinde Strateji Geliştirme Başkanı olarak Özgür Akif Tel görünürken, haberin ardından yapılan güncelleme ile Volkan Koç ismi yazıldı. 

PAKDEMİRLİ’NİN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNE GEÇTİĞİ KIYAK ATAMA İPTAL EDİLECEK Mİ? 

Görevden alınan Bekir Pakdemirli’nin sadece 6400 ek göstergeden yararlanabilmesi için özel kalem müdürü Volkan Koç’a geçtiği kıyak atama Bakanlıkta liyakat tartışmalarını yeniden gündeme getirirken, yeni Bakan Vahit Kirişçi’nin bu liyakatsiz atama karşısında ne yapacağı merak ediliyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2022, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Hadi tunc gitmeden bakanlik duzelmez

Yapılması gereken
Yapılması gereken @Ahmet - 2 ay Önce

Kalkınma kısmı ile ilgi görüşlerim saklı kalmak kaydıyla, bu akepe de "adalet" olsa 657 de görevine gelmeyen memur için ne yapılması gerektiği bellidir.

Müdür
Müdür @Ahmet - 2 ay Önce

Hadi sadece koltuk peşinden gitti.

eden buldu
eden buldu - 2 ay Önce

ne oldu özgür akif efendi? çok ah aldın sen umarım oturacak bir masaya muhtaç kalırsın. göreve getirdiğin vasıfsızlara da sıra gelecek buna eminim.

...
... @eden buldu - 2 ay Önce

Özgürde bizim Akifte. Ama bu özgür başka kendine has özgür efendi ne özgür olabildi ne Akif.
Tek bildiği insan harcamaktı.
Dışarıya şirin/masum.
Ne kadar elinden tutan destek olan varsa kendi ihtiyacını giderdikten sonra harcamaktadır. Harcamaya devam. Gün ola harman ola....

Kurban olsuna yanit
Kurban olsuna yanit @eden buldu - 2 ay Önce

Siz hala insanlari Özgürlük ve Akiflik üzerinden kategorize etmeye devam edin. Bu kafa sağlıklı değildir. Bir gün gelir aynı kafanın başka bir rengi gelir sizleri kategorize eder. Ki geçmişte bir dönem olmuştur. Sorun bu kafadadir. Sorunun yeri itibarı ile tedavisi yoktur

Hepsi gidecek
Hepsi gidecek @eden buldu - 2 ay Önce

Özgür Akif Tel Bakan Yardımcısı Ayşin Işıkgece’nin bir numaralı adamı. Bakan yardımcısı da bugün yarın görevden alınınca Özgür Akif magmanın dibine kadar gidecek.

Akif e kurban olsun
Akif e kurban olsun @eden buldu - 2 ay Önce

Akif'e kurban olsun. Şu anda özgür'ü destekleyenler Akif'ine sakladığı masumiyete inandı / inanmaya devam ediyor ama kimse saf değil. İyi niyetli herkesi saf sanan özgür.

Etme bulma dünyası dedikleri
Etme bulma dünyası dedikleri - 2 ay Önce

Listedeki iki farklı da siz bulun der gibi olmuş.
Listedeki iki fark ??
Özgür Efendi'nin atadığı görevden aldığı başkanlarda sorgulanmalı / atayanlarda bir sorgulanmalı.

Liyakat
Liyakat - 2 ay Önce

Bakanlıkta bu şekilde hiç bakanlığa gelmeden maaş alan o kadar çok eski daire başkanı genel müdür genel müdür yardımcısı varki. Yüzlerce. Yazık bu devlete.

Aha buraya yazıyorum.
Aha buraya yazıyorum. - 2 ay Önce

Ayyuka çıkmış Fetöcü/ Fetövari örgütçü/Bunların yancısı bunlarla geçmişte iş tutmuşları yönetim ve köşe başlarından ayıklanmadıktan sonra bu bakanlık aynı tas aynı hamam gider.

Üretici
Üretici @Aha buraya yazıyorum. - 2 ay Önce

Kim yapacak bu dediklerini tererüst başıyla boy boy resim cektiren ler mi.

Hayvancılık
Hayvancılık - 2 ay Önce

Hayvancılık genel müdürü Zekeriya erdurmuş gitti diyorlar. Ümit var

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 2 ay Önce

Hakkım varsa yiyenlere haram olsun

Lesya
Lesya - 2 ay Önce

Tarım bakanlığı kendi personelinin 86. Md göre gorevdirmesini tasarruf tedbirleri kapsamında yapmıyor mali sorumluluk gerektiren ve İSİNİN BASİNDA CALİSAN PERSONELİNE hakkını vermiyor. Ama böyle kişilere maaş öderken vicdanları sizlamiyor. Pes pes artık.