Tarım Bakanlığında 4 yıl sonra gelen atama! 

Bugün yayımlanan Resmi Gazete'de Tarım ve Orman Bakanlığında yapılan bir atama kararı dikkat çekti. Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğünü tam 4 yıldır vekaleten yürüten Atilla Bayazıt'ın atama kararı bugün yayımlandı.

Tarım Bakanlığında 4 yıl sonra gelen atama! 
banner200

ÖZEL HABER / Tarım ve Orman Bakanlığının taşra teşkilatının önemli ayakları olan Tarım İl Müdürlüklerinin vekaleten yönetilmesi, kurumlarda aidiyet sorununun yaşanmasına neden olurken, böylesine önemli stratejik birimlerde verilen hizmetlerin de sorgulanmasına neden oluyor. Atamaları yapılmadığı için tarım il müdürleri yıllarca vekaleten görev yapıyor. Asaleten ataması yapılmayan Tarım il Müdürlerinin neden yıllarca bu görevlerde tutulduğu ise merak ediliyor. 

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan atama kararlarına göre Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Adil Alan görevden alınırken, Balıkesir, Edirne, Eskişehir ve Karaman Tarım İl Müdürlerine ise yeni atamalar yapıldı. Ancak görevden alınan ve ataması yapılan il müdürlerinin kararlarının yeni olmaması Tarım ve Orman Bakanlığında yaşanan sıkıntıyı yeniden gözler önüne serdi. 

Atama kararlarında öyle bir isim var ki, 4 yıldır vekâleten görev yaparken ataması bugün yapılmış oldu. Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne 2017 Eylül ayında vekaleten atanan Atilla Bayazıt’ın ataması tam 4 yıl sonra yapıldı. Yine bugün atama kararları yayınlanan Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan 9 aydır, Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş 10 aydır, Karaman Tarım ve Orman İl Müdürü Yusuf Şahinbaş ise 14 aydır bu görevlerini vekaleten yürütüyorlardı. Görevden alındığına dair kararnamesi yayınlanan Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Adil Alan ise geçtiğimiz yıl Nisan ayında bu görevinden alınmıştı. 

Görüleceği üzere atama veya görevden almayla ilgili kararnameleri bugün yayınlansa da söz konusu il müdürleri, özellikle Edirne örneğinde görüleceği üzere bulundukları görelere atamaları yıllar sonra yapılabiliyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 15:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalansa açıklayın
Yalansa açıklayın - 3 ay Önce

Personel genel müdürlüğünde görev yapan amirlerin hepsi baska bakanliklardan gelmis. Bakanlık Şube müdürleri haric. Gelsin ama Neden hepsi dışardan gelir? Bakanlikta bu isleri yapacak kimse yokmu? Bu personel ne düşünür farkındalarmı? Umurlarındamı?

Adana
Adana - 3 ay Önce

Adana il müdürü müfettiş raporu ile görevden alındı. Reis imzaladı. Mahkemeyi de kaybetti . Yinede görevinin başında. Sayın bakan adam kıtlığı mı var. Müjde istiyoruz.

DraGon
DraGon - 3 ay Önce

bu tarım bakanlığının üst düzey kadrolarında (daire başkanı,genel müdür vs vs ) tarımla uzaktan yakında alakası olmayan,tarım bakanlığının işleyişini bilmeyenler çalışıyor...yazık..liyakat bitmiş,,,ülke günden güne eriyor..

banner151

banner251