Tarım Bakanlığı yem fiyatları konusunda bir adım atacak mı?

Sanayici ve market sahiplerinin süt fiyatlarına zam yapmaması için Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin başkanlığında dün bir toplantı yapılırken, üretici benzer bir toplantının da yem sanayicileriyle yapılmasını bekliyor. Artan kur fiyatlarından dolayı yem fiyatlarına sürekli zam gelirken, gelen zamlar da süt üreticisi ve besicinin belini büküyor. 

Tarım Bakanlığı yem fiyatları konusunda bir adım atacak mı?
banner200

Ulusal Süt Konseyi toplantısı sonrası çiğ süt fiyatlarına zam yapılmaması artan yem fiyatlarını yeniden gündeme getirdi. Süt fiyatlarının artırılmaması karşısında şok olan üreticiler, Bakanlığın süt fiyatlarına zam yapılmaması için sanayici ve market sahiplerinden bulunduğu talebin bir benzerinin de yem sanayicilerinden bulunmasını talep eden üreticiler, “Madem market sahiplerinden süt fiyatlarına zam yapılmaması istenebiliyor. O zaman yem sanayicilerinden neden aynı talepte bulunulmuyor?” tepkisinde bulundu.

Bilindiği üzere Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin başkanlığında dün sanayici ve market sahipleri ile bir toplantı yapılırken, toplantıda Bakanlığın sanayici ve market sahiplerine süt fiyatlarına zam yapmamaları yönünde talepte bulunduğu iddia edilmişti. Bakanlık enflasyon kaygısından dolayı sanayici ve market sahiplerinden bu talepte bulunurken, diğer yandan yem fiyatlarına sürekli gelen zamlarla ilgili bir adım atılmaması üretici açısından yaşanan büyük bir çelişkiyi ortaya koydu. Süt üreticisi, süt fiyatlarının artırılmaması kararının ardından Bakanlıktan şimdi benzer bir toplantının da yem fiyatları konusunda yapılmasını bekliyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsiz
Adsiz - 12 ay Önce

Tarim bakani cikiyo çiftçi cok cook çalışır az kazanir diyo.. cumhurbaskani cikio yoklukta sabreden gerçek mümin dir diyor.. devam edin oy vermeye ciftci ve hayvanci kardeşler !

Ciftci
Ciftci - 12 ay Önce

Herşey zamlanir birşey olmaz döviz yükselir işimiz olmaz çiğ süt fiyatı zam görürse enflasyon yükselir merkez bankası sütle mi çalışıyor Japonya'da süt bedava olduğu icin mi enflasyon dusuk

Misafir
Misafir - 12 ay Önce

Yem hammadde fiyatları ve döviz kuru artarken yem fabrikaları ne yapacak, zararına mı satış yapacak? Her yıl hububat, mısır, ayçiçeği vb hammadde ürünler müdahale alım fiyatıyla artırılmaktadır dolayısıyla yem, un, süt vb ürünlere de zam olarak yansımaktadır. Müdahale alım politikasından vazgeçip üretici ve tüketicileri mağdur etmeyecek gıda enflasyonu artırmayacak bir sisteme geçilmesi gerekir.

Oozn
Oozn @Misafir - 12 ay Önce

Hacı 1 yılda yem fiyatı %100 artar mı? Süt e zam haberi bile ek zam için yeterli! Bu başkada bir şey değil.

Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 12 ay Önce

Bizim kaderimiz sanayici ile marketcilerin elindemi, yazıklar olsun size.

Ali
Ali - 12 ay Önce

Lafı bile olmaz keriz adamlar daha ucuza bulursan getirder et ithalatçıları nerede dolarcildurdi hepsi pusuda

Çiftçi
Çiftçi - 12 ay Önce

Bu ülkede hayvancılıkla uuğraşıp para kazanmak zor yem fiyatları 1.2 kuruşken süt 2.30 kuruştu bugün yem 2 liranın üstünde hala süte zam yapılmıyorsa vay halimize

Ciftci
Ciftci - 12 ay Önce

İnekler ekonomiyi yönetsin süt alana para verelim enflasyon düşsün işin mantığı bu

Fahrettin yıldırım
Fahrettin yıldırım - 12 ay Önce

Biliyorsunuz Atatürk'ün parasını bilen vardır paranın üstünde ne yazıyor sapan kılıçtan üstündür yanlışım varsa dorudun


banner151

banner251